Demokracie - parazitní systém?

22. července 2008 v 1:34 |  Politica
  • V klíčových otázkách si vlády demokratických zemí, dělají co chtějí. K potření kritiky pak většinou stačí uvést pár diskutabilních fakt a opřít se o fond státních odborníků které má politik vždy za zády. Lidská slabost a neschopnost vyrovnat se s permanentním životem ve lži pak dodělá zbytek práce.
  • Většina lidí by jakémukoli preventivnímu údernictví předešla jinými způsoby. Nebýt neustálé mediální a politické masáže, opírající se o politikou vyvolané teroristické útoky, neexistovali by ani zabedněnci typu "Jasně, já bych vymlátil všechny muslimy", kterých je v každé demokratické0 zemi cca. 30%. 50% pak zaujímá naivně-pacifistické stanovisko - naivně proto, že v demokracii nemá pacifismus právo mluvit, a to ať jdeme do USA nebo zůstaneme v ČR.
  • Další faktor, který tlumí negativní odezvy demokratických občanů, nebo vůbec vede k domnění, že "nějaká vláda musí být", je to, že doposud vždy nějaká vláda byla, ale za několik posledních století byli tito parazité nuceni výrazně ustoupit od svých požadavků. Takže občan si zaprvé nedokáže život bez vlády představit, tudíž mu taková možnost připadá nelogická, a zadruhé se podmínky za posledních pár let trochu zlepšily, takže není těžké osvobodit se od tísnivé skutečnosti1 podloženou vírou, že režim dělá něco pro nás2.
  • Nejhorším, co, zdá se, umožňuje celou negativní koexistenci vyčpělého otrokářství a ubitého revolucionarismu je v první řadě občanské chápání politiky3 a v neposlední roztříštěná struktura politiky, která i kdyby byla stvořena ze samých humánních či "vyšších" lidí, vykazovala by nevědomost vůči konsekvencím svého chování.
  • Hlavním dílem politiky je zachování mezinárodního predatorismu. V dosavadním modelu politiky totiž neexistovala opravdová otevřená spolupráce, nýbrž téměř každá vláda je svým způsobem ochrnutá těžkou formou autismu. O kolik méně problémů by bylo, kdyby v mezinárodním prostředí existovala alespoň zjednodušená forma důvěry? Na rozdíl od stavu který demokratické systémy zdědily od svých monarchistických předchůdců: jediné co je evidentní a důvěryhodné jsou národní informační zdroje, všechny ostatní národy mají apriori spoustu důvodů lhát, podvádět a být pro nás temnými skříňkami, nebo potenciálním nebezpečím. Díky této formě nazírání jsou vlastně všechny národy rozdílnými živočišnými druhy, což se nemusí vyplatit, dokud individuální inteligenci těchto placatých tvorů okupují potenciální idioti, a pokud tito idioti vlastní extrémně nebezpečné obranné systémy.
  • Pokud existuje něco co by bránilo existenci bezvládních celků, za předpokladu zachování míru a zákona ustavenou policií a soudnictvím, kde by věda, školství apod. byly živeny z centralizovaných sbírek, kde by obchod a výroba mohly nerušeně dále pokračovat, není mi to známo. Stejně jako něco, co by evolučně opravňovalo k zachování militantního přerozdělovacího systému.
0) tedy medializované zemi
1) že naše zájmy jsou pro vlády až za naší otročinou
2) zatímco realitou je pouhá kamufláž
3) akceptování "zla" omluvené jak proletární (mezidělnickou) nenávistí a sociální nechutí, svým způsobem politická forma egoismu, stvořená sociální zkušeností v prostředí luzy, umožňující přehlížení frivolní politiky.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.