Make your own free website on Tripod.com

Blog Tools
Edit your Blog
Build a Blog
RSS Feed
View Profile
« September 2013 »
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
You are not logged in. Log in
Entries by Topic
All topics  «
chazati
edit
IAEA-Iran
saudia
science
world
Nemate pravdu, delate nesmysly PLII (zalozni blog Satana Hnusneho)
Monday, 30 September 2013
pi 30-8 TO 30-9

pianalyse-2013-08-30

 MIRROR1, MIRROR2

 1. První metodou proti anglo-americké intervenci musí zákonitě být poukaz na černý rejštřík těchto zemí pokud jde o asistenci uprchlíkům. Těch jsou v okolních zemích za dvě léta zbrojení obou stran Amerikou a Ruskem - u Íránu, Saudie a Izraele se to neprokázalo - statisíce, a většina dnes nejukřičenějších západních zemí dokola cosi slibuje, a pak nechává sliby naprosto nenaplněné, ba ani náznakem. To už sklidilo rozhořčené protesty ve všech okolních zemích, protože je to bezpečnostně i ekonomicky vyčerpává. A jakto, že hr hr, jakmile sešlo s inspekce po chemickém útoku mají tyto západní země plná ústa ochrany občanů a zabraňování dalšímu použití potrestáním, když na jakékoli občany v podobě trpících uprchlíků a jejich širokosrdcých hostitelů dokolečka a bez skrupulí kašlou? Pokud tedy jsou novináři, blogeři a demonstranti v našem smyslu, pak touto cestou: konfrontace ochrany civilistů s rozpornými jevy na periferii. Ty mají totiž i regionálně-politický rozměr (pí)
 2. Rebelové stále odmítají umožnit přístup do oblastí, kde jejich spojenci ve lži a násilí - novináři Reuters a AFP - Francoužští propagandisté, vykradači márnic a fotošopéři zachytili "chemický útok." Nás na př. zaujme, že tam novináři jsou, OSN nikoli, a že přesto mají novináři jenom obrázky z provizorní márnice, a nikoli z místa - na př. jako v Iráku, kde byli lidé zachyceni na dvou kolmých ulicích, a pro efekt bylo posypáni bílým práškem, který v té době stačil čtenářům novin, jako poslancům Parlamentu ČR stačila zkumavka s tekutinou od Strany Zelených, aby schválili útok na Bagdád.. (NNA,pí)
 3. Ban Kimun vyzval svět u příležitosti Dne bez Testů JZ k odstranění jaderných zbraní. Před ním to nedávno učinil japonský senátor, k výročí masakrů civilního obyvatelstva pod různými záminkami v Hirošimě a Nagasaki. Vyzval zejména USA, u kterých celý světový Uroboros vršení a kupení jaderných zbraní začíná, včetně KLDR, kde jsou dle expertů maximálně 4 hlavice krátkého doletu, ale spíše žádné. A pokud, tak dle jiných expertů právě proto, že je do sousední Korey, dodnes kolonizované skrze Amerického generála v čele Korejských sil, Američané přes 50 let dováželi. Jednou z největších jaderných hrozeb pro svět je dle skoro všech zemí světa Izrael, se svými jadernými arzenály a vyděračskou "bezpečnostní politikou" (IRNA)
 4. Američané a podobní tvrdí, že raketový útok (jak se plánuje z Británie) na Sýrii "nasměruje občanský konflikt pozitivním směrem," a že "tak jako tak budou umírat lidé." Nevidíme žádný podklad k tvrzení, že cílené útoky raketami po celé Sýrii vč. infrastruktury by mohly konflikt jakkoli "nasměrovat," natož aby Američtí a Britští generálové mohli dedukovat, že pozitivním směrem, snad jen proto, že to byly Americké a Britské rakety? Naopak, občanský konflikt nelze nijak ovládat, a z Líbie je zřejmé, že namísto jakéhokoli nasměrování se tím konflikt prodlouží, a přetrvává v chaotické podobě desetiletí. Spíše tedy než ovládnutí anebo řízení konfliktu, naprosto samozřejmě dojde k přidání chaosu nejen v zemi, ale i v regionu. A v tomto chaosu se jistě karty rozdají jinak, ale v podstatě je chaos dalším špatným vkladem do celkově špatné hry. Lachdar Brahimi za OSN a Arabskou Ligu označil Anglo-Americké plány za ilegální paskvil, který není a nebude v regionu vítán. Dokonce Turecko a hráči na jeho ose žádají "tvrdý postoj," ale naprosto odmítají takovou variantu. (pí:KUNA,NNA,LANA)
 5. Připomeňme také, že pokud oslabením Damašku dojde k likvidaci hraničního režimu, octne se Irák, Libanon, Jordánsko a Turecko v nezáviděníhodné situaci, a další zahraničně sponzorované anebo využívané převraty v těchto zemích budou následovat, na př. prostředkem pučů a intervencí. Irák ostatně vyjádřil vedle dalších zemí regionu až apokalypticky laděný nesouhlas, a ohlásil přípravy na ekonomicko-bezpečnostní a sektářský kolaps ve své zemi, pokud "starostliví Američané" a jejich přezbrojené ovečky budou "trestat v Sýrii," anebo "posouvat konflikt," jak se Američtí mluvčí předhánějí v důvodech ukvapených řečí. (pí:NNA,KUNA)
 6. Přitom je zřejmé, že předchozí chemický útok, protože byl prošetřen inspektory změnil se na Západě v téma k řečnění, zatímco tento útok, kde se inspektory podařilo umlčet právě odhaluje Americkou nadrženost trestat viníky. Vidíme, že právě jen díky tomu, že nejsou a nemohli být odhaleni. V tomto případě navrhujeme na všech analytických a aktivistických webech analyzovat dostupné fotografie z Ghouty co do libovolného retuše anebo ateliérové práce, a bez ohledu na pozitivitu či negativitu výsledku bez další propagandy věnovat mnohočetné publikaci jeden publikační den. Tím bude osvětlena úloha médií v této věci, která naprosto žádné informace nepřinesla, a odmítají žádat další varianty prošetření a ošetření činu a jeho místa, které zde jsou. Další nutnou metodou suplování inspekce na straně Sýrie je zrychlená a agresivně pojatá snaha zadržet pachatele vlastním úsilím, a přimět je k doznání, ovšem za vysoké ceny na straně Syrské armády, aby byly věci precizní. Také metoda etnické analýzy která kompletně umlčela média v případě Houly by mohla 600 obětí posunout zcela jinam, a rozhodně vyjmout z rukou chybějící analýzu místa činu zneužívajících Západních politiků, kteří nepotřebují ani rozšiřovat trh: zkrátka na každém na stát orientovaném bombardování výrazně vydělají zbrojní společnosti přátel těchto politiků, takže je každá Sýrie a Líbie v první řadě jedním z nejabilnějších tunelů, který v prvé řadě pro společné zájmy médií s politiky neohrožuje jejich další kariéru (pí)
 7. Nám přišlo mnohem vhodnější pro Irák, kdyby varoval skrze OSN intervenční spolek, že se postaví ozbrojeně na ochranu Syrské suverenity, než aby dovolil zde narušení, a tak důsledky pro svou zemi a celý region. Američané si nemohou na spojence Iráku hrát zadarmo, a myslím, že by takové ultimátum bylo jako zcela oprávněné v intencích mzn. zákona a charty OSN, tak by získalo v regionu další podporu a sympatie ve světě. Mimoto počítejme s tím, že si Američané opravdu nemohou dovolit takový cynismus, aby vedle Damašku bombardovaly ještě jednou v moderní historii Bagdád, jenom proto, že nedokázaly vyslechnout jeho a dalších zemí v regionu pevný požadavek, aby byl ozbrojený rozměr konfliktupřinejmenším do ukončení inspekce ponechán tam, kde je. Navíc každý v OSN i laik ve světě přesně odtuší, proč by se takto Irák postavil za Syrskou suverenitu - prostě aby k intervenci nedošlo a ani k věcem oné výhrůžky. I takový přístup by většina světa pochopila jako naprosto oprávněný názor Iráku. Ovšem zásadně by muselo podpořit soudržnost regionu i Turecko, a bez konzultací s ním a s Íránem a Saudií vůbec takový akt nedoporučujeme. Hned nato by region měl rozdrtit západní rétorické akce nějakou novou iniciativou, popř. klidně nějakými spravedlivými a rozumnými sankcemi.. "Připravovat se na nejhorší" nám od Premiéra Malikiho přijde slabé, a je to takřka resignací na dobré diplomatické prostředky, které Irák po ruce dle našeho názoru rozhodně má.. (pí)
 8. Pakistánský Ministr Vnitra varoval před jakoukoli ozbrojenou "iniciativou v Sýrii." Projevil starost ohledně možnosti využití chemických zbraní kýmkoli v Sýrii (IRNA)
 9. Sponzorujte nové konto Člověka v Tísni: bomby a rakety pro Sýrii. I vaše děti si jistě utrhnou z kapesného, aby byla další hlavice na nějakou dětskou hlavu v Sýrii? Nebo vyzkoušejte jiný humanitární program konta Bariéry: adoptujte si Anglického generála z raketového střediska svými penězi, a zaplaťte mu tak i jen hodinu, anebo jeden den, kdy se zase bude cítit šťastný! Podpořili byste, anebo by tyto charitativní značky celé ztratily jakoukoli věrohodnost, a nedostalo by se ani na slepé či hluchoněmé? A nezapomeňte, čím modernější válka, tím více TUN výbušnin je potřeba na jednoho ZABITÉHO. Proto nejsou dodnes odstraněny v Srbsku, ani v Kambodže. A takové bombardování právě umožňuje různé Pol-poty, a to klidně ještě může potkat Líbii. Čili nezdráhejte se utratit za dobrou věc.. (pí)
 10. Dále by nás zajímalo, co na takové plány řekne Německo, neboť pokud k tomu dojde, nejen, že ve vleku dalších vývojů bude ohromný nárůst uprchlíků v regionu, a vedle toho na stejném místě akutní pokles bezpečnosti, a nárůst sektářství - do celého světa, ale také to budou sami pachatelé "intervence," kdo budou urgovat "Evropské přátele," aby všechny důsledky platili, a budeme to my, kdo stojí proti intervenci i politikou své země, kdo budeme přetřásáni v pro-Intervenčních médiích jako "ti, kdo pečou se zločinci, protože nechtějí platit jejich odstranění." - Kdo není s námi je proti nám, a proč tedy neplatíš, Evropo, co jsme si začali. EU by rozhodně měla investovat velmi agresivně svou celou váhu do bodu, že žádat intervenci před dokončením vyšetřování je nezodpovědné. Více toho nemusíme po EU chtít: i toto je výrazné plus, a když dá jinak Evropa důraz na region, Arabskou Ligu a na př. Malajskou, Íránskou anebo Egyptskou iniciativu, o to lépe! (pí)
 11. Tunísie má důkaz, že útoky na oba sekulární, opoziční vůdce provedla skupina Ansar al-Šaríja, pokud vím obdobná fakce Al-Kajdy jako Nusra, která je za útokem v Ghoutě, pokud je vůbec nějaký. (pí,NNA)
 12. Jemen spolupracuje nadále s Íránem v případě únosu Íránského diplomata v Sanaa (SABA)
 13. Konference v Ženevě je pompézní habaďůra. Nic z ní nebude. Plně podporujeme konferenci toho typu, který prosazuje Malajsie: co nejdřív, a nevybírat kdo může a kdo nemůže promluvit! (pí)
 14. Pokud EU drží Muslimské Bratrstvo zodpovědné za násilí v Egyptě (SIS) tak bychom rádi viděli, že EU zajistí řádnou medializaci konkrétních důvodů a své další politiky vůči Egyptu, spolu s vizí Sýrie? (pí)
pianalyse-2013-09-02

MIRROR1, MIRROR2

 1. Útok výbušnou hračkou v Pakistánu je v přímé souvislosti s návštěvou Ban Kimuna, a má navrátit centrum pozornosti světa k "vrozené ohavnosti Pakistánců," a muslimů obecně, jak je u Sipah e Sahba a Laškar e Jahngvi zvykem. Jsou přeci jenom Americké..
 2. Nezbrojí se s výhledem na zkrácení - ale k udržení dlouhého ozbrojeného povstání pro umožnění bombardovacího závěru celé intervence - na civilisty se tak klade asi stejný důraz, jako na uprchlíky. USA a další se marně tváří, že jaksi důsledky Syrské krize jsou vinou všeho možného, jen ne jich samých: zbrojení je zásadní faktor, a tak nové a nové smrti připisujeme právě těm, kteří některou ze stran konfliktu materiálně podporují. Konečně v USA jsou někteří politici, kteří si nedokážou představit, že někdo s jejich názorem ve světě nesouhlasí: ty odmítající vystavují tito politici sankcím, a pokud tam navíc vypukne konflikt, a jedna strana nehodlá přistoupit na "řešení navrhovaná USA," pak je nepředstavitelnost odporu kompenzována požadavkem agrese. Ta tedy slouží jako posílení dominýristických politických argumentů, které nečekají diskusi.
 3. Návštěvy Fr. a Br. v Pakistánu mohou být v řadě s návštěvou Kimuna: USA zkoušely, zda ozbrojeným rozporem s Afghanistánem nepovede cesta k mzn. válce proti Pakistánu, ale jelikož má zde NATO jiné zájmy, a toto se doslechlo, udělalo s Americkou myšlenkou rychlý proces na zemi i v OSN (pí)
 4. Egypt odmítá ozbrojenou "intervenci" v Sýrii, nebo spíše regionální holokaust? (SIS)

 πα 4.9.:S Islámem měl pro naše oči padnout Mohamed jako zdroj zla

MIRROR1MIRROR2

 

 

Zatímco z pozice snad jediné šance pro totálně nutný a také zcela úplně jiný - než jej vidí provizorní Prezident - dialog v Egyptě jsme žádali fundamentální změny v produkci tzv. Justice, zjm. ve věci Mursího, Evropa, zdá se, se spokojí se závěrem, že se Mursímu daří dobře, cítí se utlačovaný, nesmí již měsíce s nikým mluvit - a ještě jinak »může za všechno« to, s čím si provizorní kalifát neví zrovna rady - jak se nechal slyšet Evropský protějšek Mansúra, šéf eurozahraničí Baron ze Sendviče

 

Zato v Súdánu člověk vidí jádro Islámských problémů v jeho nahotě: za všechno může ten druhý, třetí má vě věci největší slovo, a Katar je zárukou, že vzájemné osočování je v rovnováze s chamtivostí místních bojůvek - vesnice od vesnice nacionalistických, a každý se dostane ke slovu, alespoň co se týče překřikování, proč to nepůjde tak, jak se předtím všichni nenapravitelní agresoři načapaní při svém vlastním rozkladu a převratu plni strachu a smířlivosti z odhalení shodli.


Nezúčastněný filosof si musí povšimnout, že závody v pokrytectví jsou jistě ve svém maximu, neboť - bez ohledu na prorostlost tisíců Hizbaláhů Palestinskou "politikou" a Izraelskou "bezpečností" - kdyby byla Palestyna ~ plným právem označená Aláhem za znečištěné zahrady Islámského myšlení, kde trest nemine mnohé, Izraelské kojoty především ~ opravdu upřímným molochem celého Arabského světa, panovala by jistě ve všech ostatních prkotinách a dětinskostech, počínaje Karzaího fňukáním, Marocko-Alžírskou hrkačkou, či bábovičkou? (záleží na tom, kdo Sahařany spíše vychoval a kdo spíše rozmazluje, či kazí...) - konče absolutní a neústupná shoda.


Jak ale vidíme, Muslimský, ale bez rozdílu i Islámský svět má za potřebí skákat z prkotiny na prkotinu, a když se ozve vyděšené zvolání z Malajzie či Íránu, hned se všichni ti hádaví blázni vrátí z hlavy na nohy, a s nejvyšší pietou nasadí úšklebek majestátní moudrosti, a všichni se - právě tak načapaní na vlastním obratu - zcela obecně shodnou na všelijakých palestynských nutnostech, zaklejí si na pomýleného pseudožida, a aby nervozita v pietních sálech "pro-palestynskosti" (nebo na pohřbu Islámské vůle a rozhodnosti?) vychladla úplně, ti nejotrlejší nahrnou do Izraelské šatlavy nějaký ten urážející peníz, takže nemáme pochyb, že tu máme co do činění s obdobou západní piety v Somálsku - kde se všichni ponejvíce shodnou na tom, že zájmů je dost na to, aby dokazovaly vrozenou péči a starostlivost, která pokud možno, aby se držela zpátky, aby Somálce ještě více nezkazila.


S tím mají na Západě zvláštní zkušenosti: kolika národům již třeba takové NATO, anebo "koalice vilných" (často též velice spravedlivých..) tak moc pomáhaly, že až chudáka doupomáhaly k naprosté zkaženosti. To je pak opravdu třeba se svou pomocí váhat, a stokrát své zásoby leteckého benzínu a přikrývek převrátit v ruce, protože každá další pomoc může dotčené chudáky - ať už v Iráku, Líbii nebo Pakistánu nadobro zkazit. Skoro by dnes lahodilo uším, kdyby tito prohnaní podvodníci, ať už v Londýně, Vošinktonu, Bruselu, Moskvě, Rijádu, Ammánu či v Praze říkali sice, že Damašek je sprostý vyvrhel, ale namísto pomoci potřebným by zbrojili tento Damašek, nadzásobili jej vším, od potravin po luxus, a ještě by "proti-opozičním elitním politicko-bezpečnostním komandům" ušili noblesní utlačovatelské vestičky.


Na obou stranách louže je tedy jasné, že právě dnes ve své nahotě a naivní nezkušenosti vystoupila do popředí otázka, nejen jak vůbec pomáhat, ale zda se o to vůbec pokoušet, zda by nebylo lepší úplně obrátit pozornost všech národů sama k sobě, a svým nadmutým morálním kozám, pokud možno spustit program neproliferace nejen jaderných, ale vůbec jakýchkoli zbraní, a ponechat jak všechny pietní otázky jiných národů, tak všechny tuny vlastního Kašmírsko-Kosovského hnoje vůbec jenom národním myslitelům, a nezametat tak s ideologií "intervence" anebo dalšími částečnostmi, obvykle specifickými pro nějaký neschopný všetečný národ, ale zamést celou tou obecnou ambicí, která si z přebujelého žurnálu vzala do hlavy, že bude přemýšlet za jiné, anebo se dokonce v tomto rozpoložení sdružovat, apelovat na nabubřelá válečnická monstra, a vyhledávat další témata v žurnálech, do kterých je nutno napumpovat lesy bajonetů, moře nášlapných min, a megatuny závadných potravin a léčiv.


Není tedy otázka jak pomoci, zda má být OSN takové či onaké, ale, zda celá ta sešlost vůbec, má zbrojní pas na jakousi společnou administrativu: zda si tím čistě z pokrytectví a z naivity svého svědomí tato nesourodá žumpa vládnoucích struktur a teorií neotevřela pouze další bitevní pole, ve kterém již nejde pouze o zkažení anebo pozvednutí žurnálem vypreparovaných živlů ze světového kolosu, ale naopak právě o to, aby se mohly mocnosti před sebou přetvařovat, se pomlouvat, aby takřka vybavily své jaderné megatuny a kazetovo-uranové posypy houfem cynických štemplů, a ještě si vylévaly na hlavy stoky cynické pomoci, uštědřujíce si zhusta různé pozornosti a asistence, a zvláště se společně dojímaje nad zkrvavenou obětí své ničemnosti vespolek.


Jak by potom mohli Islámští politikové jakkoli dosáhnout sjednocení v rámci této myšlenky, anebo sousední země různých bratrských konvergencí - když je Islám, stejně jako sousedství pro všechny tyto vůdce nejdříve politickou, anebo dokonce volební či nacionalistickou otázkou, často snad i přetvářkou, a teprve potom, z logické důslednosti, nikoli z repertoiru možnosti - společným zájmem či zaměstnáním.
A právě z tohoto oboru je dnešní Krakenovská společnost obracející své zraky na společnou otázku, na př. Palestiny; pramenem spíše v schopnostech logiky, které jsou jistě společné i po odečtení Islámu, než v Islámu samotném, neřku-li právě v bratrství této "Islámské" sešlosti. Totiž, kdyby nebyl Islám, či Palestyna - ale podobně i u ohnisek "zájmu" západní "společnosti" - teprve "na ráně," když se všechny pohodlné transparenty vyčerpaly, ale u samotného zrodu a postupu takových politiků, mocností, struktur, systémů a spolků, pak by jistě "poučení o ne-islámskosti násilného džihádu" nečekalo na jakéhosi Albánce z německo-polsko-českého pohraniční, jehož zásadním osvobozenským hnutím je vyhládlá chudina, pokládající všechno moderní a revoluční v Československu - od Havla po Karla IV za rozklad a doklad poddanství vždy jen mezinárodním režisérům názoru, který má zásadně ten důsledek, že vedle jiného má filosofie prázdný talíř, takže žije často až v nevysvětlitelných podmínkách. Přičemž teprve toto jej přivede k názoru - v rámci pan-epochálního konzervatismu - že Arabové se rádi dělí o své jídlo, a tedy bude na Islámu něco, co drží tradice zdravé, co by bylo dobré přenést a prohloubit i do Evropy.


A postupuje-li takto od hladu precizně a ke odkázané kritice Muslimské jednoty a její ideje filosofický tradicionalismus "zástupů pravdy" - a tedy Islám, co máme tu čest odhalit pod totožnou nálepkou ve "společných perspektivách k Palestině" ~ snad ne "svrchované zájmy" kdekoho v kdejakém národě - které jsou tak vrchovatě rozporné, až do plamene na Západě posvěcených válek, že je přímo fysikální nutností, že se všichni přistižení poběží -někdo s dináry, jiný s řečmi - omývat Palestinskou krví, a chrchlat své pokrytectví na Hebrejce - nebo jejich atrapu - která je ostatně v totožném oboru významným profesionálem!


Pokud se má - dosud pravý a čistý lid Islámu v mnoha oblastech bouřit - pak nikoli jako rtuťový běžec v kapilárách mocenských struktur, nikoli proti loženým rozporům v systémech "demokracie," ale vůbec proti všemu, co si nad Islám předsevzal naplňovati. A zvláště zde si musíme všimnout, že demokracie by mohla být výsledkem leda náhodou, nebo až "pro parádu" - čili mluvíme o tom, že zejména Amerikou formulovaná doktrýna, která bohužel Muslimstvu začala dělat svědomí, musí být tím svrženým elementem, a s ní vše, co Americe tyto hlasité a vlivné formulace a k nim vedoucí zkušenost umožnilo. Padnout za oběť Islámu zcela zřejmě musí peníze, a mír se Západem. Jaké může Muslim mít peníze se Západem vespolek? Otěže vlastního otroctví nebo vydírání? Pozdvihne-li Islám v celé své lidové základně zbraň proti obchodování svou zemí a svými hodnotami, pak mluvíme o "humanitární jednotě", která se obejde naprosto bez všelijakých demokracií, a dalších líbivých cingrlátek - která jsou Muslimskému národu vnucena co děvce.


Z tohoto hlediska je konečně Palestinská intifáda, natož ve svém dnešním "stupni" naprosto jasnou šarádou politické fušeřiny a militantní pomatenosti - protože víme dobře, jak by vypadalo bláznovství některých hebrejských, kdyby kol kolem, co je Arab arabem a Orientálec orientálcem vládla takto determinovaná bezrozdílná intifáda, která by sotva dbala i takových veličin, jako mohli být Íránští revoluční vůdci - i takové stavby by rtuťovitá jednota Islámu raději pohřbila ve své valivosti - než aby nechala ze svých geografických a etno-sektářských lokalit západní gurmány vybírat, a ukazovat, že ten či onen snad má zájem strkat prsty Násilí-Islámu do širého - a bezcenného Západu...


Požadavek demokracie je jen pláštěm komplexního stroje vykořisťování, který by se svými tisíci a jedním prsty v světovém nepořádku - a s nepořádkem, který ukládá a cementuje do sebe, byl bez takových střídajících se plášťů sotva v něčem "hvězdou" nebo "šampionem."


A proti tomuto požadavku musí právě praktik Islámu - lid - demonstrovat, a formulovat své hodnoty a sílu: znehodnotit své poddanské atrapy demokracie by mělo být naprostou maličkostí, a do úplného demaskování utlačitelských orgií v západní ideologii "globální společnosti" musí být Národ jako rtuť schopen stupňovat svou svévolnost.


Pro Západ to neznamená žádný menší požadavek, než sám sebe očistit od všech těchto tendencí a spolčení ~ k čemuž je zde již mnohé vespod připraveno - a pokud toho není vrch západní struktury ~ nikoli společnosti - schopný, měl by si alespoň hledět toho, v jakém stupni je právě naježený Islámský odpor - zda již jednota nevře kolem svého vězeňského dvorku kopími. I Impérium by mělo udržovat svou schopnost kapitulace, a neplýtvat pro naduté ambice svých "vojevůdců" marně životy a silami ku svému úpadku.


A jeho odér znamená již i osel. Úpadek tohoto stroje na pokrytectví a bezúčelnou krutovládu zní uším poněkud co bezohledně posilující hlasité sympatie orientálním častuškám - na úkor zajedených amerických "hudebních" žánrů; protože chobotnice americké hudební sterilizace Evropy je nemilosrdná, a i Americe ponechává na výsluní jen kořalkovou pěnu a výbušné hýkání, prostituci všeho druhu - takže co bývá zavrženo s celou "frontou" americké kultury zvuku, to moudrý Američan nemá proč ani záchvěvem politovat - neboť americkou kulturou je právě americká kultura zavržena první.


Na západě tedy musí povstat optimismus, a vnutit celému zornému poli oblastí jiné vůdce - zjm. zabrzdit vedle orientálních vývojů v totální ústupnosti - jenom tak bude mít vítězství Islámské jednoty na západě příchuť hudby - v jejíž starobylosti zanikne každý pohled na hnijící imperiální sny - a jejich ovládací latriny neschopnosti. Bezúčelně kruté Imperium musí nejdříve zadusit vlastní kulturu, aby pak toto mohlo činit ostatku světa.


A neschopnost poznat sebe sama je vlastností výlučně tragickou. Zvláště pak, musejí-li to za někoho učinit jiní. A u kultur by i tragédie nepojala všechny barvy a hloubky žalu, které si touto neschopností poznat se naservírují.. Zde je Írán přímo povolán, aby své vklady zúročil, a nejspíše ještě mnohé nutné změny v Orientu a na Širokém Východě budou právě zúročením perské vytrvalosti v agresivní politice nevměšování, kterou, jako mnoho jiných perských předností většina muslimských vůdců postrádá, a tak budou z větší části právě v tom nesouladném cirku cvičenosti a artistična, který je rtutí smeten, překocen a pohlcen. Velké změny lze při troše upřímnosti vlastního názoru přeci hledat jenom v Íránském pohledu, který je možná ne úplně probuzený, ale rozhodně tím ještě nemáme tu čest s podnapilou, malomyslnou opicí, jak je tomu na mnoha plážích tzv. Demokracie.


Nelze ovšem usínat s představou, že nový svět je jen jakýmsi výběrem Íránských aktiv z ústavu Budoucnosti. Islámský lid musí nejprve sám odstranit své škodlivé společenské a tedy myšlenkové elementy: teprv pak mu budou ustupovat z cesty i ti vládcové a duchovní, které o to nikdo nežádal, a přesto se budou tomu lidu a jeho myšlence klanět. Protože Bůh nestvořil duchovní velitele jaksi k tomu, aby ve svých samotách čněli z mnohabouřlivého moře věřících, a honosili se právě svými výškami a útesy. Mnohem spíše jsouť jim ponecháni ti přední z ducha, kteří řeky do svých koryt vedou, a teprv tam, kde země zákona přikáže, velí rozlévat se v moře. Ti pak, kteří vědí, kdo řekám rozkazuje jsou člověku oporou a tak pod jeho ochranou v jeho záplavách, vysycháních, a i bojuje-li proti řece nespravedlivosti a i v jeho času proti moři cizáctví a mrákot vlažné pomatenosti.

 

Dnes, včera a ani zítra nebylo otázkou, dá-li se Saúd ke spáse Damašku - ale kdy konečně jejich společná a v sobě pevná mohutnost zaplaví oba z oněch, a nenechá ani jejich nejvyšší, ani všemožné jim protivné rebelie mluvit za svoji pokřivenost od lidu - jednoty, a tedy od Boha, a nikoli od Islámu, který je proti filosofy západu oceněnému potenciálu orientální a arabské lidové životnosti pouhým prachem štěků a skřeků svázaným v milované knize. A takový prach právě vidíme na hřbetě Palestinských - již svým bláznovstvím zaslepených? - mnohé veliké i malé svých zemí směňovat.


Velký podvod tak nemá jenom Západ...


Člověk se stěží domůže u Boha - u toho prostorných záměrů - lepšího hodnocení; i při nejlepším svědomí padají Boží věna filosofovi na hlavu jako obrazy vlastní nedostatečnosti; ničím se člověk nepozdvihne mezi absolutní ideály svého Boha; žádný krok není posledním, a každá neposlednost pálí jako žíla červivosti. Na druhou stranu takový Nýčovsky neposedný Boží živel ničeho nedosáhne, když se posadí na hlavu těch, kteří se jako Americká Výsost posadili na oblaka vedle Višny a Šívy, i ani kdyby si k tomu donesl Bohem vysvěcený a přiznaný bičík. Jiného ražení jsou ovšem Perské koně - ty nemají jednu zadní ve stoce hnilobnosti, druhou v ďáblově hubě, a další dvě pro smích i nejmenším z ubohých posměvačů, aby tak poskakovali v kruhu svého běsnícího vězení; ani jedno oko pro slepost a druhé pro strach a zastrašenost - ty člověk osedlá, a samy již bitvu najdou a v ní pevně podepřou rány svého vůdce - takže i nejmenší z nejmenší má na nich hřbet vládcovský a zrak božích mužů, a takřka i Mahdí na takovém koni sklízí na svou hruď odznaky Boží v zásluze toho koně. Na druhou stranu špatní bojovníci uvrhnou i takového vraníka z vyvolených v Boží prchlivost / kůň bez jezdce se do bitev nevrhá / a ne každý je tomu koni vhodným vůdcem a pastýřem.


Jistojistě však utlačený lid nemůže sedlat svými nejlepšími vůdci místní šváby, ani vést bez koňského útvaru bitvy pohrabáčů a velbloudů, a už vůbec ne sedlat nejlepší koně pro své krajnosti, a pro kapitány svého vyvržení na ostrově samot, svého rozbití o útesy rozdílů, nebo generály své pomsty a malosti. Šváby nutno srazit mezi další vnitřní škůdce, vůdcové velbloudů zaslouží pěchy, jednotu a správu četných malých věcí, vyvržení velitelé odejmutí řad i pozornosti hlasů, a zkalení malostí mají ze svých útrob nejlepší vydat, aby ti do nejhorších bitev skryté nejlepší vůdce národa vyhnali. Protože tam jistě bez nevole a krátkostí své nejmilejší místo zastanou. A pokud jistě z nitra všech těch národů nevstane pro perského koně svrchovaný vůdce a budoucí hrdina, nikoli z matně přesvědčených, pak povstane opět muslim proti muslimům, a jednota v malosti, připravená k "velkým změnám" by mohla proti nepříteli stejně dobře obstát s Perskou mršinou, s družinou švábů po kapsách a s červem v jílci. Taková jednota věru lépe by zřekla se v manželství mužů s kozly a žen s prasaty, a po vzoru Bagdádských vzdorovala - ne nepříteli - nepřízni svou prostotou, nahotou i hadrem, a uvědomělou hloupostí - která odloží trest brbláním v řadách nepřátelských armád.


V takovém však případě to, co jsme s vtipem žádali po Západních mocných žádejme po těch mezi západními filosofy, kdo dosud žil lazaretovým puchem muslimského utlačení. Protože pokud přijmeme tuto formulaci Muslimské jednoty jako jasnou a srozumitelnou, zatímco Islámští zadupou své výšky ještě hlouběji i s jejich vůdci, hrdiny a veleknězi, přeci se nevrátíme do země ne-rozumu, kde Slunce nevychází, abychom takový slepenec nevraživé, úpadkové zabedněnosti udržovali při životě svým ponižujícím kodákáním o "právech Damašku" a jakési "nutnosti" Islámské a regionální Jednoty, když mu nejlépe osedlat mršinu a vrhat svá děcka na útesy němé co Západní duchovní jalovost a nepodložitelné vyvolenectví, které alespoň "pračlověka" kreslí jako jeskynního špinavce odporného zvěři, když už zde vlastní národní hygiena kompletně selhala a našla si bezpečné ticho před všetečnými zraky v pochybném technickém pokroku.


Jaká práva by měl vůči nadmutým pokřiveným zvířatům na západě požívat Bagdád a jeho ztrestaná děcka všech časů, když za nimi nikdo není schopen zařadit se hrdě a ve zbroji, a uzavřít tak dalším Západním neřestem před očima kruh útlaku prostředkem dlouhé hradby a všemi jazyky regionu odshora dolů žvatlajícím naježením kopí.


K čemu z našich vlastních pozic ne-sjednocenosti držet mrtvé tělo Islámských všemi druhy přízračných svorek a kleštic, proti červové smršti Západní oduchovnělosti: pokud v něm není ani té životnosti, kterou větřil Nýče, ani té bezvředové sjednotitelnosti a kulturní jednoty, kterou Islám dosud vábil mě, ani zásad a odvahy, bez kterých mluvíme vůbec jen o poskvrně, která nejvýše hledí, přizná-li hanbu, pak nutno přenechat tuto významnou kulturu již jen svým vlastním bolestem, anebo filosofickým mrzákům, kteří pro vlajky a žulu rádi by švába vyslali do boje na mršině, aneb pokládají bezpráví svých mocných za věc o sobě, a důmyslný úřední aparát nad národy za prostředek záchrany slabých a nemocných pro společnost silných a vyšinutých.


Neklademe zde pro posudek další filosofické asistence našim duchovním předkům za mořem malé požadavky: celý region nutno smířit do řad Íránské věci a nic mimo to; jinak snad filosof aby v otázce všemožných Západních agresí bez hnutí brvy odkázal na postačující možnost protikorupčního zřízení mezi mezinárodním úřednictvem.


Na nás i bez toho leží nekonečná můra způsobu vzdělání, který nejen, že nemá nikde v historii osvědčeného vzoru, protože vznikl uměle za naprosto jiných okolností a nejspíše s ne zcela výtečným úmyslem, ale který působí většinu zrůdností společnosti a systému na jejich rozštěpu, který zavádí, rozprostírá a upevňuje, ale také je psychologickými a též logickými degeneracemi, které sám takto produkuje udržován, a konečně nejen zrůdnostmi žití a strojovou pomateností lidí - dokonce i architektura, fyzické struktury omezující druhy soužití, instituce, historický duch a nejhlubší zkušenosti a zvyky jsou zde hroznou zárukou podržení tohoto typu vzdělávání.


Komenský je lživou zástěrou tohoto úpadkového typu - jistě i jeho nepřístupným řešením. Má v sobě totiž vrostlé náboženství - a ani jeho otevřený přístup k rozumu nelahodí otrlým mocným našeho podnebí. Konečně jejich důmyslně zkonstruovaný princip vědy a vzdělání ani neumožňuje nic jiného, než to, co se stalo již několikrát: vše vysoké, a zvláště ozkoušená náboženství jsou zde rozžvýkána školometskými soutěživci na nesoudržnou padrť polopravd a nesmyslů. Ti stejní pak udržují vědu v podobě, která nesvědčí rozumovému růstu člověka - tj. je prodejná, a zavazuje si otroky jejich jednostranností, a zvláště v sobě obsaženým způsobem filosofické omezenosti a slepé soutěživosti, která je nakonec obsažena i ve výsledné logice a jejím zvyku a zkušenosti.


Pokud tedy odhlédneme od věcí spravedlnosti, vysvítá prastará pravda o tom, že a jakým způsobem se člení mezi oba "kontinenty" tzv. "poptávka a nabídka." A ovšem tato pravda je tak nemilosrdná, jako je stará - pokud jeden hledá pomoc, ten, který přispěchal může hledat nejvýš přítele. A pokud první svou potřebu zapře, přijde postupně o všechno své zdraví. Toho jsme vedle opovržení, kterým zasýpají Západní imperia Islámskou kulturu ostatně svědky - Alexandrie, Harant, Izrael posledních milenií ~ a vše se to zákonitě podepisuje na zániku naší literatury, hudby i našich úspěšných náboženství.


Náš způsob vzdělání - se svými mechanismy proti sebekorekci vědy, proti upevňování a rozšiřování rozumu, proti logickému uvažování a tak proti umělecké svobodě, čistotě a proti náboženské společnosti nesnese vedle sebe vznešenost a půvab svého vyloupeného původu = nebo jak jinak nazvat dary, jejichž dárci jsou za krvežíznivé obludy a loupežníky pro samu naši "historii." Náš způsob vzdělání a vědy okleštěný od Boha slouží zákonitě slepotě peněz a destrukci moci. Pokrok zde neslouží lidem, jak sám o sobě nejlépe ze všeho umí prohlašovat a prorokovat, a naopak lidí bezohledně využívá, a kde nutno, obrací se proti nim, protože v zásadě i důsledku slouží destrukci moci - a ta konečně touží vykořenit všechny zdroje, ze kterých by náš lid načerpal vlastní samostatnost: sílu k pokračování vlastní hudby, nastolení vlastního vzdělání, vlastní přístup k Bohu, k Duchovnosti. Pro naše prázdné ruce vždy hořely alexandrie, pro bomby z práce našeho otroctví byla Arabská hudba "šíleným mňoukáním koček."

Naše Televize


/ Typus Miss
Misogynní růže jedu
tlustá nikdy hezká
Plivnout na zrcadlo
/ Typus Superstar
hřebíky kartáč mozkem tleská
na místo cesty vpřed
zuby cedí černý jed
obecenstvo vypíská a vyžene
- že chtěl jim zářit
/ Typus Velký Bratr
a v závěru ponorka
otevře lidem pelechy i stoly
z nichž pro mrzký peníz
rozlívá se do duší účastníků
prudký a konečný, odporný jed
Ještě cucnout pravidelně Tabu?
/ Typus Společnosti Televize
Soutěž krásy
- je s plivancem na zrcadlo s rodem svým - nutností krásy?
přírodním zákonem?
Pohrabáč porot zachrání talenty
pro fronty obchodníků
- toť skoro zákon, mantra
žroutů rušivého obrazu domácnosti,
ničící přirozenou schopnost lidu
- k všímané,
kde lidé se důstojně navzájem pošťuchují
k učitelům hudby,
a malíři sami svým zrakům krásu vybírají,
všude je najednou lidské ponížení
měřítkem krásy, umění

Izrael a Palestyna


Má slaboch v Písmu jen sílu nad nevinnými?
Má jeho Paskvil pro mé Slovo dobrou službu ničemcům konat?
Má poskvrněné a znečištěné zrno důstojnou a dokonalou rodu plodit jen pro jeden závěr z knih?
Nepovýšil jsem ten Národ pro jeho špínu a vady,
aniž aby hradby poskvrny a obrácení, nerozdrobil čas a nepřítel.
Jsem po lupičích hanba tvá bych šetřil tě pro oči spravedlivých,
pro tvé znaky, barvy, čtverce - rodinu či pleť?
Máš názor? Proč nerozpráší se tvé hradby, lid jak rtuť
nevypaří do svých samot světa - rozumní z něj již ohně hasí.
Svůj názor podrž - jak hady visíš z větví fíkovníku,
domýšlej se, že jsi takto jeho nejvnadnější plod.
Až jím zatřeseme, zpupnost zažene hady do všech stran,
a nebývá nikoho, kdo by je spěchal na koni do země zadupat.

 


 1. Putin: intervence USA v Sýrii je snahou vyhnout se konferenci v Ženevě, která je díky Palestině nadějnou událostí ještě před koncem roku. USA tak navíc ignorují vůli všech zemí regionu..
 2. Ta kázání v Iráku, která vyvolávají sektářský strach, a pravidelně urážejí Iráckou vládu, v podstatě zavírají oči nejen před určitými teroristickými organizacemi a zvláště pro posvěcení jejich verbířů, ale též před historií, když podkládají šíření tohoto sektářsky vyhraněného strachu "historickými plány Íránu" a USA proti Iráku. Nejen, že se tak úmyslně tlumí závažnost amerického zločinu na populaci (srovnáním USA s neposkvrněným Íránem coby pouze "konspirátorů"), kultuře a krajině - na budoucnosti, ale zcela jsou zde slepé oči pro Irácký prim v agresích anebo jejich krytí - vůči Íránu. Lidé by měli tyto kazatele srovnat Konfuciovou metodou - postavit nad pokřivené jejich utlačované - v tomto případě vyvolit ty kněze a šejky, kteří cení budoucnost nad minulost, a váží si vřelých vztahů obou zemí dnes, a umějí z toho čerpat. Zvláště tedy duchovní, kteří razí smířlivost v regionu i vůči Íránu, a nehrají si na náboženskou opozici Irácké vlády. Konfucius předpokládal, že se tak pokřivení sami srovnají. Je otázkou, zda ještě frustrace, ze kterých tito kněží těží leží někde jinde, než v krytí teroristických skupin a zločinů.
 3. EU rozložila kritiku v Egyptě poměrně správně - označila Mursího za nikoli organizátora (ani soudy na něj nemají zrovna přesvědčující žalobu k prosincovému procesu), ale neprozíravého viníka proliferace ozbr. skupin, a ovšem odsoudila nepřiměřené akce policie. První má, a nemůže přesvědčit Bratrstvo k pro-stabilizačnímu a pro-záchovnému ústupu od protestů k dialogu - nemůže kvůli faktorům v jednání vlády. Druhé ovšem donutilo přechodné vnitro odlišit protesty od zdrojů násilí - námi a kdekým navrhované bezpečnostní speciality čekaly mezi policisty, a po obvinění z nepřiměřenosti tyto potřebné mechanismy získaly svůj hlas "nahoře." Tak máme Mansúra donuceného objektivně rozlišovat faktory bezpečnostní situace do potřebné hloubky, tedy na zdroje hrozby, a na živné jevy společenského prostředí. Teprve od momentu, kdy Bratrstvo nemůže být využíváno pro svalování všech problémů, je otevřena cesta pro Mansúra a moc kterou zastupuje, aby dotlačila a dolákala Bratrstvo ke stolu. Zatím ovšem trváme na věrohodnosti znění, že Ichwan žádnou nabídku k jednání neobdržel.
 4. Evropa by měla re-fixovat svou vlastní hudební produkci, tj. dotlačit dotyčná media, aby realizovala nějaké kulturní a zvláště jazykové projekty EU, takže bychom nebyli hudebním průmyslem a soutěžemi důkladně amerikanizováni, a na druhou stranu bychom ve všech veřejných a profitových médiích měli k disposici i hudbu svých sousedů. Mluvíme tu zvláště o hudbě populární a masmédiích typu rozhlas. Jak ukončení amerikanizace tak začlenění integrační přeshraniční agendy nejsou dle mého názoru rozhodně zásahem do "vysílacích svobod," naopak jde o rozšíření svobod přijímacích!
 5. Mursí musel možná zmizet proto, že jeho Islámský Stát per-rebelia vojensky napadnout nelze, zato jeho sekulární náhrada je vděčným subjektem terorismu, zbrojení a konečně i nahlas médii navrhovaných ozbr. a zbrj. intervencí.
 6. Terorismus nutno od okupace v Afghanistánu ostře oddělovat, ačkoli se s ním mnohdy věci či myšlenky Talibanu stýkají. Taliban není policie, a na druhou stranu periferní a těžký terorismus, sloužící nejčastěji zájmům západních elit napojených na mediální monopol, z rétoriky Talibanu těží zvláště ve věci verbování, a také i jinak využívá Talibanu jako zástěry. Každopádně lze počítat s jeho masivním ústupem, jakmile budou všichni Američané pryč. Poslední bod jistě celkem bezbolestně silově i kompenzačně zajistí NATO. Chci říci: je tak reálný, že jeho naplnění by bylo NATO přičítáno k úmyslům. Turecko!
 7. Jak ještě může Írán a Sýrie adresovat rétoriku USA a Izraele? Po Paroubkovsky: "Nechte si své červené čáry! My máme žluté čáry, které chrání lidské životy, které je nutno respektovat. Co chrání vaše červené čáry? Vaše koryta!"
 8. NATO zopakovalo, že krize v Sýrii nemá vojenské řešení, a že jeho cílem nyní a do budoucna je ochrana Turecka, pokud by bylo ohroženo. Pakistán označil 4 měsíce plánovaný vojenský zásah USA za pouhý zdroj dalšího chaosu, terorismu a nestability v regionu, čímž vystavil nejlepší možnou formulaci odporu vojenským zásahům Libijského typu, které jsou prý plánovány pro dalších 4-5 zemí regionu. Konečně vedle negativních hlasů zemí regionu po zkušenosti v Libii i z těch zemí, které by před dvěma třemi lety s USA souhlasily, podtržený nesouhlasem Britského parlamentu s USA, a důrazného odporu OSN a dalších organizací proti vojenskému vměšování s nabubřelými cíly, které byly agresivně Amerikou propagovány, Palestinský rámcový návrh na řešení Syrské krize získal podporu celého regionu bez vyjímky, a tedy nejspíš i Kataru, a tak se stane základem prosincové konference v Ženevě. Palestinský návrh získal podporu obou stran, resp. všech stran v Sýrii, takže by konference měla přinést určitý posun k mírovému jednání, pokud ji Amerika a Moskva nepromění opět v jeviště své vzájemné tragédie, s kterou jsme měli kolikrát už čest - ale jak říká senátor z Nagasaki: Amerika první.. Myslím, že jen tak mají různé další problémy mezi dvěma velmocemi vůbec nějaká pozitivní řešení, která budou výrazným přínosem pro světový mír a stabilitu, vč. tzv. stredního východu.

Amán, 3. Září, (Petra) - Ministr zahraničí a vystěhovalců Nasir Džudeh se dnes zúčastnil schůzky zahraničních ministrů zemí sousedících se Sýrií, kterou svolal Vysoký Komisař OSN v Ženevě.

Džudeh se připojí ke svým Libanonským, Tureckým a Iráckým protějškům aby přenesli pozornost mezinárodního veřejného názoru (bez něj by Líbie možná neplatila za negativní zkušenost, pozn. překladatele) na Syrské běžence v sousedních zemích a budou probírat strategie sdílení uprchlických problémů sousedními zeměmi, aby se snížila zátěž na jednotlivé země. (to v podstatě nepřímo dokládá, jakému nezájmu zjm. v USA a Francii či Itálii se těší problémy statisíců Syrských občanů v provizorních táborech, kde také postupně rostou bezpečnostní faktory, mj., pozn. pí)
 
Putin: intervence USA v Sýrii je snahou vyhnout se konferenci v Ženevě, která je díky Palestině nadějnou událostí ještě před koncem roku. USA tak navíc ignorují vůli všech zemí regionu.. 
 Britské varování, že "dojde k dalšímu útoku v Sýrii, pokud nezaútočí USA na Sýrii" je pak ne nepodobné tvrzení, že "těm židům v koncentračních táborech bylo úspěšně zabráněno v kriminálních aktivitách, zvláště u těch jedinců, u kterých byla kriminální povaha teprve ve stádiu vývoje." Jinými slovy, když nespácháme sebevraždu, ujede nám vlak v 11.30, protože jsme zaspali. A konečně, co je s inpektory? (NNA,pí)

 

Senátní komise USA autorizovala útok USA na Sýrii, se kterým nikdo nesouhlasí, a který bude další smutnou a zdlouhavou připomínkou podobné nabubřelé akce v Líbii, která je dosud "neobyvatelná," zvláště proto, že se o její bezpečnost již agresoři - USA a další nestarají, ačkoli je někde hluboko pod nulou. Akci bude ještě debatovat příští týden senát, a pak hlasovat. Nyní hlasovala pouze slabá dvacítka lidí. OSN již dávno akci USA odsoudilo mezi zločiny proti Chartě OSN, je otázka, kdo uvalí na USA potřebné sankce, aby od své libovůle upustily, a ochránily civilisty před letitou občanskou válkou, do které se je plánují uvrhnout? (KUNA,pí)

 

πα 6.9.: s USA spojení teroristé TTP krátce po zabití Valiura Rehmana CIA odvolalo mírové hovory s Islamabádem 

MIRROR1,MIRROR2

 1. Egypt označil přístup EU k regionu a k věcem Káhiry za zlepšený, zatímco u přístupu USA je dle Káhiry stále příliš mnoho pochybností o pravých záměrech NujokuEgypt je proti jakékoli vojenské akci v regionu a ujišťuje svět, že nutností je dosažení politických řešení. Koptský Papež Tavadros II. odsoudil jakýkoli možný útok Západu na Sýrii (SIS)
 2. Íránský Ministr Obrany Husejn Dechkan potvrdil prohlášení Pakistánského Vnitra, že vojenský zásah v Sýrii bude vítězstvím pouze pro Al-Kajdu, a že tak jde o přilévání násilí a chaosu do regionu, z kterého posílí pouze nestabilita a terorismus (pí,IRNA)
 3. Zabití Valiura Rehmana, vůdce frakce Pakistánského Talibanu, který měl mírovou dohodu a dokonce bezpečnostní spolupráci s Pakistánskou rozvědkou ISI, které jsme zde kritizovali jako sabotáž, tyto účinky nakonec mělo: TTP krátce po jeho zabití odvolalo mírové hovory s Islamabádem, které předtím přikleplo straně PML-N. CIA tedy provedlo tuto vraždu raketami vzduch země s politickým cílem oddálit opět mírová jednání mezi největší Pakistánskou bojůvkou TTP, a Pakistánem. Bojůvka nejčastěji svými činy nahrává politice USA a mediálního monopolu. Mluvčí šéfa TTP Mehsúda označil za nemožnou předpodmínku Islamabádu, aby se před hovory TTP zbavilo "elementů" Al-Kajdy a Armády Džangví, s tím, že jsou to organizace s TTP kompletně prorostlé.. (smHali-NiW)
 4. Vláda připravuje v Karáčí komplexní cílenou operaci, vedenou šéfministrem Sindhu pro federální úřady a zdroje, a nad průběhem této akce bude dohlížet komise se zastoupením médií, obchodníků a dalších politických stran. V Karáčí je totiž veřejností přijaté podezření, že naprosto všechny strany nejsou schopny vyřadit ze svých místních organizací kriminální a militantní elementy, takže takový dohled zajistí, že se operace nezvrtne nebo nenachýlí na některou ze stran, aby pak ostatní strany tím trpěly. (jHazir-NiW)
 5. Mansúr tvrdí, že na jeho výzvy k rozpuštění dvou protestů nebylo vůbec z druhé strany reagováno. Druhá strana pak tvrdí, že vůbec nebyla vyzvána k národnímu dialogu. Obě strany v Egyptě tedy vůčihledě zamlčují svůj podíl viny: Bratrstvo zamlčuje že bylo vyzváno a nebylo v tom schopno dialogu, Mansúr zamlčuje, že z dlouhodobého hlediska Bratrstvo ignoruje a nepočítá s ním v dialogu. To je celkem nadějná indicie cesty do pekel. Mansúr by si měl uvědomit, že to co "nabízel jako bezpečné východisko protestujícím," nemuselo nutně být z jejich strany pochopeno jako "bezpečnostní nutnost," ale pouze jako represe a pošlapávání jejich legitimních práv. Krom toho dočasný prezident Mansúr tvrdí, že z ekonomického hlediska Egypt potřebuje rychlá řešení. Naopak, dle našeho názoru potřebuje řešení dlouhodobá, a v krátkodobém výhledu spíše výrazný přístup. S ohlédnutím na nynější snahu zrušit Bratrstvo, s tolika černými puntíky, pak tedy "výraznou změnu v přístupu" a dlouhodobé konstruktivní plány, jejichž realizace vyžaduje pouze nezávislý Egypt. (pí,SIS)
 6. Íránský Prezident reagoval na slova Baraka Obamy s tím, že Americký Kongres není volen za účelem rozhodování za mezinárodní společnost. Obama se totiž zbavil odpovědnosti za negativní rozhodnutí ke své předcházející "červené chemické čáře," tím, že předal posouzení nezákonné operace USA Americkému kongresu se slovy, že "jde o věrohodnost celého světa." Íránský Prezident Rúheny pak dodal, že některé země se pokusily dostat USA do pasti, a USA by z ní měly vymanévrovat - a nikoli bombardovat Sýrii, v čemž nemají podporu ani v Británii a Francii. A zvláště tyto země vypadají, že mají v Sýrii nějaké nečisté zájmy, kterým by na svět pomohly finance USA a následně NATO. Ale své finance nejlépe ušetřit. Libanonská tiskovka pak uzavřela, že Britský Premiér dostal těžký zásah do své autority: takže jeho cukrové řečičky k USA a jeho bojová rétorika vis-a-vis nulová bojová autorizace jsou právě jeho pojetím rezignace. Ostatně Líbie by jistě žádala nejen ostudnou rezignaci, ale jistě i další těžké důsledky pro tohoto člověka: když ne pro samu "intervenci," a nečisté zbraně použité armádou UK, tak pro stav, ve kterém se Líbie nyní nachází, do kterého byla Brity dotlačena, a ve kterém je Brity ponechána "svému osudu" (pí,IRNA)
 7. Libanonský Prezident Sulýman vyzval národ k dobytí všech okupovaných území. Řekl, že je proti jakékoli vojenské intervenci v regionu, najmě v Sýrii, a odsoudil jakékoli použití "chemických zbraní libovolnou stranou." Maronitský Patriarcha pak ocenil Prezidentovy postoje a jeho zapálení, a popsal svého Prezidenta jako Cedr, který je "čím dál tím silnější, čím větší katastrofy jej obklopují." (NNA)
 8. Francouzský Premiér Ajrolt označil "vojenský zásah v Sýrii" jako nutný, neboť "v opačném případě vystavujeme nebezpečí celý region." Francouz si zde hraje na NATO, protože byl v NATO odmítnut. Podobná hra je slyšet i z Vošinktonu. Tito pánové přišli mluvit o naší zodpovědnosti za bezpečnost jiných, a že v opačném případě "my uvrhneme.." Co na tom, že kdyby byl třeba takový Francouz v bezpečnostním paktu s regionem, za který se opovažuje soudit, pak by musel držet svou nevymáchanou hubu za deseti zámky? Celý region totiž jakýkoli vojenský zásah odmítá jako kontraproduktivní, NATO, které je zde na rozdíl od Francie vázáno činy a nikoli nikomu se nezodpovídajícími slovy pokládá taktéž takové zásahy za silně kontraproduktivní. Komu se dnes Francie nebo Británie zodpovídají za situaci v Líbii, která je stále situací v Líbii, ačkoli média pucují provinilým mocnářům svědomí svým nezaujatým mlčením. Francouzský Ministr si vysloužil potlesk své vlády, ale vysloužil by potlesk regionu, jehož bezpečností se lživě proklíná? Spíše by se takový proslov s "ochraňovanou" společností národů nesnesl. Potlesk tedy sklízí v hospodách a na stranických sjezdech.. Celý svůj blábol pak pojistil proti rozumu poukázáním na KLDR a Írán, aby každý, kdo mu odporuje, byl po Bušovsku a po Klintonovsku hned "s nepřítelem." Libanonská agentura k tomu zajímavě rozvádí, že "Írán odmítá obvinění ze zájmu o jaderné zbraně, a KLDR jejich stavbu naopak označila, stejně jako USA, Francie, Izrael a Rusko, za své legitimní právo" (pí,NNA)
 9. Britský Premiér Kameron tvrdí, že Damašek použil chemické zbraně již nejméně 14x, čímž se opět postavil svým uměleckým zápalem vedle Goebbelse. Pak prohlásil, v naprosté významové shodě bez nejmenší odchylky v objemu či barvě jako jeho Francouzský kupmán, "do jakého Armagedonu Syrský lid uvrhneme, pokud neučiníme.." Jistě by nás zajímalo, jak tragicky působí takový Britský vzdušný proti-Aramagedon na všechny ty, které si tato smečka zrůd dovolí označit za "lojalisty." Jaký Armagedon tedy pan Kameron hodlá trpělivě nakládat na záda polovině populace Sýrie, čili Lojalistům, a jaký Čak Noris bude pomáhat sousedním zemím v otázce uprchlíků, jakmile přejde rok, a rakety se stále nezastaví, takže se uprchlíci budou na cestu vydávat bez nějakých dalších zábran? K čemu nám jsou ujištění Britů a Francouzů, když víme, že k spáchání další Libie není nějaká přítomnost na zemi třeba, a když víme, že si s "limitem" jednoho měsíce udělají pod humanitárními hesly co chtějí, a konečně, když by je kdekdo takové samozvané zodpovědnosti rád zbavil i se zbraní v ruce? A to nejen mezi Arabskými představiteli a vůdci anebo v Arabském regionu. Kde tedy bere pan Obama a další svou zodpovědnost, aby nám činili záruky, když jim průběžně visí na krku pomyslné zbraně všech světových politiků a občanů, a ortel OSN? (pí,NNA)
 10. Francouzský Prezident - socialista typu Babiše, nebo-li "bohatí přátelé, nesouhlasím, abysme brali většině občanů důchody a podporu v nezaměstnanosti. Děkuji. A nyní přistupme k bombardování." - označil svůj útok Francie na Sýrii jako "plnění zájmů opozice." Vidíme, že mimo lží a prostituce všelijakých politiků a odborníků tento cyklus imperiálních agresí udržují na nohou i vlastizrady. Vlastizrada je tak jedním ze základních kamenů koloniální doktrýny "odpovědnosti chránit." Díky této formulaci odpovědnosti jsou úspěšně odstartovány všechny nesmyslné, kontraproduktivní a kruté, bezohledné války Západu proti všem (pí,NNA)
 11. Syrský Prezident Asád řekl, že "i kdyby došlo na Třetí Světovou, přístup Syřanů se nezmění: obětují vše nezávislosti a suverenitě své země." Dále Sýrie kontrovala obvinění tím, že v "údajně zasažené" oblasti v té chvíli byli i Syrští vojáci, takže "k čemu by to bylo?" Toto tvrzení lze jistě velmi snadno ověřit i normálnímu člověku srovnáním několika lživých a chybujících médií, s naprostou věrohodností výsl. závěru. Směrem k Francii pak prezident Syrské Arabské Republiky, Bašar al-Asád řekl, že hned po útoku "ztratí všechny strany kontrolu." Což není obrazem pouze Líbie, ale klidně i III. světové, následky Francouzsko-Britské nezodpovědnosti a Napoleonského syndromu jsou nutně nepředvídatelné. A II. sv. válku způsobila Hitlerova omezenost, nikoli jeho ambice, a také byla válkou koloniální (NNA,pí)
 12. Egyptský Prezident řekl mimo jiné, že je třeba počkat s rozhodnutími na dokončení inspekce OSN v Sýrii na místě činu, a na výsledky teprve "mimo všechnu pochybnost." Tím odpálkoval Obamovo tvrzení, že je na inspekci pozdě. Tím se mimochodem Obama usvědčil, že o věci v Ghoutě nic neví: že nemůže nijak sloužit ani tím, co se tam skutečně stalo, a zda to vůbec není celé výplodem médií, a už vůbec nemůže tvrdit, že za věc může ta a nebo ona strana, když "je na inspekci pozdě," dle jeho doslovných slov. A konečně jakým exemplárním trestem asi bude raketový útok na cíle v Sýrii, když o akci a vinících útočník nic neví? A konečně i kdyby snad věděl, jak zabrání vojenská destrukce silnic, kasáren a vodovodů šíření a použití chemických zbraní? Snad ne vzniknuvším hladem, rabováním, požáry atd? Co souvisí silnice s chemickými zbraněmi? (pí,NNA)
 13. Irácký Premiér obnovil kriticky odmítavý postoj Iráku vůči plánům USA a Francie v Sýrii, s tím, že řešení "musí být mírové." Naléhal, že Irák není a nesmí být součástí "krize mezi Režimem a Opozicí aby mohl efektivně působit jako mediátor." Na tomto bodě beru zpět své přitakání "vojenskému ultimátu Iráku," a souhlasím s Malikim, že je lepší zjm. pro budoucí vývoje aby byl Irák nepošpiněný, jako jsou již nyní obě velmoci, které si nelogicky i přesto stále nárokují zásadní podíl na řešení této krize. V tom samozřejmě nemohou sehrát zásadní roli, ani kdyby se USA s Ruskem urychleně shodly: bylo by to jen formální přitakání Brahimimu, Rúhenimu a Palestyně, že jsou lidé světa připraveni sdílet své naděje pro Sýrii jen s nimi, a nikoli s hádavými násilníky kolem, kterých má kdekdo plné zuby i pro jejich domácí "politiku". Kurdská Aliance v čele s Otmanem jeho pohled do budoucnosti a musí-nemusí sekundovala (NINA)
 14. Společné datum výročí Brazilie a KLDR oslavili v Peťingu i Nepálští literáti (KCNA)
 15. 6. Kuvejtské letadlo z deseti s pomocí pro povodněmi postižené Východní Nilsko v Súdánu přistálo (KUNA)
 16. Mezinárodní Komise v Zimbabve potvrdila správnost volebních výsledků, což na kolonizaci aspirující militantní opoziční strana odmítla, a opět označila mzn. Africké tělo za zdroj lží, rozvratu a útlaku (NNN)
 17. Tajsko otevřelo první turistický soud, který poskytne rychlou spravedlnost turistům ještě před odletem. Dobrá myšlenka pro Somálsko, pokud se zaměří na turismus, kulturu a integraci (NNN)
 18. Nigérie vítězí v boji proti teroristickým skupinám, prohlásil Prezident Jonatan s tím, že přijatá opatření se již projevila výrazným poklesem násilných činů. Vedle toho ovšem je zde zpráva o útoku BH na dobrovolníky, kteří právě měli násilnou sektu potírat s následkem 24 obětí. Dobrovolníci se vydávají často velmi úspěšně ozbrojeni pouze klacky a noži zatýkat teroristy. Prezident zopakoval potřebu zlikvidovat imidž země jako "násilné a zkorumpované" (NNN)
 19. Ugandský Museveni v Keni promluvil u příležitosti regionálně-integrační kulturně-zemědělské akce. Označil dědické právo za kontraproduktivní přežitek, s vcelku rozumným odůvodněním na poli zemědělského pokroku. Posunul zemědělství do finanční a potravinové bezpečnosti, vyzval k potření sektářské nevraživosti, vypíchnul k zemědělství ještě informační technologie a služby. Také zaštiťoval farmářskou soutěž a rozdával v ní medajle i dětem. Keňský prezident poděkoval Musevenimu za jeho čas k návštěvě šou. Keňský prezident nyní útočí na automobilovou nehodovost vyhlášením, aby majitelé vozů nedbali jenom majetkové odpovědnosti svých řidičů, ale i jejich způsobu jízdy (NNN)
πα 9.9.: Drzost Američanů, Britů a Francouzů je neomezená, a čím méně mají jejich sabotáže v regionu příznivců, tím nabubřelejší a neuvěřitelnější lži spřádají

MIRROR1MIRROR2

 

 1. USA, Rusko, Německo atd; blábolí kdesi-cosi okolo Sýrie. Faktem je, že všichni tito pokrytci pomalu ale jistě razí násilím cestu mezinárodnímu trhu, přesně, jak uvedl Irácký Premiér Malíki. Je čím dál zřetelnější, že Sýrií si nás opravdu snaží tyto MMF velmoci omotat kolem prstu. Tito pokrytci již stihli zradit, znásilnit a prodat křesťanský Libanon i velkorysé a dobromyslné Jordánsko, a předhodit je spolu s dalšími sousedy Sýrie nenažrané zkáze, kterou v této své odporné hře nejlépe rozmnožují. Nejlépe je to vidět v Egyptě, kde si všichni tito ochránci světa mocně lezou do zadku, jen aby se zalíbili novému Mubarakovi a jeho bordelgardě. (pí)
 2. Chemický incident není ani tak spouštědlem "Amerického plánu," jako obnovením snahy polarizovat Evropský lid mezi Rusko, Německo a USA: přiznejte si sami, nezačali jste díky chemickému incidentu opět vzhlížet k rétorice jedné z velmocí? A přitom je zřejmé, že v Sýrii má být rozbita nezávislost národního myšlení Evropských a Arabských národů, a znovu rozděleno panství mezi hráče studené války a další příznivce "Vyvolenosti Jednoho Národa chránit ostatní." Není to dlouho poté, co jsme ukázali negativní roli velmocí v Arabském regionu, a jejich primární cíl vzhledem k nám, rozdělit si nás - a hned je tu událost, která polarizuje čtenáře k Rusku anebo Francii (pí)
 3. Drzost Američanů, Britů a Francouzů je neomezená, a čím méně mají jejich sabotáže v regionu příznivců, tím nabubřelejší a neuvěřitelnější lži spřádají. Nejen, že tito specialisté na "nepopulární výtečnosti," jak jejich novou úpadkovou doktrýnu shrnul Izraelský Derniér, vědí nejlépe, čeho potřebují Arabské země v sousedství Sýrie, a co jim prospívá - daleko lépe než samy regionální země, ty to vlastně ani nemohou pořádně vědět, ale dokonce tito odborníci: Kameron, Obama, Holande - vědí nejlépe, že charta OSN je něčím, co my ostatní právě že vůbec nepotřebujeme. Jsou to oni, kteří mohou Libanonu, Jordánsku, Iráku a Turecku poradit, čeho žádá jejich vlastní bezpečnost - a protože jsou to země, které takové odborníky postrádají, měly by si nechat promluvit Obamu a Kamerona do duše, aby změnily svůj ubohý názor, a přijaly daleko lepší zájmy, a diametrálně odlišný přístup k Syrské krizi - protože Kameron a Obama to právě pro tyto země prostudovali a vykoumali, a jako dobrou radu jim to nabízejí. Proč tedy sousední země nesouhlasí s likvidací prošlé munice USA a Francie v Sýrii, když je to očividně právě pro Libanon, Irák a Jordánsko nejlepším východiskem z jejich národní malosti a omezenosti? Kdyby tyto země otevřely oči, nechaly by si od těchto velkorysých pánů poradit i ve svém hospodářství, na př. by se Jordánsko zbavilo všech svých ovcí, Izrael by si je bezplatně odvezl, a Kameron by mu věnoval násadu kozlů na vlnu, aby se do skvělých pletených svetrů oblékly všechny nešťastně Jordánské Jordánské děti? Proč si nenechá chudák Abduláh poradit, co jeho země potřebuje: vždyť to Kameron s Obamou vehementně a neohroženě opakují, co Abduláh a jeho krajina nejvíce potřebuje, a je to právě modernizace Britských muničních skladů! Proč si nenechají naše Evropské země, a další země poradit od těchto pánů, že Charta OSN nám neprospívá, a naopak, že naše zájmy nejlépe ochrání pánové Kameron, Obama a Holande, když nebudou mezi našimi zeměmi žádné pevné smlouvy? Vždyť je to tak jasné: přeci právě to, že Británie a další nemají s Jordánskem či Irákem bezpečnostní smlouvy, může Británie daleko lépe chránit jejich zájmy! Podívejme na Turecko, jak trpí tím, že má smlouvu s NATO! Kdyby nemělo takovou smlouvu, NATO by ho daleko lépe ochránilo, a kdyby bylo potřeba, i před jeho vlastními přihlouplými názory! Pryč s Chartou OSN, a pryč s bezpečnostní spoluprací! Ať žijí bezpečnostní specialisté a řízení občanské války třídenní humanitárně škálovatelnou raketovou akcí! Ať žijí národní zájmy Arabských zemí spravované geniálními inženýry demokracie a lidskosti, kteří musí potírat nebezpečí mimo půdu OSN, a nebezpečnými prostředky! Arabské země, překročte svůj stín, a přijměte solidární dar názoru na míru z pera Britsko-Francouzsko-Americké aglomerace, který je prvním krůčkem z vaší malosti!!!
 4. Přesun momentu Íránského obchodu z Brazílie na Argentinu ukazuje daleko více dlouhodobější proces - jednak Brazílie prodělává množství vlastních problémů, ať už vnitřních díky přechozené chudobě, tak venku. Latinská Amerika rozdělená výrazně na pravici a levici nutně hledá vzor nikoli podle ideologických měřítek - a tak nalézá jistě v Argentině pro své naděje spolehlivější pilíř. Snad tedy naděje, kterou do Argentiny vkládá i ostatek světa nebudou jenom plané! (pí,NNN)
 5. Pakistán opakovaně varoval před důsledky dronových agresí USA na svém území na stabilitu a mírové procesy v regionu. Označil agresi s plnou podporou OSN za narušení své suverenity a zlý příklad pro vztahy mezi zeměmi. Média tvrdí, že šlo o "šéfy Hakaniho party," která údajně operuje v Afghanistánu. Ovšem klidně to mohly být děti a starci, střílí se i v lese na desítky žen sbírající dříví, a jistě to zprávy USA a některých místních tendenčních médií mohou vydávat za "podezřelé militanty" do omrzení. (KUNA)
 6. Francie tvrdí, že Írán nesplňuje své mzn. povinnosti. Vedle výzvy "k urychlenému restartu hovorů G5+1 v Kazašské Almátě" však Francouz neuvádí "které" povinnosti to jako jsou. U socialistů typu Holande a Babiš je to však normální, že něco nějak je, a obejde se to i bez skutkové podstaty (NNN)
 7. Myslím, že "vojenské řešení" v Sýrii (vedle plošného odmítnutí i jen zlomku vojenského vměšování světem a OSN) je - s výhledem na otevřenost všech stran Palestinskému receptu kontraproduktivní víc, než kdykoli předtím. Je absolutně nepřijatelné, aby poprvé závaznější a nadějné úspěchy Palestiny na diplomatickém poli v Sýrii a regionu byly sabotovány neodůvodněnými aktivitami USA a dalších v regionu. Nejde vůbec o to, co USA slíbily světu, ale o to, co se v Sýrii děje mimo neschopnosti inspektorů OSN dodat existující expertýzu, tedy právě o blížící se konferenci a pokroky mediace. To jsou události, a shodne se na tom opravdu kdekdo, a pokud chtějí USA udělat na svět jakýkoli dojem, pak je čas postavit se za Palestynské řešení vyznačující se jedním elementárním úspěchem, a nevnucovat jako rétoricky a volebně nutné své, přesvědčivě nefunkční a pofidérní recepty, které nikdo nežádá, a už vůbec ne jen jako "splnění Amerického slibu." Ten je v Sýrii na posledním místě, a USA by měly podložit svou prázdnou a nebezpečně rozvrzanou reputací Palestinské úspěchy, a tím doplnit svou suchou nádrž reputace alespoň kapkou Palestinského kapitáluSebemenší krok USA a Francie v tomto směru naprosto není čímkoli ze světa odpovědnosti, řešení anebo ovlivnění: lze je vzhledem k vyznačeným pokrokům významnějších hráčů označit za čiročirou sabotáž mírového řešení, zrovna "když je v kartách." (pí)
 8. USA chválí .. v Egyptě. Jistě, všelijaká konkrétní pozitiva. Ministr Vnitra ustlal dalším represím fingovaným atentátem (bývá to tak v tomto spojení ve zvyku) - ten lze totiž donekonečna spojovat opět s dvěma rozehnanými protesty, a tak opět inkriminovat Bratrstvo. Však už je jeho zákaz a širší represe na stole: snad v tom USA vývoje v Egyptě chválí? A kdeže je kolektivní sen nedávno zhusta vyslovovaný našimi kolektivními pokrytci, či jen kolektivní blud o "propustění politických vězňů?" Pro USA je prostě Egypt nutně volbou mezi pokrytectvím a pokrytectvím - neboť žádný příklon není čistě pozitivní. Trochu nám to připomíná zpacifikovaný, natrpklý Jemen - síla a fiktivní světové a sousedské hrozby dělají své - emigrace z měst mluví asi v obou zemích za sebe. Toto je tedy Egypt, který smazal Revoluci "z bezpečnostních důvodů" a rozjednal hned společná cvičení s USA proti Íránu.. A že Mansúr nerozumí přístupu USA v Sýrii? Jistě, když nacionalisté svrhli islamisty, upevnili rozdělení národa, v tomto právě podporování Západním -ismem všeho druhu, pak se "věcem rozumí" jenom exhibicí síly. Vlastně nemusel Ministr Vnitra nic fingovat - povolanci Studené Války na obou stranách krize v Egyptě zvládnou jistě vyvrátit všechny národní a náboženské principy, a obrátit všechny společné hodnoty na hlavu. Pryč s Diktátorem, a hurá nějaký spojenec: a kdeže si prý dovoluji poukazovat na Studenou Válku? Proto ta podpora Komunistické Strany proti-Mursího národního rozvratu. (pí:SIS,NNA)
 9. Írán "má nutně zájem o osvětlení všech nejasností o svém Jaderném Programu, protože Jaderné Zbraně jako zakázané, nelidské, a zastaralé nejsou součástí jeho politiky" - Ministr Zahraničí Íránu Zaríf v telefonátu Katrině Eštunové, MZ Evropské Unie (NNA)

Amerika může klidně padnout

Totiž až v určitém bodě začíná trojice Sýrie/Írán/Líbie dávat smysl. Zvláště až s příhledem k stavu věcí v Líbii, tedy k tomu, co byl "postačující výsledek." Vidíme totiž nulovou kořist - Západem rozkradený kapitál šel do posledního centu na zbraně a alkohol rebelům, nulové ovládání vlády Líbie Západem je další věcí, a i minerální zdroje a další v podstatě zůstávají nikoli pod efektivní kontrolou Západu. Postačujícím výsledkem plánovačů tedy bylo to co vidíme - nepořádek, rozpolcení, tyranie a bezpráví.

 

Má totiž zaniknout Arabský model trhu - ten, který pramení v Syrské starobylosti. Sýrie tedy vyhovuje "světovému trhu" v aktuální podobě.

 

Libie, jako zásadní ekonomický a minerální hráč, klíčový investor v regionu, a zdroj nezávislého Arabského kapitálu, je znehodnocena a uskrovněna. Další plus pro vesternizaci Arabské spotřeby.

 

Írán musí být převrácen, a takto teprve vidíme proč v delších souvislostech! Už nyní můžeme ometat v OSN Syrským spasitelům o nos jejich plány s tím, že dbají na uprchlíky v Sýrii stejně jako na uprchlíky v Íránu. Těmto dvěma milionům Afghánských běženců v Íránu totiž USA klidně plánují svrhnout i tuto střechu nad hlavou. A nikoli "jen tak mimochodem." Írán není chválen jen coby vzorný a světově-vzorový opatrovník běženců, ale také ve svém proti-narkotickém boji, který je světově vůbec klíčový, a nejen vzorový. Írán totiž brání postupu Afghánských těžkých narkotik na všechny ostatní trhy, na př. skrze Španělsko do Německa, Francie a Británie. Afghánským běžencům má být tedy svržena střecha nad hlavou, a má být rozbita Íránský anti-narkotická přehrada, aby mohly do Arabského regionu volně proudit drogy.

 

Jejich šíření totiž vyhovuje ohromnému spektru západního obchodu a produkce: drogy agresivně detradicionalizují společnost, a umožňují ultra-rychle přijímat abstraktní formy západního konzumu.

 

Navíc je Írán závadou v tomto zezápadnění Arabské spotřeby - přeměny v Trh jak jej známe - coby integrační faktor po regionální a Muslimské linii.

 

Drogy jsme navíc dostali i v rámci fotogenické propagandy během krveprolití v Líbii: Rebelové byli tak pokrokoví!

Má tedy převážit Saudsko-Izraelský vzor obchodu (a srovnej efektivitu jejich proti-drogové politiky s Íránskou, počty uživatelů počínaje..), vzor, ve kterém Arabský obchodník dávno není pojítkem mezi výrobou a spotřebou, ale pouze pouličním turistickým doplňkem, který nejvýš ohromuje návštěvníky metropolí nějakými různorodými tretkami. Nikoli jako v Sýrii dnes, kde takový Arabský typ obchodu a zejména ten pouliční spojuje potravinovou produkci s většinou spotřeby, a tvoří tak pro Západní obchodníky nebezpečný element pro jejich expanzi. Žádný majoritní tradiční obchod, žádná většina smluvních cen..

 

Těší se tedy OSN na nastávající dabl uprchlických otázek? Nebo je necháme vykvest pěkně "do stínu" jako Libijskou stabilitu a bezpečnost, či snad již demokracii?

 

Bezpochyby práce OSN ohledně vyšetření ch/ú v Sýrii jeví značné pokřivení, a zde bychom měli začít, aby k podobným plánům OSN nenechalo volnou cestu.

 

Neplete se tedy ani Irácký premiér Malíki, a ovšem ani Íránský Nejvyšší Vůdce - první oponuje "intervenci" jako obětování Syrského národa mzn. trhu; druhý poukayuje na "past, do které někteří hráči a regionální spojenci USA USA zatáhli."


Jistě je tedy dobré importovat hovězí z Etiopie, Saude? A co Asád, Netanjahu?

 

Sýrie má jistě získat stejný typ "kontrolované nestability" jako Irák - ať už intervencí, nebo bez ní. A kdo ví, zda nebyli právě Iráčtí MKO anebo Libijští FLA poněkud aktivnější, takže se do Sýrie dostalo dost ch. zb. pro všechny zúčastněné strany, aby se Sýrie zmítala léta v sankcích a teroru.

 

A tak USA - jsou tak či onak na odpis...
 
πα 11.9.: Írán neučiní žádné kroky proti Iráckým územím a zájmům, najmě základnám USA v Iráku, v případě útoku USA na Sýrii 

MIRROR1,MIRROR2

 1. Šéf Libanonského Hizbaláhu upozornil, že UNIFIL v poslední době slepým okem přechází nezákonnou činnost Izraele proti lidem a územím Libanonu, a varoval, že odsud opět odtáhnou poražení. Také se vyjádřil k mediálním osočením, že má legendární hnutí odporu, které již dvakrát vyhnalo Izraelské agresory z Libanonských území, nějaké prsty v Egyptě. Řekl, že podobné řeči o světových úlohách a plánech Libanonu jsou účelové, a že Hizbaláh rozhodně nestojí za útěky z Egyptských věznic. Naopak, že "je nám líto, co se v Egyptě děje, a jsme přesvědčeni, jako i v jiných otázkách regionu, že řešením může být jen dialog a porozumění." Hizbaláh před několika dny úspěšně zahnal dvě Izraelské jednotky, které narušily linii kontroly OSN. (ABNA)
 2. Příručka pro "Arabské novináře pro posílení demokracie," o které se zmiňuje Kuvejtská agentura KUNA vypadá zcela z dílny kolonialismu. Naprosto nevidím problém v šířce a hloubce zpravodajství, která je Arabskými novináři poskytována, a pochybuji, že jsou zde "těžké problémy, s kterými se novináři potýkají." Naopak naše zpravodajství jsou stále převážně zmanipulovaná a zhusta okleštěná o většinu světových událostí. Navíc dnes, kdy USA akci v Sýrii sbalily, a přisunuly další balík peněz na mediální propagandu proti Damašku v Evropě a ve světě, jak bylo předtím v Libii natočeno v kongresu a zveřejněno na Youtube. Plánuje se totiž šňůra strašných informací ze světa, za tím účelem jsou zprávy sezobány z posledních konců světa, aby lidé došli k názoru, že "svět, to je samý hnus a násilí." Takový názor pak umožňuje USA opakovat chemický útok v Sýrii, a již se v kongresu nedotazovat - a všichni si oddechnou, že ten hnus je za námi. Čili pesimismus a rozšířená selekce, plus obnovení zmanipulovaných soudních případů z Kadáfího doby. To dělají na př. v Itálii média v souhře s tamní justicí zcela automaticky, jakmile dostanou na Berlusconiho účet dost peněz. Opakujeme tedy, že pokládáme Arabské a Muslimské novináře za otevřený zdroj informací v dostatečné podobě, a dokonce i v Egyptě nám postačující napříč režimy, vis-a-vis nedostatek, selekce a zkreslení informací odtud u nás (KUNA,pí)
 3. Írán neučiní žádné kroky proti Iráckým územím a zájmům, najmě základnám USA v Iráku, v případě útoku USA na Sýrii. Řekl to Íránský Ministr Zahraničí při hovorech s Iráckými duchovními (NINA)
 4. Irácký parlament v čele se svým mluvčím Nudžajfím je na širokých návštěvách v Turecku a Íránu, kde se mezi parlamenty hledá dostatečná shoda k nastolení míru a jednoty v regionu a předně v Sýrii (NINA)
 5. Irácká Armáda se ještě dlouho po začátku násilí v západní provincii Enber potýkala s nájezdy Al-Kajdy a Nusry. Ta získává zbraně od svých Syrských přátel, ježto USA nejsou schopny prokázat ani způsob, ani účetnictví svého "dohledu nad putováním zbraní do správných rukou." Navíc jedni rebelové chtějí jenom dobýt Sýrii, a druzí zase proměnit celý svět a region v louži krve: tak proč by si zbraně nepřihrávali. Navíc se již z oficiálních míst v USA ozývá, že polovic rebelů v Sýrii jsou extremisté, co do počtu. Plus naše pochybnosti, zda má Vošinktonský Opoziční Výbor vůbec nějaký kontakt v Sýrii, a zda není jen další "Kajmanskou pobočkou," kterých je kolem agrese proti Sýrii hned několik. Pomocí různých kajmanských organizací, ústavů a informací v Kajmanských rukou Americké rozvědky by bylo lze naléhat za dva tři dni k bombardování Rakouské diktatury, aby bylo zastaveno násilí a mučení opozičních postav. Všechny informace je potřeba jen "někde založit." Nejlépe tam, kde je nikdo nebude chtít doložit. Zbytek dodělá propaganda (NINA)
 6. Íránský Ministr Zahraničí upozornil, že varování některých hnutí o "tisíci sebevražedných útocích v případě agrese proti Sýrii" jsou zaplaceny právě za účelem podpoření agrese proti Sýrii. Aneb: "jaké má Asád kamarády.." (NINA)
 7. OSN musí zabránit dalšímu po-chemickému třeštění státních hráčů, neboť této agresivní rétoriky některých západních zemí teroristé a extremisté v Sýrii využívají k stupňování násilí a teroru. Viz na př. zpráva agentury SANA o podřezávání desítek vesničanů před kamerami a veřejností jedné Syrské vesnice, Rýf (NNN)
 8. Íránský šéf Schvalovacího Koncilu Rafsandžány řekl, že Írán je připraven i k přímým hovorům bez dalších podmínek. Ale očekává, že budou zrušeny libovolné a nezákonné sankce proti Íránu a společenským třídám (IRNA)
 9. Demonstrace pro Syrské Běžence a proti Západním slibům by měly zachvátit Západ, abychom kontrovali nadcházející tři-pět měsíců mediálního vymývání (pí)
 10. Řeči o fanatickém Íránu, kde "stačí slovo Ajatoláha Chameneího, a staví se bomba," se Západu vymstily: Chameneí totiž náboženským ediktem stavbu a použití Jaderných Zbraní zakázal. Stejného efektu snad možno dosáhnout i v zájmu bezpečnosti na Korejském poloostrově (pí)
 11. Zaměření Západních médií na korupci v Pakistánu (ale i v Afghanistánu) podkresluje to, že mají puč v těchto zemích stále v kartách, jako použitelný mechanismus (pí)
 12. USA ani nemusí na rebely tlačit, pokud je chtějí dostat k jednacímu stolu za Palestynských podmínek. Stačilo by pouze říci, že podporují dialog a mírové řešení. Tedy za předpokladu, že se neútočí, což je prozatím celkem jasné (pí)
 13. Realita zbrojení: peníze, krčma, a sérioví vrazi ve tmě ulic s nočním viděním (pí)
What may world expect from Pakistan, and where lays its future prosperity and peace?
 

 MIRROR1, MIRROR2

 

So, if UN will be pushed to background in Syria, and Geneva-Ramallah iniciative is not uphold on its maximal level, by the UN, as a opportunity for immediate peace in Syria and consensus in region, it is possible to add this failure to divided and unfocused efforts of Pakistan. It should have confirmed hopes of whole of the world, that there can prevail law, rational initiative and dialogue between nations, and considering new revelations of international law to bring real changes on the grounds of the UN, in directing numerous internationally-historical crises, which are possible only due deepening mutuality and consolidating of logic, and bringing them above historical interpretations of international community.

 

 

 

New gains and development in international right including renovation of its parallel international institutions are hope, which must unite and motivate Pakistan more than its nation, or regional difficulties ahead of its prosperity. For Allah doesn't stay with nations, but in head of those, who follow law without deflection, and in return for this - and not for revelation of hidden historical realities - he promises nations "retirement" in peace and plentitude. Surely, international law is this law, which today holds leveled waters of justice by its rubbishness, so that word of those just is always unheard in the world, everywhere shattered in yelling of these liars, whoremongers and lackeys of silence, falsity and money.

 

Prosperity and modernity of Pakistan must be only in reward of appreciation of its facilities, and before all its flexible perception of international realities of dispute and dominance. Pakistan must be power, with its natural approach to nation, administration and self-realization, which convince militant Islam of the world, that law and justice rarely grow from mere spirit of revenge and resistance. Because resistance is only the matter of nation, while by contrast, yet the unity between nations of Allah will lay ahead - and promote to the West - laws, and in their own peacefulness, effectiveness and unrebuttable power.

 

Time for Syria is basically lost, and her hope resides only in unity of its neighbors and friends of her unconcerned continuation. We should seek grounds for Syrian dialogue right in Pakistan - where are the hopes for Islamic dialogue and Islamic missions of International Law greatest, and whole world should ask hearing and fulfilling of this hopes from Pakistan.

 

If it is fact, that UN is returning into its appendage form of café-babbling, before the year of 1932, as opined by pakistani Islamic newspaper Nawa i Waqt, then necessarily it is Pakistan, who takes over all good and bad what was encircled - by just hope of the world for justice and cooperation - in the institutions of the United Nations. Moreover, most of worlds Evil is grounded securely in blasphemous and disrespectful devastation of Nature - and here it is necessary, using sophisticated and modern development of the Law and Initiative, in strongest manner to undercut dangerous powers of the world, and this is necessary to proceed so that extensiveness of the Law - and of the Right of Nature towards dreams and projects of the man - itself and mechanically extends into corrupted lands of the West, including those socialist states, where the Nature is respected only by postures, or in facade - as complement.

 

Nature shall not be protected by principle of buffer institutions and indicators: Respecting her and Supporting her - not at all Saving and Conserving her - should find cardinal position in Islam, and so in society and in courage of its dreams. She is mostly affected and repressed by Wests broadly rooted catechist deformation of previous centuries, which placed everything natural and innate beyond the law of decency, and so do also all dreams of development and prosperity of man. This is deeply projected in modern structures of Western world and its thinking, and through such form is this mix of bad habits and deformations inconspicuously tolerated on the East - and it is boldly part of inclination of Muslims to virtual dreams of Democratisation, dragged here into their society - once so calm - accompanied with unchristianities, fancies and bombs of Western criminal Power.

 

New, radiantly weighted out, undeviated and firm action of Pakistan and its ranked worlds nations on the field of international law and its voluminous peoples initiative must bring immediate settling of old worlds controversies, and particularly their inhumane confronting powers; lucid and uncompromising principles, which are convicting in opinion, where would be some "waiting for start of talks" - where unpopular powers are postponing, in the name of people, everything what is based in peoples interest.

 

Independence of nations is driving power of the world, but causes are even before the sea of injustice, which in fight for independence - which is renewed with exhausting enemys positions - and independence itself, as a connection and apex of jihad, in which today all nations of world are found, includes much wider spectrum of elements of construction kit for principle of the new world, much more diverse abyssal powers tending for restoring the Order, than concept of independence allows to foresee. So it is obsolete goal - of yet diversely percepting nations of worlds fight - and same holds true for nation, for Pakistan, cannot be actual central-point of activities and focusing of powers. Maximally recourse of rasance.

 

 

 

πα 13.9.: USA doufá, že spolu s Asádem.. a co si o tom můžeme myslet my? 

MIRROR1MIRROR2


Americký Ministr Zahraničí multimilionář Džon Kery řekl, že "doufá, že spolu s Bašarem Asádem se chopí příležitosti, a pokusí se dosáhnout míru v Sýrii." Je to vůbec poprvé, co USA vyjádřily podporu mírovému procesu v Sýrii. Naprosto příznačné "Asád musí jít" nás přeci provázelo po celé dva roky, jako jediný názor USA na vývoje v Sýrii, tedy krom pěchování nočního vidění, polních nemocnic, raket země-země a země-vzduch kdekomu v Sýrii. Tato změna postojů v USA by mohla znamenat obrat v Sýrii, kde zatím ozbrojení Američtí spojenci, titulující se jako "Syrský lid" či "pokojní demonstranti" odmítají jakékoli vedení, a naprosto také jakákoli jednání.

V USA zatím došlo oficiálního uznání pouze to, že "vítězství kterékoli z obou stran by znamenalo další tragédii pro Sýrii," a tedy, že jsou v podstatě "obě strany v Sýrii do budoucna nepřijatelné a nelegitimní coby její vláda."

Ban Kimun mezitím jako šéftajemník OSN kritizoval velmoci, v trochu odlišném hávu než předtím Papež František, že "dva roky jejich neshod byly jedinou silnou odpovědí OSN na terorismus, krveprolití a nepokoje v Sýrii." Také novinářům prozradil, že závěrem tohoto týdne, anebo v tom příštím budou Bezpečnostnímu Koncilu OSN představeny výsledky vyšetřování údajných chemických útoků OSN v Sýrii, ale varoval, že budou spíše další zbraní do rozepři velmocí, neboť nemají odhalit "kdo je vinen," ale pouze, zda lhaly USA, anebo zda lhala Sýrie a tedy Rusko s Íránem. Dozvíme se tedy jenom, že k útoku nedošlo, a že řečičky Anglického premiéra o "14ti předchozích chemických útocích v Sýrii" patří právě mezi řečičky.

Eštunová za Evropskou Unii podpořila Ruskou iniciativu schválenou Sýrií, zejména "aby se vládní chemické zbraně pod dohledem zavčasu zničily, aby se nedostaly do rukou druhé straně." To je od EU rozumný přístup.

Na druhou stranu vidíme, že sice USA sem tam něco udělají, co by jim mohlo být ku prospěchu, a tedy i světu, na př. ono přiznání si několika fakt, ale také, že USA odvolaly agresi proti Sýrii jenom v rámci ukazování ramen mezi USA a Ruskem, a to tak, aby byly efektivně přeslechnuty hlasy regionu proti této Americké akci. USA tedy vehementně odmítají předat hlavní slovo v bezpečnostních otázkách zemím regionu, a odvolání agrese se pohybuje zcela v začarovaném kruhu Amerického zmateného monologu o červených čarách a odpovědnosti světové komunity.

Kery dále překvapil, když řekl, že jeho Ruský protějšek Sergej Lavrov měl při jejich dvoustranné diskusi "zajímavé postřehy." Kéž by toto USA a Rusko byly schopny přiznávat častěji, i bez nutnosti "silných rezolucí." Obama pak řekl, že tím, že Sýrie přistoupila na tento pro USA nejpohodlnější plán, přiznala, že tyto zbraně vlastní. Ona to již soudruhu Baraku přiznala již několikrát, a pak zase odvolala a máte štěstí, že hned zmiňujete, že by bylo dobré, kdyby přistoupila na konvenci, která tyto zbraně zakazuje. Bylo by to vhodné i pro vás, například když mezi chemické zbraně zařadíme ochuzený uran, což?

Sýrie nyní popsala svou situaci asi tak, že kdyby chemické zbraně nevlastnila, tak si je nyní připraví, aby bylo pro Americké publikum nějaké to představení, a tak aby bylo současné Obamovou divadlo "bez poskvrnky." Tou poskvrnou však je absolutní nerespekt USA k hlasům sousedů Sýrie a širokého regionu. A pokud Netanjahu tvrdí, že "nepopulární politika je pro lidi tou nejlepší," tak nechť si nechá od jazykovědy vyložit, že nepopulární znamená také "proti-lidové," a odtud nutno vycházet i ve věci izolace USA s jejich názorem v Syrském sousedství, kde se USA snaží být "vůdcem situace" - proti absolutní převaze záporných hlasů.

Rádi bychom USA upozornili, že tato situace je podtržena a zvýrazněna jedním faktem, a to tím, že celý Muslimský - a nejen - svět přihlíží k politice USA v Sýrii nikoli s despektem, ale velmi pasivně a kriticky, a Americké populistické manévry, včetně červené čáry a předání rozhodnutí kongresu jsou zde předkládány občanům v jejich teatrální nahotě. A dovolím si navíc zapochybovat, že tyto retuše, P.R. a divadelnické tahy USA jsou vůbec nějakého účinku v USA samotných.

Myslím, že celá Americká přetvářka ohledně útoků a neútočení již účinkuje nejvýš na vrchní echelony Americké vlády, ale jinak jsou to pro region, svět a Americké občany vyhozené peníze, a je na čase bez i nejposlednější snahy o takovéhle "zachraňování tváře" začít racionální politiku, a předně a nejpředněji jsou to Spojené Státy, kdo by měl začít respektovat dialog jako prostředek v politice a diplomacii, a jsou to USA, kdo už žádnou tvář nemá, a nezbývá než začít racionální politiku bez příprav anebo zahlazování vlastních chyb, a dělat ji prostřednictvím dialogu. Na př. i se Syrskou vládou. V opačném případě USA nespasí, že se "budou s Čínou a Ruskem věnovat dále otázkám Sýrie," a budou dříve či později zašlapány v prach.

To se do jisté míry nevyhne ani Rusku a Číně: neboť řešení je jenom v regionu, Islámské jednotě, a diplomacii. Od velkých hráčů v Bezpečnostním koncilu se očekává pouze otevřenost dialogu, ekonomická asistence mírovému a bezpečnostnímu procesu, a rozumná podpora elementům dialogu v regionu.

Vidíme tedy, že to, co se očekává od velmocí zatím naprosto nebylo splňováno: ať už jde o humanitární pomoc, vyslyšení a podporu bezpečnostních konceptů v regionu anebo konečně o podporu hlasu míru v regionu. Chtěly by za těchto okolností USA slyšet něco jiného, než, že je všichni vidíme jako teatrální cynické lháře? Zvláště když se od podobně orientovaných velmocí liší pouze hrozbou své agrese v Sýrii, což odmítá nejen světový názor, ale samotná logika věci? USA nemůžou čekat, že jim budeme děkovat, že vojenská hrozba přivedla "Sýrii k rozhodnutí," dokud USA nepřivedou své spojence v Sýrii k čemukoli smysluplnému vůbec, anebo je prostě neoznačí za teroristy, a neschválí pozemní operaci OSN proti terorismu v Sýrii, kterou by Syrská armáda musela pouze "respektovat."

V měřítku chyb USA vzhledem k Sýrii se nic nemění, a naše logické požadavky po doposud výrazně pokrytecké politice USA zůstávají stejné: uvolnit kritické argumenty navršené vůči "rebelům," ukončit spolu s Ruskem zbrojení, a neodvádět pozornost na Írán, plnit své sliby a povinnosti k uprchlíkům a sousedním zemím, zvláště s příhledem k vině USA a Ruska na situaci v Sýrii, nejen z pohledu zbrojení, a ukončit řeč "jménem mezinárodní komunity," které všichni agresivní hráči na Západu zneužívají k manipulacím ve spolupráci s agenturami a médii. Velmoci nejsou rozhodujícím faktorem v mírovém a dle NATO vůbec jakémkoli řešení Syrské krize, jejich jedinou rolí zde je vršící se problematika, pramenící z toho, že velmoci se k Sýrii staví cynicky a pokrytecky, a především si zde vytvářejí výraznou roli tím, že neplní své mzn. povinnosti, porušují mzn. zákony, a rozšiřují atmosféru pokrytectví, agrese, lhaní a nedůvěry.

Už vůbec nemluvě o osočování, které je v Syrské krizi přímo "vynálezem" Ruska a USA, kterého se chopily i některé izolované země regionu. Ku svému neprospěchu. Leckdo si vzpomene na výrazy závodníků F1 když bojkotovali závody v Bahrajnu. A v tomto momentě třeba takového Saouda nespasí, že bude v maximální možné svižnosti ukazovat na různé viníky různých věcí v regionu. Nejvýš si tím Saoud pro naše oči vypěstuje v příslušných partiích své vlastní obludnosti silné svaly. Takže na něm bude nejdříve vidět ta obludnost, a jen pozorní, kteří jsou často v menšině pod ní zahlédnou cosi, s čím by se dalo pracovat.

Francouzský návrh rezoluce byl smeten ze stolu, právě proto, že se na úkor Francouzských zájmů v rozbité Sýrii začaly rýsovat nějaké společné body k Sýrii mezi USA a Ruskem. Francouzský Ministr Zahraničí ještě před tímto zhroucením Francouzského humanitárně-bombardovacího okupačního snu poštědřil region tvrzením, že za "Syrskou krizí se opět rýsuje nebezpečí Íránu." Jistě, seňor Fabius nerespektuje OSN - a realitu - v mnoha bodech, nejenom v tom, co o roli Íránu v Sýrii řekl Lachdar Brahimi, tedy, že zde je a ještě by zde mohl být výrazným přínosem Íránský konstruktivní přístup, ale také v tom, že si francouzský seňor asi nevšiml, že hlavní a výsostnou součástí Syrského problému je právě jeho země, pak třeba ta Ruská a Americká. Měl by si více všímat skutečností - když si myslí, že někdo bude oceňovat toho, kdo Íránskou hrozbu hledá za každou "špatnou zprávou Francie Muslimskému regionu," a tedy ji zde najde, pak se mílí.

Myslím, že nikdo, kdo si cení Syrských životů a budoucnosti regionu nemůže odvádět pozornost k Americko-Francouzským zájmům v Íránu, kde tyto země odmítají respektovat jakoukoli demokracii, a dělají vše proto, aby zde byly demokracie rozvraceny a "vyhladovovány." Jak doznala na př. sama CIA.

Nejen Francouzský soudruh Fabius, ale i Americký černý soudruh se snažil z nového vývoje v OSN vydestilovat nějakou pozornost ku svým lžem o Íránu. V podstatě ve stejném znění jako Fabius: že "kdyby taková (Ruská) akce chyběla, bylo by to zprávou pozitivní pro jaderné zbraně v Íránu." Tvrdil také, že Írán "se musí rozhodnout, zda nadále ignorovat mezinárodní zákon svou stavbou jaderných zbraní."

Zrekapitulujeme tedy soudruhovi Obamovi, že nejen, že zatahování Íránu do Sýrie tímto způsobem není cestou k mírovému řešení v Sýrii, ale k třetí světové v regionu, a nejen, že je to převracením faktu už v tom, že by Írán měl být v souvislosti se Sýrií konstruktivně oslovován a žádán o podporu v otázkách, které si Americká diplomacie ani neumí představit, které jsou nutny k nastolení míru v Sýrii a konsenzu k její budoucnosti v regionu, ale také, že jsou to vůbec obecně v historii světa USA, kdo porušují a nerespektují, a ba i ignorují mezinárodní zákon - na př. v Pakistánu a Afghanistánu, a konečně také, že jsou to USA, kdo zneužívají i zkreslují mezinárodní zákon i jeho instituce proti dalším zemím a národům, že často jsou v OSN takřka vypískány a vykladívkovány, a přesto odcházejí za plentu pokračovat ve svém oblbování řečmi o "mezinárodní komunitě," nebo "lidských právech."

USA jsou hráč, kdo káže o mezinárodním zákoně hlavně v úkrytu před mezinárodním zákonem. A konečně jsou to USA, kdo zahlcuje Agenturu pro Jadernou Bezpečnost Světa falešnými důkazy, které jsou až se zpožděním odkryty, a jsou to USA, díky kterým je Agentura ve výsledku pouhým gumovým razítkem Amerických mezinárodně-protizákonných sankcí. Jak by tedy Írán mohl pokračovat v ignorování mzn. zákona stavbou jaderných zbraní, když je vystaven většímu dohledu Agentury než kterákoli jiná země světa, nábožensky jaderné zbraně zakázal, a ještě k tomu je proti němu ze strany USA porušen každý mezinárodní zákon, u kterého to bylo lze učinit alespoň trochu neslyšně?

A konečně jak můžou USA, které jsou za postupnou likvidací OSN i Agentury tvrdit, že Írán staví jaderné zbraně, a navíc "tím porušuje mezinárodní zákony," když jejich stavbu mezinárodní zákony nezakazují, Írán své závazky plní, ačkoli se to USA pokřivená Agentura snaží jako fakt co nejvíce zakrýt, a konečně, když jsou tvrzení USA v tomto směru o důkazech vždy absolutně absurdní, založená mnohdy na již vyvrácených fraškách, a především spočívají v mediálním nátlaku na společnost, na jejím zastrašování neustálými urgencemi, a všechny "podklady" jsou existenčně závislé na své neveřejnosti, v jakémžto stavu jsou pro média absolutně postačující pákou na společenské extrémy na západě. USA nejen nemají v tomto směru nic v rukou, ale naprosto naopak, vše zde svědčí o četných Amerických proviněních, a ostatek už snad jenom o stavu Západních tiskových agentur a Francouzských nekalých zájmech.

Pak Obama řekl, že "když diktátoři a tyrani páchají své zločiny, jsou závislí na tom, aby svět hleděl někam jinam." To asi většině světa přijde, že soudruh Obama mluví o vyšumělých hrozbách USA Sýrii a světu? Že USA jsou závislé na tom, že svět žužlá nakyslý mediální paskvil o Severní Koreji, Íránu a teroristech, zatímco USA rozdělují Iráckým militantům MKO chemické zbraně, a že svět oceňuje Berluskoniho a Kahnovy sexuální úchylky, zatímco USA způsobují smrt desetitisícům Libijců, a že svět přihlíží svrhávání sochy v Bagdádu, zatímco USA vyvražďují Iráčany v jejich statisících hladem a bombardováním infrastruktury včetně budov humanitárních organizací? Že máme na stole Hamás, Hizbaláh a Írán, zatímco USA se chystají změnit letitý ozbrojený občanský konflikt v Sýrii na dekády trvající etnicko-náboženská jatka v kulisách ztroskotaného státu - po vzoru Líbie - s tím rozdílem, že zde se do tohoto ztroskotání silově i věcně zapojí okolní země, na úkor svých vz. vztahů? Mluvil tedy o USA. Pak navíc přidal, že "je otázkou, co budou USA a mezinárodní komunita dělat teď?" Tak pokud očekává odpověď, tak jeho otázku akceptujeme, ale pokud si myslí, že odložením Americké agrese se zjevila nějaká otázka před mezinárodní společností, pak se plete: agrese byla překážkou mezi USA a mezinárodní společností, a Spojené Státy by si to měly jasně uvědomit. Pokud tedy naopak čeká, že nyní "dostaly USA slovo," pak se velmi plete, a také v tom případě USA nestojí v jedné linii s mezinárodní společností, aby si takto kladly - rétorickou otázku.

Navíc musíme ještě upozornit, že monopol západních agentur a světová média již začínají propouštět mnohem širší rámec informací k Sýrii, což indikuje, že stav světového názoru mezi světovými občany by se dnes již vysmál loňským snahám Amerikou oficiálně k tomu zaplaceným médiím, že a jak se snaží informovat o Sýrii. Dnes by se lidé vysmáli jednoduchým a nereálným tvrzením a názorům, které bylo ještě nedávno možno nejen šířit, ale namísto zpravodajství v různých obměnách dokola opakovat. Zpravodajci tedy již nemohou brzdit přísun informací k Sýrii, neboť značná jejich část zejména prostřednictvím bagatelnějších názorů již na veřejnost prosákla: a to vždy nutí média tyto "zakázané zprávy" lidem po jejich odhalení lidmi versus médii poslušně přinášet. Stojí tedy za poznamenání, že názor i politická vůle se bude nyní lavinovým způsobem ve světě měnit v neprospěch Francouzsko-Amerických výkladů, které zády k brutálním zločinům opozice poukazují na "déšť raket Asáda proti civilistům." Chceme tím naznačit, že pokrytecké USA mají ještě i zde naposledy dveře otevřené, pokud nechtějí "dělat rétoriku," ale "srovnat se do lajny" v souladu se světovým názorem: světový názor totiž čím dál rozuměji a tvrději kritizuje opozici v Sýrii. Takže k tomuto bude mít - ne sice politický - ale reálný - prostor i Amerika. Neříkáme, že je třeba brát Asáda v rukavičkách, ať už má jakkoli čestné zásluhy na míru v regionu, ale naopak ostrá a cílevědomá kritika od USA k rebelům bude světem vítána, a málokdo pochybuje, že by nebyla následována vznikem dialogu v Sýrii. Ovšem v takovém případě se USA také musejí srovnat s tím, že vítězství nejsou vždy svatá, a že se i tak na USA snese další kritika. Pokud tak USA neučiní, budou nejen spoluviníky zkrachovalé Sýrie, ale pro celý svět asi i rovnou pachateli.

Takže nikoli "mrtví v Sýrii tak jako tak" - ale "kritika celého světa na hlavu USA tak jako tak." Není to o tváři, ale o poslední kapce cti, která by snad světu naznačila, že se v USA může něco změnit. Dnes v to nikdo nevěří. Ani Obama.

A pokud do věcí zapojují Írán - Obama to udělal v této jedné řeči - pak lze očekávat, že USA rozhodně nečekají, že se o tom někdo bude bavit, ale, že nás o tom budou zase poučovat. USA tedy navíc musí přijmout konstruktivní roli Íránu v mírovém řešení krize v Sýrii, tak jak ji klade zmocněnec OSN a Arabské Ligy pro mír v Sýrii L. Brahimi. Pokud neukáží USA schopnost Írán v Sýrii pozitivně a věcně využít ku prospěchu světového rozumu, a budou jej nadále klást v této linii do kontrastu k "sobě a mezinárodní společnosti," pak víme, co od nich můžeme čekat. Nic! Pak tedy aby Kery odvolal to své doufání, přiznali svým občanům, že na destrukci v Sýrii nemají ve světě ani kapku podpory, a začali novou propagandu jiné války - v Íránu; a tentokráte naprosto bez ohledu na vývoje a humanitární otázky v Sýrii. Protože ty v takovém případě budou bezcenné i pro propagandisty undemokratizace Íránu.

Abychom poněkud podkreslili tu "urychlenou přípravu chemických zbraní pro inspektory" v Sýrii, pak rozvedeme, že Syrský Ministr Zahraničí řekl, že "vítá Ruský návrh, a země jej přijímá především aby zbavila USA prostoru k agresi."

Ban Kimun řekl, že v rámci Ruského návrhu asi bude žádat BK OSN aby přikázal Sýrii okamžitý svoz chemických zbraní na místa, kde může dojít k bezpečné likvidaci ve smyslu ochrany před opozicí, a ve smyslu dohledu OSN. (KUNA,NNA,NiW,pí)

 1. Bahdád: Lídři politických bloků a tří Prezidentur se setkali v Pondělí večer, 9. září, v kanceláři premiéra, a naléhali, že odmítají vojenská řešení Syrské krize, a pak také nutnost posílit Národní Frontu, aby mohla čelit nadcházejícím těžkostem, a přijmout nutné přípravy na úrovni bezpečnosti a služeb, a na dalších. Mediální poradce premiéra Ali Al-Musávi řekl Agentuře NINA v Pondělí 9., že Premiér Maliki na setkání naléhal, že Vláda se ujala potřebných příprav na vývoje v oblasti, včetně na neočekávané vojenské kroky, přípravy v oblastech potravin, léčiv a paliva. Dodal, že setkání se absolutně shodlo na nutnosti národního sjednocení pozice vůči nadcházejícím těžkostem, a zvýraznil, že je v tomto ohledu informovaným optimistou; všichni se shodli, že je nutno sjednotit se proti terorismu a pro dosažení domácí bezpečnosti (NINA)
 2. Írán v souvislosti s jednáními skupiny velmocí G5+1 o svém jaderném programu řekl, že je připraven jednat, ale nesmí chybět respekt. A také, samozřejmě, že Írán trvá na mírové jaderné energii pro rozvíjející se země světa, a tedy že se rozhodně nevzdá svých práv garantovaných smlouvami s OSN. Mezi ně patří i usnadnění přístupu na trh s medicínským a energetickým uranem a plutoniem, kterého nejsou západní státy vzhledem k Íránu schopny, a dokonce toto právo Íránu doslova násilně zakázaly, když mu je chtěly poskytnout Turecko a Brazílie. Tato část je vůbec klíčovým tématem Íránského sporu, protože hlavní argumenty a požadavky Západu je zastavení obohacování pro oba účely. Západ totiž chce zakázat jak obohacování, tak tedy dovoz mírového paliva: a na základě různých smyšlených důkazů, které jsou z větší části odhalené anebo neveřejné tedy vlastně požaduje zastavení jaderné energetiky a medicíny v Íránu vůbec. A to ačkoli by Tureckem dovezený Uran byl sledován do svého spotřebování ještě efektivněji, než takový, který si Írán sám vyrobí. Z toho v podstatě plyne, že USA nechtějí v Íránu demokracii, a Západ je v tom podporuje tím, že uvaluje na Írán tvrdé sankce, že nemá ani dostatek potravin, a ještě vedle hladu je plánováno odstranění vědy a techniky, medicíny. Dokud nebude Írán zase nějakou autokratickou monarchií. Požadavek odstranění jaderné medicíny a energetiky je tedy součástí hladových sankcí. Prezident Ruhéni tedy zopakoval, že ze svých práv, vč. povinnosti zemí OSN usnadnit dovoz Uranu, ani o krok neustoupí.
 3. Zimbabve již poskládala novou vládu. Došlo v podstatě jen k ocenění těch dobrých poslanců a ministrů, vyloučení těch neosvědčených a někde k technickým přesunům mezi ministerstvy. Vláda by tedy měla být silnější než před volbami (NNN)
 4. Egypt na Sinaji dosáhl i několika zatčení, a tito by měli u soudu odhalit další plány extremistů Al-Kajda a Nusra v regionu. Zajímal by nás jistě i Irák. (SIS)
 5. Íránský prezident Rúheny řekl pro agenturu IRNA, že Vláda včetně Prezidenta je služebníkem lidu, a že tedy očekává jeho názory i kritiku. A také, že vláda musí pravidelně seznamovat lid se svými záměry, akcemi, motivy a opatřeními (IRNA)
 6. Mezinárodní soud v Hágu, který si chtějí Keňští zvolení politikové ozkoušet, "kdo si jej platí," a tak vyrazili podrobit se u jeho dvora soudu, tvrdí, že má věrohodnou evidenci, že místoprezident Ruto a novinář Džošua Sang jsou vrahy, únosci a vyhaněči. Zvláštní, že s demokraticky zvolenými jsou kolonialisty požadováni k jasnému odsouzení i novináři? Možná právě aby západ mohl poučovat Kuvajťany, jak se chrání novináři, tahá černé novináře po svých soudech? Každopádně většinou násilí vytváří prohravší opozice, a protože má absolutní podporu na západě - oproti demokraticky zvoleným a volitelným - je důsledek tohoto násilí připsán na hlavu zvoleným. Vzpomeňme na fotografie z čerstvých Keňských voleb, kde si voják pokuřuje mezi naplněnými volebními urnami někde v hangáru. Co na tom, že volby byly elektronické, pokud se nemýlím? Přesto, že soud potahuje západu-opoziční novináře díky "spolehlivé evidenci," kterou na ně dle svého předsedy má, začíná hrozbami, že "pokud se prokáží úplatky, budou těžké následky pro viníky," a pak již jenom to, že "ten, kdo zapudil hrozbami svědky bude potrestán." Ale! Vždyť i s příchodem Karadžiče před "tribunál" uprchlo ohromné množství registrovaných svědků z dosahu soudu. Ti, kteří měli zájem využívat před-soudních projevů kanceláře Hagského soudu, ti sehnali dostatek fiktivních, prázdných, neschopných a zmanipulovaných svědků, kteří se jistě nemohou ani ukázat, jakmile se stane to, s čím ani nebylo počítáno: obvinění si z hecu přišli soud ozkoušet, a pravidelně za nimi bude dojíždět většina Keňského parlamentu, aby "měli o frašce v Hagu dostatečný přehled a aby své hrdiny podpořili." Vidíme tedy docela srozumitelně, co je to za soud, a že je blízce napojený na média: zdejchli se fiktivní papíroví svědci, tak soudce vykulí na obviněné děsivé oči, a směšně je přesvědčuje, že za to mohou oni, a že i to jim ještě může být snadno prokázáno. Soud v Hágu je takový Italský provinciální soud: Berluskoniho mediální monopol obdržel peníze přes Pentagon, a tak se u soudu znovuotevírají úchylné případy, které byly dokonce ještě i ve skutkové podstatě stejným aparátem zaplaceny.. Jo, a prý to v Keni nějak zařídili "na střídačku," aby mohlo být vždy velké číslo členů parlamentu v Evropě. (NNN)
 7. Náměstek Ministerstva Zahraničí Íránu Amír Abdulahýn který jedná s Rusy v Rusku o Sýrii uvedl pro IRNA, že "ti, kteří bojují za svržení vlády v Damašku se ani nepočítají k opozici, ale spíše jde o zahraničně-sponzorované teroristy a skupiny Takfírů, kteří chtějí destabilizovat Středovýchod" aby vznikl prostor pro další politické manipulace arogantních sil v regionu (IRNA,pí)
 8. Jak Ugandský Prezident upozorňoval na zastaralost a kontraproduktivnost dědických práv, tak nutno upozornit, že se jedná vůbec o celkem klíčovou věc. Dědická práva jsou to, co v kapitalismu je reálným základem vysokého vzrůstu negativních mocností: vůbec likvidací dědických zákonů a majetkových práv jsou příliš velké síly podťaty, a jedná se tak o jedno z velkých zel současné společnosti. Všimněme si také, že socialismus, protože se odvozuje od kapitalismu, coby soubor jeho kritiky, zahrnuje v sobě i tento zlozvyk, kterého se v Africe důsledné zemědělství již zbavuje, takže nutně vidíme socialismus jako kapitalismus v bledě modrém. Na druhou stranu je komunistické hnutí v našem pásmu souvislé s dalšími menšími nacionalistickými frakcemi národa, takže se jedná o užitečnou sílu. Jenže vzhledem k řečenému potřebuje radikální změny - nikoli však radikální vzhledem k pravici, anebo kapitalismu, ale radikální k samotnému socialismu a k vlastním ideálům. Myslím totiž, že pokud je elementů jako dědění v rozporech o budoucnost světa více, socialismus musí být radikální zejména sám vůči sobě. Radikalizace, jak jsme řekli, proti kapitalismu, neznamená nic jiného, než další posilování jejich společné základny. Nemluvě o neschopnosti bystrého a reálního vnímání, které je výsledkem obou dotčených směrů, a o to více jejich radikálních ramen. U pravice tato neschopnost k realitě vede rychle do vězení - u levice jsou tyto následky nejspíš stejně závažné, byť asi zase v jiných dimenzích. Radikální levice se na př. často spokojí s drogami a s deklinujícími hygienickými podmínkami.. Kasty asi budou obdobou tohoto přežitku, dokonce nevidím problém k nim dědictví našeho pásma přirovnat. Opravdu - nejsou všichni ti naši, anebo Britští lordi, jaksi "sami pro sebe" a neslučitelní s "vyššími a nižšími?" A konečně, je dost možné, že tzv. výminek, který byl "nastolen k veřejné diskusi" má sloužit právě k odvrácení pozornosti k světové diskusi o zrušení dědictví. Protože po pravdě dědictví je totéž co výminek, ten jen obsahuje jakési drobné protislužby jako podmínku. Ale v principu je nutno zrušit oba, a nikoli tlumit diskusi o jejich nepotřebnosti diskusí "výminek anebo dědictví?" Zástupné otázky! A nejen v zemědělství (pí)
pianalyse-2013-09-16

MIRROR1, MIRROR2

 1. Titulky * Pakistán žádá souborný národní dialog v Sýrii aby se našlo řešení (dosud neznámým problémům, které pálí Syrskou opozici). Pakistán urguje, aby veškeré vojenské operace, které by mohly mít vliv na dění v Sýrii a regionu byly schváleny OSN -mMZ A A Čaudry (NNN) * Nejvyšší vůdce Islámského Koncilu Iráku Amar al-Hakým vyzval politické strany k zmražení vzájemných krizí, aby byl národ schopen čelit blížícím se nebezpečím - s odkazem k stupňujícím se hrozbám v Sýrii a vzhledem k rozšiřování terorismu, zbraní a krize ze Sýrie do Iráku. Řekl, že ti, kteří šíří sektářské řeči v zemi musejí mít psychiologické komplexy (NINA) * OSN odsoudilo teroristický útok na mešitu v s. Bahdádu, vyzvalo Iráčany k jednotě (NINA) * Mluvčí Iráckého Parlamentu Nudžajfí v hovorech s Tureckým Premiérem Erdoganem vyjádřil touhu Iráku po obnovení vztahů s Tureckem. Turecký Šéf pak přivítal založení nejlepších vztahů s Irákem. Obě strany se shodly na založení nové spolupráce a výměně návštěv Ministrů Zahraničí (NINA) * Setkání prezidentů a aliančních politických lídrů Iráku jednohlasně odmítlo vojenské experimenty Západních zemí v Sýrii; také bez rozdílů podpořili bezpečnostní síly země v jejich snaze zastrašit terorismus (NINA) * Evropská Unie řekla, že vystaví Írán dalším ilegálním sankcím, pokud nebude schopný do listopadu uzavřít jednání s Agenturou IAEA/MAAE. Evropská Unie tedy pokládá jednání IAEA a Íránu za něco, kde lze Íránu omezovat jeho práva, a tlačit na něj výhrůžkami tak, aby svou dobrovolnou spolupráci s Agenturou nově nechal diktovat pouze druhou stranu, a ta by pak vystupovala s výslednou smlouvou tak, jako by byla výsledkem jednání. Toto jednání Evropské Unie je ilegální a mělo by být v OSN sankcionováno (pí:NNN) * Čínský návrh na Tsunami centrum získalo stipendium OSN (NNN) * Rasismus nemá místo v politice Srí Lanky - Prezident Mahinda Radžapaksa (NNN) * Manila má údajně z první ruky, že stovky rukojmí zadržuje nikoli Národní Fronta Moro, ale její fakce. Vláda již kontaktovala šéfa rebelů Misuariho, a ten nadával v jednom kuse na místního podšéfa Malíka, který prý rozkázal rebelům "dělat si co chtějí." AFP naopak podtrhuje v celé věci sektářské rozměry, takže její novináři asi trpí psychologickými komplexy. Ovšem, že hlavní šéf rebelů vyjádřil naději, že se věc nezvrtne a napraví ve prospěch vlády zákona je samo o sobě známkou, že věc bude klidně ukončena bez dalších přestřelek především, a bez dalších obětí (NNN)
 2. Mír * Kazašský Vyslanec se zastavil v Etiopii pro posílení dvojstranné spolupráce v rámci Kazašského plánu vytvořit diplomatické mise v Jižní Africe a Etiopii, a posílit své vztahy s Africkou Unií. Kazašská ekonomika a efektivní administrativa může být Africe jistě oporou, pokud se vztahů nechopí iracionální živly (NNN,pí)
 3. Mír, Regiony, vzory * Arabská Liga podporuje jakoukoli iniciativu, která zastaví spektrum války v Sýrii, a každou akci, která posílí výhledy blížící se konference v Ženevě (APS) * Irácký Mluvčí Parlamentu se v Ankaře 11. setkal se svým protějškem. Irácká strana kladla důraz na nutnost demokratického řešení v Sýrii. Turecká pak upozornila na nutnost společných projektů, mají-li být vyřešeny společné problémy dvou zemí s vodními zdroji. Irácký Mluvčí vyzval Turecko k průkopnictví míru v regionu, podtrhnul nebezpečí Amerického vojenského adventurismu v Sýrii (NINA) * Japonsko není principelně proti civilní nukleární smlouvě s Indií, ale prý toho dost chybí mezi oběma velmocemi k usazení. My bychom od Indie čekali podporu Pakistánské dronové iniciativy, a zvláště podporu uprchlické otázky v Sýrii. To první by mohlo být politicky nenákladným krokem k přesměrování Indického názoru od poměřování svalů k míru, a druhé by mohlo přinést konečnou změnu v přístupu Západních mocností k uprchlickým otázkám v Sýrii a u sousedů - v čemž je na západě médii mlčky přehlíženo absolutní pokrytectví; chybně se ukazuje pokrytectví srovnáním přístupu Západu či médií ke krizím Egypta a Sýrie. V Íránu naopak převážilo přesvědčení, že je nutno Agenturu dotlačit k vyváženým reportům (NNN) * Malajzie očekává určité ohlasy Filipínské krize na svém území, viz. oblast Savah. Bude vývoje v sousední zemi ostře sledovat (NNN) * Severní a Jižní Korea pravděpodobně dosáhnou znovuotevření společného ekonomického projektu s 50 tisíci dělníky z KLDR a 123 firmami z KDR, neboť lidé na obou stranách nepokládají Americké konspirace vpřadené mezi dvě vlády za podstatné, a proti blokádě tohoto protestu na obou stranách hranice protestují, odmítajíc svalování viny jednou stranou na druhou. Americké agrese již na hranicích stály desítky životů, a to dost poznamenalo politiku obou zemí (NNN)
 4. Krimi * Sebevražední atentátníci zabili nejméně 35 lidí v mešitách S. Bahdádu (NNN)
 5. Líbí se * Irák a Jižní Korea prohloubily spolupráci v oblasti energetiky a průmyslu (NINA) * Švédský vyslanec probral s Iráckým Ministrem Zahraničí vývoje v regionu a zvláště Syrskou krizi, věnovali se též společným zájmům dvou zemí. (NINA) * OSN ocenilo rychlost s jakou Irák uzavírá své kompenzace Kuvajtu. Podobných subjektivních reakcí není OSN schopno vůči Íránu v jeho spolupráci s jadernými inspektory. (NINA) * Jemenský Prezident Abd Rabu Hádi blahopřál ve Ťvrtek 12.9. Mamnúnu Husejnovi k jeho zvolení co Prezidenta Pakistánu (SABA) * Pakistánský Premiér povolil privatizaci 26% národních světově proslulých aerolinií PIA (NNN) * Sýrie dopisem OSN potvrdila svůj zájem o připojení se k úmluvě o zákazu chemických a podobných zbraní. Dále není v regionu signatářem Izrael (NNN) * Hlavní Tajemník Organizace Islámské Spolupráce (OIC) Ekmeledin Ihsanoglu přivítal kroky Sýrie vzhledem k Ruskému návrhu řešení nebezpečných chemických spekulací v Sýrii (NNN) * Putin varoval ve Ťvrtečních hovorech s Kerrym že útok v Sýrii by rozšířil chaos do celého regionu (NNN) * Keňa blízce sleduje nakládání Hágského "Mezinárodního" soudu se svými favority náměstkem prezidenta a novinářem. Náměstek zatím na stovky depeší z domova, které jsou mu předávány volenými delegacemi z domova reagoval tak, že o začátku "soudního jednání" nemůže říci mnoho, ale že to pro něj bylo namáhavé. Keňští křiví obvinění slíbili své zemi, že vrhnou světlo "na pravé vlastníky soudu v Hágu" (NNN) * Vjetnam a Bilarus posílí dvoustranný objem obchodu na 20 milionů KČ k roku 2015 (NNN)


Diskuse

 • Irák přivítal Ruskou iniciativu v Sýrii s tím, že zlhečí napětí a vojenskou eskalaci, aby se upevnily šance k politickému řešení. Zopakoval nutnost zastavení krveprolití prostřednictvím národního dialogu s pomocí mzn. politické mapy (NINA)
 • Jemenský Prezident poděkoval Saudskému Králi za jeho podporu během USA-podporovaných nepokojů, resp. Arabského Jara, v r. 2011 (SABA)
 • Egypt prodloužil stav nouze, který měl skončit minulý Ťvrtek o dva měsíce (NNN)
 • Kuvajtský a Kazašský ministři energetiky se shodli na založení energetické spolupráce. Setkání v Soulu se také zúčastnil Íránský vyslanec v Libanonu. Také se zde setkali šéf Íránského Bezpečnostního Koncilu Burúžerdý s expremiérem Libanonu Nadžibem Mikátym. Íránský šéfzákonodárce vyjádřil víru, že "Američtí intelektuálové zabrání útoku na Sýrii, protože ten by zanítil celý region." Také vyjádřil potěšení, že "lidé kolem světa si stále více uvědomují cenu podobných vojenských avantýr, a počet obhájců války výrazně klesá." Tvrzení o chemickém útoku následuje po mnoha takovýchchemických útocích opozice na civilisty, z nichž některé nebyly potvrzeny, ale jiné byly připsány rebelům dokonce v OSN. Sýrie říká, že útok vykonali agenti, kteří chtěli otevřít cestu Americké agresi. Íránští analytikové očekávají další takové pokusy zavléct USA zcela do Syrského konfliktu. Běloruská analýza hodnotí pravděpodobnost dalšího útoku na Sýrii na 5 - 10%. USA mají v plánu zaútočit i přes to, že již v Sýrii bylo zabito v pouličních srážkách těžce ozbrojené teroristické opozice a blízce sledované Arabské armády přes 60 tisíc lidí. (NNN,KUNA,BEL,IRNA,pí)
 • Americký senátor Mek-Kejn politoval, že díky "diplomatickým sporům" o pochybných chemických útocích se stala otázka Syrských teroristů a jejich zbrojení mlhavou a nepřehlednou. USA a další země zbrojí opozici v Sýrii, která postrádá politický plán, a je již dávno nelegitimním adeptem na místovládu; a také se ví, že z 50% je zdejší kriminální opozice vystavěna z extremistických i zahraničních elementů. USA také nejsou schopny doložit jakýkoli mechanismus, který by zajišťoval libovolnou míru kontroly nad tím, kam se sofistikované zbraně EU, USA a Saudie nakonec v Sýrii dostanou. (pí,NNN)
 • Egypt vyžene z mešit přes 55 tisíc kleriků, údajně neregistrovaných (ABNA)
 • Ústavní padesátka v Káhiře zasedne poprvé tento týden; Místoprezident Mansúr sice říká, že nemá v plánu "zatočit s Islámskou politikou," a že "se Mursího ústava zachová, a pouze doplní," na druhou stranu Islamistická strana Núr upozornila, že levice získala v padesátce 17 křesel, zatímco islámské strany pouze 2 křesla. To je ovšem zásadní problém, plynoucí z toho, že jediná Islámská strana Núr není stranou, která by zasloužila více míst, a Bratrstvo, které by získalo nadpoloviční většinu v ústavodárné komisi buď nebylo přizváno, anebo na základě pokračujících represí a jistě i díky své vnitřní neschopnosti se očistit od elementů se odmítá komise účastnit. Bratrstvo by muselo straně Núr nabídnout podporu, aby tato strana mohla zpochybňovat poměr islamistů a levice v komisi; a to se asi nestane (NNN,AHR,SIS,pí)
 • Angolský šéf Veteránů se zastavil ve Vjetnamu aby posílil spolupráci v přiměřených oborech (NNN)
 • Íránská strana doufá, že návrh Jukii Amána, šéfa Jaderné Agentury IAEA/MAAE aby nový modality plán, který má být pouze výsledkem jednání dvou stran bez vměšování stran třetích, natož pod nátlakem, "by neměl obsahovat nejasné výrazy" je upřímný, a doufá, že tak při příštím jednání dojde k uzavření přípravy modality plánu. Ten je od Agentury nutně žádanou formalitou, naopak pro Írán má tato formalita ohromný význam. Agentura dosud nebyla schopna tuto formalitu uskutečnit, a dokonce hází vinu na Írán, přitom si povšimněme, že je to Agentura, kdo tuto formalitu poměrně dlouho dokonce s Íránem odmítala probírat. Přičemž právě tato formalita - modality plán - zajišťuje zemi zachování její suverenity, a zaručuje, že se Agentura alespoň do jisté míry nezmění v primitivní "kancelář útlaku" světových národů těmi silnějšími (IRNA)
 • Vrah rodiny v Egyptě - srdceryvné omýlání že je "otcem mrtvé rodiny," fandovské tričko blesku - 88 - adolfa hitlera, a žvásty o "drahé vodě" a hubnutí - v hotelu "Titanic" - co víc je třeba, aby člověk poznal uplacené soudy a bohatého viníka. Je poměrně zřetelné, že není svědkem, ale "obviněným na svobodě." V opačném případě by byly veřejnosti předloženy důkazy jeho neviny. A ty ovšem k dispozici nemá: jen mediální chór kamarádšoftu (pí)
 • V Jemenu žádají dle Blesku "ochránci lidských práv" nastavení 18-ti let jako hranici k sňatku a tedy Západ vnucuje "aby žena rozhodovala za sebe," protože prý zde nějaký Saud si "koupil, oženil se a znásilnil" osmiletou. Tak pokud vím, znásilňují zde také chlapci různých národností i mladší děvčata, a nijak to nesouvisí s hranicí dospělosti, natož s úředním parametrem svatby v 18ti. Prostě chtějí Jemen pokydat, a dokázat si, že o něčem rozhodují. Nám stačí, že viník zaklepe nohama na šňůře, protože víme, co spolu souvisí, a co jsou ti "ochránci lidských práv" za mediální verbež, s klepety v každé špíně světa. A zase platí Íránská pravda: ti co nejvíce porušují lidská práva se pak představují jako jejich ochránci (pí)
 • Válkou a bombardováním: k lepší demokracii, k lepší úrodě, proti zlému počasí? Připomíná vám to "léky USA" na věci kolem? (pí)
 • Předchozí útok dle OSN na 92% Sarin, na 100% rebelové - Květen 2012 (pí,ML)
 • WTO pouze udržuje kolonistický standart ožebračování dalších (ne-amerických) zemí - prostředky nátlaku, korupce, podvodných receptů, úvěrů a technologické monopolizace zemědělství (NAJMA SADEQUE, NiW)
πα 13.9.:  Írán zopakoval, že Agentura již několikráte potvrdila, že Írán žádný materiál na vojenské účely neulívá

mirror1, mirror2

IRNA: Odsuzujeme Obamovu rétoriku směrem k ÍránuMluvčí Ministerstva Zahraničí Íránu Marzí Afchamová protestovala proti opakování válečné rétoriky Barakem Obamou, když vysvětloval své kontakty s Íránským Prezidentem Rúhénym v rozhovoru s televizním kanálem ABC.

Afchamová řekla, že válečná rétorika je v celé náladě tohoto Obamově interviú, což naznačuje, že zahraniční politika USA je nadále rukojmím vlivných loby, které režírují vládu USA a tink-tanky (komerční poradní orgány přepisující své soukromé zájmy do řeči Národního Zájmu a Světové Bezpečnosti, pozn. pí) Spojených Států.

Řekla, že útěk k vojenské možnosti zabezpečí zejména zájmy lobistů na úkor narušení mezinárodního zákona, humanitárních principů, charty OSN a souběžně s klamáním veřejného mínění.

Doufala, že Vláda USA přijme ponaučení z špatných zkušeností minulých prezidentů USA a jejich konfrontace s Íránským národem, a přizná, že užívání jazyka hrozeb proti Íránské Islámské Republice bude mít nejmenší vliv na přesvědčení Íránského Národa a Islámské Vlády o nutnosti obnovení svých pošlapaných (sankcemi, pozn. pí) jaderných práv, včetně autentického obohacování jaderného paliva v zemi, které je chráněno smlouvami s OSN (NPT).

Poukázala na to, že by USA měly vědět, že se mohou utkat s Íránem pouze na poli vzájemnosti, spolupráce a plného respektu (tj. bez dalších narušování mzn. zákona proti Íránu, pozn. pí).

Řekla, že Mezinárodní Agentura Jaderné Energie (IAEA), těleso OSN opakovaně ohlásilo nulovou diverzi jaderného materiálu z mírového palivového a experimentálního procesu.

"Prezident Rúheny jasně řekl, že Írán nebude tolerovat protahování jaderných hovorů, a věří, že v případě dobré vůle na druhé straně bude vhodné řešení brzy nalezeno." (IRNA)

IRNA: Cizí vojska v regionu"Írán učiní vše, co je mu na dosah, aby zabránil vypuknutí války proti Sýrii,"řekl Prezident Rúheny, zatímco mluvil k srazu elitních islámských jednotek IRGC

Dodal, že nikdo z okolních států není v ohledu Sýrie zcela bez starostí.

Íránský Prezident kritizoval špatné závěry USA o Íránské přítomnosti v regionu. "USA si špatně myslí, že Írán hledá vojenskou dominanci v regionu."

"Írán, v současnosti vlivná mocnost v regionu, je vlivnou sílou díky své síle v dialogu" řekl Prezident.

Naléhal, že Íránský dialog "je dialogem stability, bratrství a demokracie a stejně spočívá Íránský dialog i v jazyku boje proti terorismu v celém regionu, protože Írán je přední obětí chemických zbraní hromadného vraždění."

"Írán nezajímá vojenská dominance v regionu," řekl, urgujíc Západ aby zapomněl na své pletichy a plány v regionu.

Odkazujíc k vlivné roli jednotek IRGC v regionu Prezident Rúheny řekl, že IRGC jsou "silami míru a bezpečnosti, nikoli silami války."

Kritizujíc určité státy pro jejich vojenskou přítomnost v regionu řekl, že jsou nezvanými hosty, kteří by měli co nejrychleji opustit region. "Náš region by byl květinovou zahradou v máji bez vás (zahraničních sil)"

Urgoval Západ aby zastavil šíření Íránofobie mezi regionálními státy.

"Írán podporuje
 vládu lidu kdekoli, včetně Sýrie, Iráku a Palestiny," řekl Prezident, odhalujíc Západu skutečné Íránské priority.

Naléhal, že Tehrán by podpořil kohokoli, kdo by byl zvolen Syrským lidem aby řídil Levantinskou zemi (IRNA)IRNA: Írán a NPT"Írán je připraven zlepšit a posílit svoji spolupráci s Agenturou OSN pro Jadernou Energetiku.Jsme optimističtí ohledně usazení nukleárních sporů" řekl Salehi v rozhovoru s reportéry na okraji 57. výroční schůzi členských zemí mírového nukleárního paktu a organizace OSN IAEA.

Salehi řekl, že Írán věří ve výhru všech stran v jednáních o Íránském jaderném programu se Západními vládami.

Citujíc poznámky Prezidenta Hasana Ruhenýho, že Írán očekává uzavření jaderného sporu v konečném čase Salehi řekl, že vítěz-vítěz řešení musí přinést své plody, a Írán nemůže pokračovat v jaderných hovorech navěky, poukazujíc na potřebu, aby Západní vlády ukázaly dobrou vůli a stáhly libovolné sankce.

Doufajíc, že obnovení hovorů Írán-G5+1 vyústí v usazení nukleární otázky Salehi kritizoval určité západní státy pro jejich protekcionistické normy (Dvjt.Std.) a řekl, že Izraelská chunta není signatářem NPT a její jaderné objekty nejsou pod dohledem IAEA.

Přesto, že členové IAEA v Hodnotící Konferenci 2010 Stran Úmluvy o Ne-Šíření Jaderných Zbraní (NPT) dosáhly dohody o setkání k "Střednímu Východu bez Jaderných Zbraní" žádné takové setkání se zatím po třech letech nekonalo, díky opozici USA.

A toto se děje zatímco vytahují Íránskou otázku pod různými záminkami (viz na př. Francouzský MZ Fabius 4.9. v propagandě raketového útoku proti Sýrii jako "ochrany regionu" poté, co země regionu takovou variantu ostře a jednotně odmítly, pozn. pí) a více než 8000 mužů každý den provádí inspekční návštěvy na Íránských jaderných zařízeních, a více než 100 takových návštěv bylo krátce oznámeno, podle Salehiho. (IRNA)Zachariáš Olú: V Hágu obviněný Ratú se vrátil do Hágu k druhému jednání souduNajrobi, Pondělí 16.9., NNN - Keňský Náměstek Prezident Zachariáš Ratú (William Ruto)opustil zemi v Pondělí aby pokračoval jeho soud v Nizozemském Hágu na Mezinárodním Kriminálním Soudě (ICC) v Úterý.

Ratú řekl církevní kongregaci v Dominionské Kapli v Kiserianu, na venkově Najrobi, že doufá, že pravda vyjde najevo.

Množství zákonodárců odcestuje později večer v demonstraci solidarity náměstku prezidenta.

Ratú a bývalý rozhlasový hlasatel Džošua Arap Sang čelí obviněním organizace a financování milic, které se údajně účastnily násilí v Riftském Údolí v roce 2007, ve kterém zemřelo přes 1100 lidí a přes půl milionu jich bylo vyhnáno násilím ze svých domovů a lokalit.

Náměstek Prezidenta se vrátil do Keni minulý Ťvrtek poté, co vyšetřovatel ICC Fatú Bensúda vyhlásil odklad, protože svědci nebyli schopni (typicky, pozn. pí) dorazit k jednání.

Vyšetřovatel od té doby potvrdil, že někteří svědci dorazli, i když se ukázalo, že čtyři klíčoví svědci stáhli svou účast skrze e-mailovou komunikaci z jejich bezpečných úkrytů v různých zemích.

Sang se nevrátil domů, ale zúčastnil se modlitby v Kostele Vyslanců Víry v Hágu, kde zvolal na kleriky, aby se modlili za "vystoupení pravdu" během soudů.

Očekává se, že Ratú zůstane v Hágu nejméně 18 dní, pokud se nevydá domů o následujících víkendech, když bude soud rozpuštěný.

Líčení pokračuje do 4. října, kdy se očekává vyhlášení 2-týdenní přestávky. Pak se obnoví a má pokračovat do 1. listopadu (NNN)


Pí: EU/AU a SomálskoEvropská komise hlouběji podpoří Somálský Stát v jeho post-koloniálních začátcích. Evropa zdůvodňuje dotaci přes miliardu KČ nutností určitého pokroku zřetelného pro Somálský lid.

Prosperita Somálska také závisí výrazně na prosperitě Konga. Obě země by měly pravidelně držet nejvyšší konzultace, hladce spolupracovat co do vnitra a bezpečnost by měly být spravována Africkou Unií jako by šlo o celek.

Ekonomická spolupráce, tj. i vzdělání, logistika i energetika by měly být popředí těchto konzultací. Země by měla být rozvíjena od spodu, návrhy ekonomického zaměření zvrchu jsou to, co nikam nevede.

To by jistě mělo být na pozadí této dotace Evropské Unie srozuměno a přijato, a EU by nejvýš měla nabídnout před implementací projektů v Somálsku z těchto peněz expertýzu.

Turismus a zemědělství by měly požívat ochrany a péče.

Národní Dialog by zde měl být dlouhodobý, a zahrnovat amnestie a resocializaci, též v souvislosti s národními projekty "Vzdělání pro region." Také účast v mírových misích a lékařství by mohly přinést určité stabilní posuvy v Somálské společnosti, které jsou jistě víc než nutné, a jistě to prokáže národní dialog.

Pokud je Palestina středovou otázkou pro Muslimy, je Somálsko otázkou radosti či smutku na Západě, hlavně na jeho dně, ačkoli to původně souvisí s charitativní ideologií koloniálních hráčů, kterou tito implantovali do západních lidí, jako kompromis mezi ozbrojenými avantýrami a uspokojením humanitárních cítění na západě. Čili ústřednost Somálska je sice výsledkem pokryteckých Západních politik, ale jde o věc reálnou a pro lidi na západě citovou, a myslím, že pro ně není naprosto nijak obtížné překročit celou tuto "vměšující a pomáhající" ideologii, ustoupit ve věcech Somálska do pozadí, a i přesto Somálský lid nadále a nejpevněji podporovat.

Jsou to lidé, a nikoli bezperspektivní koloniální média, která z ideologie podřazenosti-a-pomoci nedokážou upřímně vystoupit.

Také by Somálsko mělo být Africkou prioritou co do přístupu na Internet, elektronické správy, družstevní ekonomiky a pokrokového pro-lidového zemědělství - nikoli WTO - a prezentace takto ve světě.

Vedle dialogu bude decisivní dokonalá justice - v tom by jistě mohl pomoci i stacionář nějakého věhlasného mzn. soudu (asi ne Hág, viz jeho poškozování míru a vztahů v Jižní Americe, jeho převažující zpátečnictví). I to by mohla spolu-financovat Evropská Unie, tedy pokud není současný příspěvek právě "háčkem" k tomu, aby v Somálsku platil mzn. soud za pupek justice. To by podle mého názoru bylo absolutní pošlapání potenciálu, který pro mír v Somálsku má právě rozvoj Justice. Čili by byly takové tlaky z EU odsouzeníhodné, zvláště s příhledem na obvykle rozkladnou roli Hágu v Africe.

Federalizace by měla být až důsledkem integrovaného národního dialogu, tedy nikoli předmětem "jednání" politicky znesvářených bezpečnostních autonomií současného Somálska. Bez ohledu na postup dialogu a federalizace tak musí být bezpečnost plodem hladké spolupráce mezi Somálskými jednotkami, a politické síly autonomií a hlavního města musí uvědomněle potírat rozpory a sabotéry. Novináři regionu by měli pozdvihnout národního ducha, vyhýbat se jazyku nenávisti a apatie, a měli by nacházet otevřené dveře napříč Afrikou - opět též u vzdělání.

Turistickým artiklem nesmí zůstat zvědavost a skanzeny, ale naopak příroda, čistota, vzdělání a kultura, vč. podpory tradic a náboženské tolerance.

Církve včetně tradicionalistických by se neměly předhánět v pravdě ani vlivu. Také by měl být kladen důraz na integrovanou dopravu a funkční, racionální silniční komunikace - zde od počátku nutno vést transparentní boj proti developerům - nepřátelům efektivity, ekologie a logistiky - korupci a lobby. Ti se budou nakonec utíkat k zažehání sektářství a pod. Leč zoufale. Vlastní letecká doprava by se měla rozvíjet zvolna ale velkoryse a cílevědomě - zde vhodná mzn. podpora a pestrý privátní segment, vedle klíčového národního vlastnictví dokud nutno - též vhodná nezávislá mzn. podpora v návrhu i realizaci a provozu.

Určité znárodnění půdy by se s integrací bezpečnosti, národním dialogem, mzn. vzděláváním a fundamentálním důrazem na justici dobře uplatňovalo. Zde u kompenzací vhodná mzn. podpora - Kuvajt, Angola, JAR. Z politického hlediska je nadále optimální Írán, jako výrazně proti-sektářská, lidským citem se řídící mocnost, mimo veškerou pochybnost konstruktivní a vlivná též v Somálském zájmu. Mzn. sponzoři bezpečnosti i její vnitřní hráči působí jako "ti na svém místě," takže toto nadále upevňovat a racionalizovat.

Minerální zdroje a průmysl krom rybářství je vhodné zprovozňovat až dle dlouhodobého bezpečnostního stavu, popř. mírových smluv, lokality.

Egypt, Írán a EU a jejich spojenci, by mohly být v popředí zemědělské spolupráce dlouhodobě.

Irák a Pakistán mohou být u zrodu průmyslu, též kulturní spolupráce a obnova.

Saudie by se naopak měla uplatnit v komunikacích, bankovnictví, dopravě a obchodě - pokud tyto bude ctít bez předsudků jako své vlastní.. (pí,KUNA) 1. Titulky * Rusko doufá, že USA dodrží, co bylo vyjednáno v případě chemických zbraní v Sýrii, a urguje, aby ošklivá káčátka Evropy přestala vykládat dohodu USA a Ruska po svém. Lavrov dodal, že základní překážkou mírových jednání je neúčast Syrské opozice na hovorech s Damaškem, a že bude patrně nutno použít k nátlaku na rebely sílu: aby se tito účastnili konference v Ženevě. Jejich ignorantský, nelegitimní a nedemokratický přístup Moskva pokládá za primární překážku mírového procesu v Sýrii. Zatím teroristické skupiny v Pakistánu přivítaly vládní nabídku k jednáním (NiW,NNA,pí) * Ban Kimun obdržel výstupní zprávu chemické inspekce v Sýrii již v neděli, v pondělí mělo proběhnout jeho čtení před zeměmi bezpečnostního koncilu OSN (KUNA) * Írán zopakoval, že Agentura již několikráte potvrdila, že Írán žádný materiál na vojenské účely neulívá (IRNA) * Írán se může ve věci vysychání svého největšího vodního zdroje naprosto snadno obrátit k Bohu. Naopak, když to Írán neučiní, pak nádrž nejenom vyschne, ale ještě podpálí okolní krajinu kalamitním požárem (pí)
 2. Mír * Německo doufá, že přijetí chemických konvencí Damaškem je posílením prospektů Sýrie k mírovému řešení, názor blízký zemím regionu, vč. Íránu. Mluvčí Merkelové také doufá, že USA a Rusko dosáhnout ve svých jednáních rychlých výsledků, tedy zvláště takových, které vůbec umožní řešení v Sýrii, a když jsme u toho doufání, tak Německo by si představovalo "mírové řešení v Sýrii co nejdříve," a pokládá to za závislé na jednáních USA a Ruska. Podle našeho názoru se docela hodně přehlíží fakt, že bez shody regionu na Palestinské dramaturgii by nedošlo ani k jednáním mezi USA a Ruskem. A podle našeho názoru to je fakt, a navíc evidentní (NNA) * Egyptský soud obnovil Mubarakův proces na základě obvinění z podílu na smrti tisíců demonstrantů. Je ovšem otázkou, do jaké míry na toto mohl mít vliv, protože zde nejspíš byly stejné elementy, jako na demonstracích nedávno, které patrně útočily na vojenská stanoviště. Tyto elementy pak s převratem doufaly v politické uplatnění, a jakmile zjistily, že u Mursího si nevrznou, zažehly násilí podporované mzn. médii znovu, a po úspěšném odstranění Mursího, kterým si armáda slibovala větší kontrolu nad věcmi se projevují silněji právě dnes, a opět podporované mzn. médii. Laboratoř Media Lens zjistila mizivou podporu Britských a Mzn. médií ozbrojené intervenci v Egyptě, ale my jsme došli k opačnému závěru: neboť média mnohem hustěji navrhovala "zbrojení Egyptské opozice," která by se "silnější mzn. podporou svrhla Mursího puč." A zbrojení je jistě v tisku zastoupeno v souvislosti s Egyptem mnohem více, než "ozbrojená intervence," nebo její "nutnost" (pí,ML,NNA) * Kolumbijský Prezident Sántos, který dosud jedná v Kubě s militantními agro-rebely, s nimiž dekády trvající konflikt protkaný únosy a korupcí na obou stranách již stál padesáte tisíc životů, zopakoval, že Kolumbie vystoupila z Bogotského Paktu, protože tato smlouva z r. 1962 tvrdí, že pozemní i námořní hranice mezi smluvními stranami budou diktovány soudem v Hágu. Ten nyní připsal Nikaragui na úkor Kolumbie 75 tisíc kilometrů čtevrečních historického území, na kterém byly nově objeveny zásoby ropy. Sántos správně zpochybňuje rozhodnutí pofiderní mzn. justice v kolonistickém Hágu, která žádá "automatické přijetí" nových hranic, aby tak Kolumbie bez dalších jednání s Nigérií přišla o část svých na ropu bohatých území. Navíc byl Bogotský Pakt Kolumbií jednostranně odstoupen pro nesoulad s ústavou, a Nikaragua to nehodlá brát v potaz, a stále ještě žádá - populistickým tónem mzn. komunity - Kolumbii o "respektování mzn. soudu." Ten ovšem nemá na Kolumbii žádný vliv, a Nikaragua by měla zasednout k oboustranným jednáním s Kolumbií, pokud chce v nalezeném Ropném Bohatství získat nějaký podíl anebo jich několik odkoupit za spolupráci s touto neklidnou zemí. Jednání s Rebely rozhodně není pro svět oprávněním, aby odebíral na základě Hágských zkorumpovaných rozhodnutí Kolumbii území, a nazýval takové vykořisťování a narušování míru v regionu svým ochráncovstvím jedné strany hmotného sporu "respektem k mzn. soudu." Co dosud platilo neplatí, a hranice Kolumbie nadále nemohou být diktovány třetí stranou bývalého Bogotského paktu. Takové vystupování Hágského soudu je odsouzeníhodné, a naopak Nikaraguiskou stranu by měly shovívavě intervenovat a mediovat větší joAmerické svazky. Vše to závisí na tom, zda se z Bogotského Paktu dalo jednostranně bez kompenzací vystoupit - a o tom nejspíš nelze pochybovat (pí,NNN) * Egyptský místoprezident Mansúr se setkal se zástupci "všech politických stran a nábojů Egypta." Bratrstvo zastoupeno nebylo, samé menšinové strany, nicméně mluvčí prezidentského paláce řekl, že "všechny strany byly vyzvány k účasti." (SIS) * Pokud je podmínkou v Rachynském státě v Mjanmaru rozvoj a více kanceláří ve smyslu dohody o příměří mezi Rachynskou vládou a ALP ze srpna 2012, pak by OSN a OIC mohly stabilizaci výrazně urchylit. A také ověřit, zda je něco na pochybnostech o po-nepokojových procesech spravedlnosti, kde jsou údajně odsouzení členové muslimské menšiny vydáváni za Hindú (pí,NNN) * I bez Sýrie je lidový boj teprv před vrcholem, a rozhodně záleží i na výsledku voleb naší zubožené a ožebračené země. Média se snaží svým lhaním ve prospěch Babišova klerikálně-šlechtického zahraničního počinu smazat fakt, že malé strany jsou v naší společnosti předmětem totální nedůvěry. Média hrají svou válku proti faktům z principu jednoduché logiky: že "jelikož je ještě naděje, a velké strany jsou zklamáním, je tato naděje nadějí společnosti, která je z principu logiky vložena v malé strany." A na druhé frontě média podporují tendenci nejít k volbám vůbec. Těm voličům ODS a TOP09, kteří mají v plánu nejít do voleb vůbec, doporučuji ještě jednou vrazit své hlasy do svých stran, raději, než iracionálně svou ne-volbou podpořit jednu nejmenovanou malou stranu, týkající se úzce šedých kruhů kolem ex-našeptávače a ex-novátora (pí)
 3. Mír a vzory v Regionech * Rvanda volila v Pondělí do Parlamentu. Očekává se další posílení Kagameho strany, která je obviňována mzn. médii z genocidy, kterou nejspíše podporovaly Spojené Státy anebo Rusko, a která tak má dosud připomínat moc mzn. médií nad etnickými nepokoji, kterou lze nadále nejspíš v určité míře zneužívat proti demokracii v Rvandě. Rvanda měla dosud největší zastoupení žen v Parlamentu, jejihž rezervovaná místa zaplňují místní kmenové rady, zatímco běžná křesla se řídí procenty a urnami (NNN) * Indonéský Prezident kondoloval národu k odstupu náboženského vůdce tisíců Habiba Munzira, šéfa Strany Nejvyššího, nejširšího Islamistického hnutí v Indonézii. Mimochodem krize v Sýrii a Egyptě alespoň v tom přispěla, že se pojem "Islamista" očistil od teroristických konotací, a naopak pokud jde o extremistické živly, využívají se buď přímo názvy jejich skupin, anebo termíny "Vahabi" a "Takfiri," které teprve odlišují Islamistu od Islamisty, a ještě i přesto by z puntičkářského a exaktního hlediska muselo být řečeno, že to a to jsou "násilničtí" anebo "ozbrojení, militantní" Takfiristé nebo Vahabisté. Protože i v těchto hraničních sektách je celkem snadno nalézt umírněné elementy. Každopádně Islamista už rozhodně neplatí - nikoli z hlediska odborné terminologie - ale i z hlediska úzu, dialektu pro násilníky a extremisty. Vůbec nejlépe je nazývat je právě takto.. (NNN) * Egypt podtrhnul k rozšíření spolupráce s Moskvou zvláště "výměnu informací vzhledem k rozšiřování extremismu a terorismu" - MZ Fahmy, pondělí 16.9. (SIS) * Líbie se pokusí odstranit vízové potíže pro dojíždějící Egyptské pracující (JANA) * Mluvčí Pakistánského Zahraničí řekl, že propouštění Talibanských lídrů je v nejužší koordinaci s Afghánskou vládou a Mírovým Koncilem, a Pakistán věří, že mírový proces je jenom tak možný, když se jej mohou zúčastnit všichni hráči. S Indií se chystají nadějná vysoká jednání, a Pakistán nezapomene ani na otázku dronů v OSN (NNN-APP)
 4. Krimi * Cyklus vraždění v Iráku v Neděli znamenal smrt pro nejméně 26 lidí, a přitom došlo i k neúspěšnému atentátu na kancléře Bahdádského kraje. Násilí i přes všestranné a ujednocené snahy autority, sil i duchovních neuměřeně, zejména díky velkým penězům lifrovaným do násilí v Sýrii, které přitahují značně vysoké množství extremistů ze světového podsvětí, ať už z USA, Británie, Uzbekistánu nebo z Čečenska. USA dokonce před časem označovaly zvláště Čečenské "bojovníky v Sýrii" za hrdiny, anebo to byla jenom média USA? (NNA) * Velké pozornosti v Pakistánu se těší násilná aktivita údajných "vesničanů," kteří ukamenovali dva policisty, údajně z "odplaty." Akce byla v médiích odsouzena, ovšem přeslechli jsme volání po spravedlnosti, které by měli podléhat zejména organizátoři, natož pokud pocházejí z kléru některé z sekt (pí,NiW)Diskuse


 • Stovky kilogramů obohaceného Uranu pod 5% a desítky Kg pod 20% prošly bez úlitků zušlechťujícími vědecko-průmyslovými procesy. To je těžištěm nejnovějšího reportu Agentury o Jaderném Dohledu v Íránu. Agentura pak opakovaně v této zprávě žádá po Íránu výslovně bod po bodu, aby měla zpráva negativní pachuť, plnění všech těch smluvních bodů, jejichž neplnění Agentura nikde v Íránu nezaznamenala. A naopak ignoruje v reportu vstřícné kroky, a konečně Agentura IAEA ignoruje jednání o "modality plánu," a tvrdí, stejně jako Evropská Unie, že "jednání je v tomto případě rovno souhlasem Íránu s libovolnými i mimosmluvními požadavky Agentury." Pochybujeme, že jednání je "jen na straně Íránské Republiky," a naopak odsuzujeme oba zmíněné činitele z efektivního zkreslování jednání a jejich blokády a sabotáže. (pí,IAEA)
 • Ex-spasitelský kvartet Kerry, Fabius, Hague a Al-Fajsal se sešel v Paříži, aby projednali další kroky spasení v Sýrii. USA, Francie, Británie a Saudie jsou nejhalasnějšími hlasy pokud jde o "nutnost hory kostí a moře krve v Sýrii," a také nejzabedněnějšíma ušima pokud všechny země regionu jednohlasně odmítají zahraniční experimenty pod vnucenými hesly "bezpečnosti a míru." A ovšem také skupinkou, která zbrojí 50% opozice, 50% teroristů v Sýrii a 100% nepokojů v jejím sousedství, a těmi, kdo při odsuzování teroristických zločinů v Sýrii si třesou rukou s teroristy v další dodávce peněz. A přes to všechno těmi, kdo pokládají za důležité všemi prostředky vmasírovat a vnutit světu právě svůj názor na region, a zejména přesvědčení, že jaderné vyhlazování je důležité pro trvalý mír, a chorobné bombardování Arabsko-Asijského regionu pod všelijakými záminkami prospívá celkovému rázu budoucího světa. Pro někoho nejsoučasnější "ošklivá káčátka." A ovšem i Německo by mohlo mít z takové sešlosti husí kůži (pí:NNA)
 • Neschopnost, a hlavně nezájem mezinárodní komunity, a zejména jejích předních kazatelů jsou první příčinou prohlubování a rozlévání Syrské krize; Úplně v popředí pak nezájem západní opoziční koalice (USA, Francie, Británie) o mírové řešení v Sýrii, a jejich specializace na propagaci bombardování od samého začátku krize dodnes, pod agresivními záminkami, na úkor dosavadních jednání. A s tím související atmosféra osočování, podezření, neschopnosti přiznat si odpovědnost, snahy rozdělit sousedy Sýrie proti sobě. A konečně jednostranné zájmy, zbrojení v Sýrii, zvláště to Americké a Ruské, a jistě Saudské. A v neposlední řadě neschopnost Západu urgovat rebely k jednání: nikdy se to nestalo. A teprve když byl Západ několikrát dotlačen, odsoudil některé činy opozičních teroristů, ani nemluvě o různých komisích OSN, které chtěl Západ zneužít, aby brzy dosáhl funkční a použitelné záminky pro bombardování Sýrie. To je pro Západ jediným zájmem v Sýrii, a nic jiného také nevidí, a vidět nechce, natož bezpečnost regionu, nebo lidské životy. Viz prázdné sliby v uprchlických otázkách, a konečně viz neschopnost podporovat v Sýrii ty iniciativy, které by znamenaly rychlý konec krize. A to rozhodně nejsou ty ze vzduchu: v Líbii krize pokračuje zhruba v rozměrech z ledna 2012. Což je vše, jen ne "po-krizový" stav. Naopak, během občanské války v Líbii bylo tam celkem bezpečněji. Teď se jediné naděje kladou v Libii do obnovení Kadáfího státní struktury, které již s určitými proměnami v bezpečnostní situaci probíhá, a v regionální koordinaci - protože nekontrolovanost Libijského rozkladného živlu na sousedy se nakonec vrátí jako posila nekontrolovatelnosti v Líbii (pí)
 • Indie spolu s Íránem označily jakoukoli vojenskou intervenci v Sýrii za technické svinstvo. Ostatně stejné jako třikrát zopakovaná expertýza NATO, které na rozdíl od OSN vnímá stav v Libii, byť potichu, ale v jeho skutečnosti. OSN v Líbii zklamalo svým papírovým přístupem počínaje svržením Kadáfího systému, a systému vůbec. Indie také spolu s dalším ohromným množstvím mzn. hráčů (160 minus 5) pokládá chemické dorozumění Ruska a Sýrie za důležitý krok v mírovém procesu, a je nutno jej plně využít. Zvláště spolu s dotlačením rebelů ke stolu v Ženevě. A takové silové dotlačení pak nezačíná nikde jinde než tam, kde jsou k doznání této nutnosti dotlačeny zmíněné velmoci a velmocičky, počínaje Francií (pí,KUNA)
 • "OSN použije článku 7, autorizace ozbrojené mírové mise, pokud kterákoli strana v Sýrii bude nadále používat chemických zbraní, anebo pokud Damašek nebude schopný dostát svým dohodám k zákazu chemických zbraní." - Ruský Ministr Zahraničí Lavrov v Ženevě (NNA)
 • Ban Kimun před výsledky inspekce v pondělí očekával, že vyšetřování v Sýrii jednoznačně prokáže zneužití plynu Sarinu, také řekl, že po skončení války očekává v Sýrii nastolení odpovědnosti. Kéž by mu takový pojem stál za pár slov v Líbii - kde vláda není v pozici, aby to byla ona, kdo může po USA a NATO žádat odpovědnost. Pokud dojde k oslabení role OSN, pak zejména skrze jeho opakovaná a pokračující selhávání v oblasti Mzn. práva a Íránu, a v oblasti Soudnosti a Líbie. Chemičtí inspektoři v Sýrii mají zakázáno ukázat viníka, každopádně USA, Británie a Francie k tomu nepotřebují ani vyšetřování. Stačí jim jejich prst: těžce podplacená světová média; úplatky jsou zcela veřejné, stačí si vyhledat jednání Americké senátní komise pro "Podporu opozičního uskupení v Sýrii." (pí,NNA)
 • Íránský Prezident označil svá jednání příští týden v Nujoku za zlatou příležitost pro obě země, neboť Írán věří v řešení jaderné i Syrské otázky s vítězstvím na obou stranách. USA a Írán by měly za týden probrat právě tyto dvě otázky, a také boj s terorismem a likvidaci chemických zbraní v regionu. Obama oznámil existující korespondenci USA a Tehránu, což je patrně důležitým znamením pro všechny české zahraniční vlezdoprdelky, že jednání s Tehránem začínají být i na velkolepém žvýkačkovém západě "in." Prezident Rúheny poukázal na nutnost pro USA vyhnout se dalším kalamitám typu Líbie, Afghanistán anebo Irák, ale také na převažující náklonnost Amerických státníků k politice dialogu po všech těchto zkušenostech. To je ovšem zcela virtuální příčina změny pohledu Amerických státníků: spíše se změnil způsob proudění informací, a to teprve dotlačuje západní politiky "vystupovat jménem dovršené zkušenosti." V tom nemáme pochyb, ačkoli jsou zde ještě další, silové faktory v Arabském a Muslimském světě, a také - ovšem zkušenost - v Evropě. Ale samotné vojenské akce nejsou pro státníky USA žádným zdrojem zkušenosti. Teprve tento soubor doher pro USA bude pro Ameriku "válečnou zkušeností." Terorista pokládá svůj teror za sobě prospěšný, dokud nejsou jeho bratři zakatrováni, a nikoli "dokud teror funguje správně." A stejně tak v případě USA.. a jejich "zahraniční politiky." (IRNA,pí)
 • Saudská vláda vyskočila na scénu za panáka, když se v Pondělí pokoušela odklonit pozornost od neschopnosti a zvláště potom nezájmu mzn. komunity dotlačit rebely k jednáním, typicky Saudským tvrzením, že "nesmlouvavost Asáda provokuje Extremismus v Sýrii, a proto je nutno ještě lépe vyzbrojit opoziční demonstranty," aby mohli s raketomety, nočním viděním, Belgickými puškami a obrněnými vozy zajistit průběh svým pokojným demonstracím. Tu citaci berte vážně, Saud by ji slovo od slova klidně potvrdil, jen ti "demonstranti" by mu přišli nebezpečně vyšlí z módy (NNA,pí)
 • Ománský Ministr Obrany se zastavil v Tehránu na pozvání svého Íránského protějšku. Měly by již být podespány smlouvy o porozumění v obraně. MO Al-Busajdý si také prohlédl dech vyrážející úspěchy Íránského zbrojního průmyslu, kterému Íránský lid do značné míry vděčí za svou dosavadní nezávislost, a jistě, vedle rozumové diplomacie, i za svůj perfektní vliv v regionu, který spolu s Íránskou konstruktivitou ocenil i zmocněnec OSN a Arabské Ligy pro Mír v Sýrii Lachdar Brahimi jako "rozhodující faktor" potřebný pro mír v Sýrii (pí,KUNA)
 • Pakistánský Prezident postupně získal čistě symbolickou roli, ale i přesto deník Navá odhaduje, že bude mít zásadní roli, pokud bude šikovný a moudrý (pí,NiW)
 • Mystika mizí na úkor konzumerismu a vykořisťování člověka. I v poezii se její duchovní rozsah transformuje do čistých pojmů kýče a primitivních myšlenkových asociací, a to i přesto jsou formy i přísudky mystiky v textech zachovány. (NiW)
πα 18.9.: Inspektoři OSN se brzy vrátí do Sýrie, aby "prozkoumali různá obvinění proti Opozici a Režimu"

MIRROR1, MIRROR2

 1. Titulky * Vrchní vyjednávač Íránského Jaderného týmu se Západními zeměmi a Ruskem, bývalý Ministr Zahraničí Alí Akbar Salehi řekl, že jeho předvolební slib, že do konce tohoto Íránského roku (20.5.2014) dojde pro Írán k pozitivním změnám ohledně jaderného dialogu se Západem platí, a že v následujících měsících se jednání "pohnou pozitivním směrem pro Národ."A tedy i pro druhou stranu jednání (IRNA) * Inspektoři OSN se brzy vrátí do Sýrie, aby "prozkoumali různá obvinění proti Opozici a Režimu" - to vítáme, doufáme, že z tak vítáníhodné a neobvyklé formulace nestane jen prázdná nádobka, do které si obě strany v Sýrii přihodí své komplexy, aby se výsledkem ověnčily světové velmoci ve svém hašteření. (NNA) * Džordánský Král Abdaláh vyzval Čínu ke spolupráci v stabilizaci Středního Východu, a Arabsko-Muslimského světa. Zejména poukázal na její roli v BK OSN (AA) * Spolu s Somálskými státníky hostila Evropská Unie i zástupce obou Súdánů, kde by "ráda viděla implementaci dvoustranných ujednání a smluv," a samozřejmě mír (NNN) * Egyptský Ministr Zahraničí označil současnou politiku Ruska jako pro-Egyptskou a pro-stabilizační v rámci Egypta (SIS)
 2. Mír * Íránský Ministr Vnitra Mahmúd Alaví řekl ve Středu 18. Září, že Spojené Státy Americké a Britské Království musí být dohnány k odpovědnosti za puč v Íránu r. 1953, který odstranil demokraticky zvolenou vládu premiéra Mosadeka za autoritářský režim šáha Pahlavího, který byl služebníčkem těchto dvou zemí, a Íránskému národu pouze na škodu. Ministr označil škody na Íránském národu za "těžké," a zopakoval, že obě dotyčné země již svůj podíl na puči otevřeně přiznaly. Prezident Rúheny také již spustil proces mzn. žaloby na tyto dvě země (IRNA) * Irácký Mluvčí Parlamentu Nudžajfí prodiskutoval svou návštěvu v Turecku, kde došlo k shodě na postupném, pomalém uhlazení problémů a obnovení, rozvoji vzájemných vztahů. Řekl, že napětí stále existuje, ale že návštěva byla pozitivní, dobrým nápadem, a že je velmi dobré chytit se příležitosti zlepšit se svým sousedem vztahy (NINA) * Izraelští ozbrojenci ve Středu 18.9. opět zabránili vstupu Palestinců do Jeruzalémské mešity Al-Aksa, aby zde mohli osadníci provádět své náboženské rituály. To vše je vedeno pod hlavičkou "turistických opatření." Nicméně bylo by dobré, kdyby obě strany tuto věc vyřešily v OSN a to tím způsobem, že Izrael bez předpodmínek přijme nabídku Palestiny, a to takovou, že Izraelci budou mít v určených, resp. v poslední době dotčených, mešitách vyhražený čas, a v ten čas Palestinci nebudou protestovat ani sabotovat tuto dohodu a nakonec vyhlášku své autority, ale ovšem Izraelská strana se zaváže, že nebude z časových nastavení pod hlavičkou OSN vybočovat, a ovšem přestane kolem svých "turistických opatření" v tomto smyslu pořádat ohavné vojenské exponáže, inkriminující muslimskou ale i jiné populace. Byl bych totiž velmi rád, kdyby tyto opakující se zprávy bez ohledu na stav jednání mezi Tel Avivem a Jeruzalémem s konečnou platností skončily. Za tuto iniciativu doporučuji pracovat v OSN v komisi s oběma stranami, a po boku již ohlášených novinek v tomto směru učinit s Židovské i z dalších stran ve světě pár menších a lokálně medializovaných demonstrací. Jsou to mešity, 2 hodiny denně anebo 6 hodin týdně musí Izraelským stačit. Anebo jak se usnesou (pí,PETRA)
 3. Mír a regiony, vzory * Titulky v některých středečních Tehránských novinách: "Salehi a Amáno: jednání byla konstruktivní" - Írán denně * "Revoluci je třeba chránit proti politickým sabotérům - lídr" - Resalat * "Londýnská korespondence s Tehránem o rozšíření vztahů" - Írán * "Nejvyšší Vůdce požehnal našim atletkám" - Írán e varzeši (IRNA) * Syrské Ministerstvo Zahraničí v úterý obvinilo Západní země z vnucování své vůle Syrským lidem (NNA) * Somálsko a Jemen diskutovaly prostřednictvím setkání Ministrů Vnitra prohloubení bezpečnostní a uprchlické spolupráce (SABA)
 4. Krimi * Teroristický útok v Kurdské oblasti Iráku s vysokou populací Turků si vyžádal 27 obětí. Kirkuk, úterý (AA)
 5. Líbí se * Íránští občané a diplomaté v Pakistánu oslavili narozeniny Imáma Rezy, osmého šjítského Imáma. Programů pořádaných kulturně-diplomatickými silami v Islamabádu, Ravalpindi, Karáčí, Lahoru, Pešavaru, Kvétě, Skardu, Fajsalabádu či Hyderabádu k této příležitosti se účastnily i stovky Pakistánských šjítů a některé náboženské a politické postavy země (IRNA,pí) * Íránský Prezident Rúheni zaslal své blahopřání a Íránského národa k výročí nezávislosti Méchika. Také doufal v prohloubení vztahů a spolupráce obou zemí ve prospěch upevnění ochrany oboustranných národních zájmů (IRNA)* Turecko varovalo osádku sestřelené Syrské helikoptéry, že porušila jeho hranici - náměstek premiéra Arink (AA) * Čína vážně prozkoumá výstup chemické Inspekce OSN - Peking (NNA) * Kambodžská rýže stoupla s hl. exportu za 8 měsíců o 108% (NNN)

 

Co řekly velmoci hned po zveřejnění výsledků inspekce v OSN

 

 • Francie, MZ Fabius: "inspekce nenechala žádný prostor pochybám.." (NNA)
 • Rusko, MZ Lavrov stále si myslíme, že za chem. útokem 21. srpna jsou rebelové - Lavrov (NNA)
 • OSN, Ban Kimun - jde o válečný zločin; nevíme která strana; Damašek má dost obvinění z v.z. na krku (NNA)
 • USA, Džej Kárny, ml. Bílého Domu - inspekce zahrnuje informace, které dokazují..; výslovně uvádí Bílý dům rakety země-země jako součást dokumentu, a jako "důkaz" viny. Nicméně formulováno, že "report OSN dokazuje.." - nikoli říká (NNA)


Diskuse

 

 1. Řeč Íránského Nejvyššího Revolučního Vůdce Chameneího byla v Pakistánu hustě citována. Alí Chameneí řekl, že jistě je "hrdinná flexibilita národa" a "flexibilita diplomacie" jednou z předních sil Íránu, ale, že "silný bojovník nesmí nikdy ztrácet z očí také svůj cíl a svého protivníka." (IRNA)
 2. Šéf Íránské Jaderné Agentury A A Salehi označil "zavření obohacovny Fordo" za výmysl některých západních médií. Manipulativní dezinformace zaměřená na cílovou skupinu západních politiků prý byla načasována k ročnímu zasedání Mezinárodní Agentury Atomové Energie IAEA/MAAE (IRNA)
 3. Místošéf Íránských bezpečnostních sborů Džazaery přivítal změnu postoje USA k řešení v Sýrii, a adresujíc Bílý Dům poznamenal, že je tento obrat k diplomatické cestě pro USA pouze přínosem. Také naznačil víru, že stačí dialog mezi lidem Sýrie, vládou, politickými stranami a opozičními skupinami, kterým záleží na Syrském národě, aby byla krize v Levantinské zemi zažehnána (IRNA,pí)
 4. Pobočník šéfa námořních sil Íránu Habibuláh Sajári ve Středu označil Íránské pobřeží Mokránu za bránu k Jižnímu Pólu. Admirál také na své exponáži v tomto strategickém Balučestánském regionu mezi Ománem, Karáčí a Jaskem prošel civilní, vojenské i vzdělávací projekty ve svých různých fázích. Íránská politika je z našeho hlediska podobná mnoha jiným Muslimským politikám, co se týče strukturální stavby. V Pakistánu na př. armáda zřídila většinu průmyslových center, energetiky a komunikací - po vzoru ČSSR, kde práci Pakistánské armády nahrazovali různí dobrovolníci a družstevníci. Naopak silná Íránská armáda je pak ještě pevněji opřena v revolučních gardách, které jsou obdobou regionálních koncilů v Pakistánu. Íránský lid pak volí politiky, ale očekává, že nad nimi bude bdít Islámský klér. Klér je tedy jakýmsi ručitelem za národní jednotu a nezávislou ideologii, a naopak revoluční gardy jsou přímou spojkou lidové politiky na armádu i nejvyššího vůdce - který je hned nejvyšším klerikem. V Pakistánu je spíše mezi silnou armádu a mocnou demokracii vložena cílevědomá a rozmáchlá justice, která zaručuje souběžnost obou postranních velikostí v zatím ještě neustálené době po vojenských diktaturách, které byly svého času konsenzuální nutností pro stabilizaci a zabezpečení země proti regionálním a mezinárodním vývojům, a které vedle všeho špatného co odkázaly současné demokracii také zanechaly značné materiální jistoty samotnému národu. Mimochodem Mahmúd Ahmedinižád abychom to shrnuli byl vlastně "povýšen." Ačkoli jeho slovo již dávno nezaplňuje Íránský veřejný prostor v takové míře, jako když byl ve své reprezentativní funkci, která je v Íránu srozumitelná též jako "šéf exekutivy." Navíc si lze u jednání s USA povšimnout, že Nejvyšší vůdce ponechává prezidentům velmi bohatý prostor k realizaci jejich vlastních přesvědčení: nyní na př. nový Prezident získal myšlenkovou i reálnou podporu v jeho politice smířlivosti a ústupnosti. Zatímco Ahmedinižád byl velmi nekompromisní a v případě, že mu Západní země dávaly najevo svůj nezájem o jeho iniciativy, byl schopen formulace problémů vytrvale opakovat. No, jistě udržel zemi pohromadě, a nový prezident má na čem stavět. Navíc Západ již vyčerpává prostor ke svým informačním manévrům vůči Íránu: a nové lži je vždy velmi těžké zosnovat, natož, aby vydržely před očima Západního publika nějakou tu dekádu. (IRNA,pí)
 5. Pakistánský vzdělanec Hilali si povšimnul, že je to poprvé po konci Studené Války, co Rusko a Čína vytlačily USA z jejich pozice. Také vyzval USA aby upustily od svých agresivních politik vůči světu (IRNA)
 6. Soudy v Egyptě zmrazily účty souzeným šéfům Muslimského Bratrstva (NNA)
 7. Íránský Prezident Ruhény upozornil Revoluční Gardy, že patří nad politiku a za politiku, a aby tedy jako síla nesklouzla do politických rozporů mezi bloky, a nestala se tak součástí sabotáže. Nesprávně Reuters uvádí, že chtěl tímto svým proslovem o nezávislosti IRGC "pacifikovat sbory," aby se nestaly politickému vedení protivníkem (NNA,pí)
 8. Režie chemického příběhu v Sýrii připravila vypočítavě "zajímavost." Fotografové od novin prý zachytili teleobjektivem práci chemických inspektorů, když ji šéf týmu Selstrom předával Ban Kimunovi, a odsud se prý dočetli, že šlo o sarin. To bychom se ovšem dozvěděli i bez toho, tak proč nám to noviny podávají takto? Všimněme si, co vypálily všechny tři kolonialistické velmoci hned poté, co byl Ban Kimun s výsledky šetření seznámen, a řekl, že je užití chemické zbraně - "a nic víc se zatím nedozvíte" - prokázáno. Francie, Británie i USA hned roztiskly palcovými titulky Prezidentská prohlášení typu "Šetření OSN nás utvrzuje, že za útokem je Asád," a podobně, čili vědí, že nemohou tvrdit, že OSN cokoli Asádovi přičítá, tak prostě tvrdí že to tak je, a "vyšetřování OSN to určitým způsobem naznačuje." Samozřejmě argumenty, že to byly rakety země-země, že to bylo "poněkud rozsáhlejší," a že to bylo precizně naplánováno vzhledem k načasování a počasí - to jsou argumenty, které velmi snadno usvědčují ještě dvě další strany, rebely a nebo Západní, Izraelské a pod. tajné služby. A právě že celá ta série prezidentských dez-interpretací výsledků vyšetřování OSN v Sýrii platí pro ty koncové příjemce zprávy, kteří si nemohou ověřit co se opravdu v OSN ví, a co se neví, ani co OSN samo za sebe tvrdí. Čili pro někoho, kdo je méně informovaný tyto "přesvědčující" ale vyhýbavé prezidentské řeči znamenají doslova, že "Ban Kimun potvrdil, že inspekce prokázala vinu na straně Damašku." A stejným způsobem ona režie s teleobjektivem a vyzvětšovaným obsahem oficiálně předávaného dokumentu šetření - o epizodě s "fotografickým úlovkem" se doslechne kdekdo, ale leckdo se nedozví zbytek. A na základě této cílové skupiny se bude šířit fáma - a v podstatě i samovolně, že právě "na základě novinářského úlovku" víme, že byla vina Damašku prokázána. Ony tři argumenty "proč to byl Damašek," které uvádíme jsou právě oficiálním obsahem prezidentských řečí, a velmi pravděpodobně jsou bez poukázání na viníka obsahem předaného dokumentu. Nicméně když chceme, aby takové tři argumenty proti Damašku vznikly, tak potom vzniknou, a nemusíme být Damašek, abychom precizně načasovali útok, provedli jej silnější "než je zvykem na rebelské bojůvky," a provedli jej raketami země-země. A konečně abychom na poměrně dlouhou dobu vyřadili - a tak odsunuli - inspekci na rebely okupovaných lokalitách místa útoku. Byli to přeci rebelové, kdo znemožnili včasné vyšetření místa.., a tak očistili tři připravené argumenty od jiných argumentů, které by naopak ukazovaly na rebely. Co jiného se na rebely kontrolovaných územích v místě útoku dělo, než přípravy terénu pro inspektory - vycizelování viny Damašku, zametení vlastních stop, a volný průtok pro-opozičních západních novinářů, koordinovaný s centrálou zametání stop, aby se odborníci nepletli novinářům pod nohy, a naopak ti, aby připravili po dobu vyřazené inspekce patřičnou masáž? (pí,NNA)
 9. Dle webu Egyptského Bratrstva je novinář Badie obviněný "z napomáhání režimu Mursího k rozšiřování násilí" vinen "hlasitým vykřikováním," web se pak dotazuje na smysl takového líčení (ikhwanweb)
 10. Peru posílí soutěž svých menších a středních farmářů a družstev (NNN)
 11. Beduíni spolupracují s bezpečností při čištění Sinaje od teroru, hmotné úspěchy lze jmenovat. Také Egypt znovuotevřel přechod s Palestinskou Gazou v Rafáhu alespoň nemocným a slabým. Plošné bezpečnostní operace Egypta stále v podezření nemohou upadnout. Naopak naše výtky vnitřní politice a dlouhodobé bezpečnosti stále platí, a to bez povšimnutí obou nelegitimních stran (SIS)
 12. Urdu v Pakistánu není evolvované pro internet do latinky, ale jde o adaptaci. Jednu z mnoha, která naznačuje přesun společenského těžiště na medium latinské (primitivní) klávesnice. Další věci s technologizací řeči by byly ukázány rozvojem Urdu kaligrafie v digit. světě. Ale jinak má článek autorky v NiW hlavu a patu, krom té obecně disfunkční evoluční teorie, která bere nesmyslně jazyk jako "nástroj." Nástroje se prosím Vyrábí (pí)
 13. Vatikán by mohl zprostředkovat Písmo doplněné odkazy do Mohamedových textů v poznámkovém aparátu, tzn. nikoli vyloučit ostatní poznámky, ale sloučit s novými odkazy. Pozitivní počin pro tvůrce, ale jistě vhodné i pro konvertující, popř. bi-religiozní páry. Oba směry konverze nejsou jen kvůli existenci měřítka modernity vyloučeny (pí)
 14. Bývalý vyšetřovatel OSN atentátu na Pakistánskou Premiérku Bhútovou si nevysloužil zrovna pověst transparentního vyšetřovatele v Pakistánu. A nesympatií si zadělal na nedůvěru. Takže vydání jeho knihy míchající mýdlo na své vlastní ruce z prizmata předsudku a Pakistánských dlouhodobých nešvarů sklidila v Pakistánu chladnou, poučenou, připravenou a vybíravou kritiku (pí)

Irácký mluvčí parlamentu: Írán, Irák jsou odhodlaní vyřešit Syrskou krizi

Tehrán, Září 17., IRNA - Irácký Mluvčí Parlamentu Usáma al-Nudžajfí řekl v úterý, že Islámská Republika Íránu a Irák jsou odhodlaní pomoci vyřešit humanitární krizi v Sýrii.

 

Mluvíc k reportérům před svým odletem do Tehránu řekl, že během hovorů s Íránskými vysokými oficiály se obě strany s lomozem shodly, že učiní své nejlepší aby pomohli vyřešit krizi v Sýrii.

 

Irácký mluvčí parlamentu navštívil Írán na oficiální pozvání Íránského Mluvčího Sejmu Alího Lardžanýho.

 

Ve svém setkání s Lardžánym obě strany zvolaly po rozšíření meziparlamentní spolupráce a výměně hledisek v tomto ohledu.

Irácký mluvčí parlamentu na svou stranu řekl, že Írán a Irák se snaží obnovit mír a klid v regionu, protože k sobě obě země mají velmi blízko.

 

Řekl, že měl samostatné schůzky s různými Íránskými oficiály a hledaly se cesty ven ze Syrské krize.

Extremismus a teroristické skupiny jsou hlavní starostí v Sýrii, s kterou by se mělo vypořádat, řekl parlamentář Nudžajfí.

Ohledně Iráckých událostí řekl, že Irák nyní velmi trpí aktivitami extremistických skupin a volá po vzájemné spolupráci aby tyto byly zahlazeny.

 

Odkazujíc na současnou vlnu nesnášenlivosti mezi různými Muslimskými sektami poradil všem Islamickým zemím aby spolupracovaly k nalezení logického řešení tohoto dilemma.

 

Ke svému setkání s Íránským Prezidentem Rúheným řekl, že obě strany diskutovaly různé otázky jako je Syrská krize, bezpečnost, spolupráce mezi Irákem a Íránem, vypořádání s náboženskými nešvary v regionu, a kolektivní působení směrem k obnovení regionální stability, která se týká ovšem již všech Arabských a Muslimských národů.

 

Poděkoval za vřelou pohostinnost Íránských oficiálů během jeho zastávky jménem Iráckého národu.

 

Irácký mluvčí parlamentu opustil Tehrán směrem Bahdád v Úterý večer. (IRNA)
πα 23.9.: Plutonium v Íránu - diverze jaderných materiálů v Íránu, Reuters a (nejen) naše média 

Jelikož neznám efektivnější kanál - a jako zapálený komunista jsem spadl mezi ty, kteří již opravdu neví koho v nadcházejících volbách volit - prosím KS aby svých médií napříč imperialistickými zeměmi využila, a urgovala čtenáře k jasnému uvědomění, že Mezinárodní Agentura Atomové Energie, která zřizuje na základě dobrovolnosti, po principu transparentnosti a s cílem zmírnění mzn. jaderného napětí nikdy nevydala zprávu, která by poukazovala na "evidentní odklon jaderných materiálů" v Íránu.


Naši občané totiž, a zvláště pak ti, kteří jsou závislí na mediích typu novinky.cz, a navíc vůbec nepoužívají alternativní zdroje, byli přesvědčováni, že Agentura Írán shledala ve svých periodických zprávách podezřelým z odklonu jaderných materiálů.

Když pohlédneme do tiskových zpráv Agentury na jejích stránkách, do hluboké historie vždy Agentura na příslušném řádku zprávy uzavírá, že nebylo jakkoli prokázáno, že Írán materiál zneužívá a odkloňuje. A mám dosti věrohodnou informaci, že některá, a dost pravděpodobně všechna česky psaná komerční média udržují celkově veřejnost neinformovanou až dezinformovanou, a právě že přímo tato laciná média tvrdila opak obsahu k jedné určité zprávě Agentury IAEA/MAAE.

Čili opakujeme: netvrdíme, že Agentura "by si něco takového vymýšlela," ale naopak, že to co výslovně Agentuře média vkládají do úst - a lze to dohledat v médiích a postavit vedle anglického originálu periodické zprávy IAEA, nikdy Agentura netvrdila, a právě zcela naopak. Agentura sice není úplně zdravá, a zprávy pokřivuje tím, že uvádí neutrální (nejpodstatnější) informace v jejich nejkratší formě, pozitivní, a pro Agenturu bohužel neobligátní informace vyřazuje zcela, a negativní do zpráv konstruuje výzvami k plnění těch bodů, které jsou plněny. U tohoto posledního pak se počítá s tím, že média na podkladě neuzavřených formálních osočení Íránu CIA přes Agenturu budou využívat negativního zamoření zpráv právě k spekulacím, a občasným totálním lžím, že v jednom bodě reportu je pravý opak toho, co tam skutečně je. Jinými slovy to dobré pryč, to povinné a očišťující Írán po smyslu problematiky pak zasypat do množství stránek, naplněných neodůvodněnými redudantními výzvami.

A tak potom ten, kdo bude hledat, zda "žurnalistické médium" má právo podezírat, ba máchat Írán v podezřeních a "oprávněných hrozbách," nalezne v reportech Agentury ohromné množství "Urgencí a Výzev," aby Írán konečně plnil vše to, co ve skutečnosti pohodlně a bez nejasností plní.

A jistě hledající laik přes angličtinu, motivovaný otázkou "po oprávněnosti tónu média" nalezne podobného tónu v zbytečných částech reportů tolik, že jistě nerozpozná hodnotu krátkého bodíku, kde se píše, že "nebyla prokázána diverze nukleárního materiálu" na ne-civilní a tajné účely. Protože zhodnocení této položky reportu je podmíněné redukcí všech redudantních bodů přes jejich zřetelnou afekci, a konečně - právě pro diskurs hledání který jsme ukázali, závislý na majoritním stavu informace a zkušenosti zklamání z médií - i kdyby laický čtenář došel k té krátké větě uvnitř reportů, musel by se odhodlat ke kritice svého vlastního diskursu: a tedy zrušit vysoké hodnoty médii předkládaných otázek a silových souvislostí, a naopak nastavit vysokou hodnotu této jedné položce proti položkám redudantním.

A aby laik označil ostatní položky za redudantní a ocenil význam této jedné co obhajoby Íránu na celém poli, musel by vyměnit svůj starý diskurs "na základě čeho to média říkají" za diskurs "média mají Agenturou vše připravené ke svým spekulacím, a výsledkem toho je manipulativně předpřipravená skladba reportů, které tak nejsou technicky závadné, ale zdaleka nejsou technicky správné." V zásadě bychom chtěli od čtenáře, aby nejen zůstal v čtení reportu dost dlouho, a na jeho rozluštění nasadil sakra hroší kůži, ale také, aby ze své touhy "ilustrovat" si závěry médií technickým podkladem dosáhl funkčně efektivního přesvědčení, že jej média sprostě zneužívají, a report je připraven tak, aby v něm silnější, ale zneužitý člověk prostě zabloudil, a vzdal to, s pocitem, že doložil atmosféru přikládanou k spekulacím o Íránu médii naprosto stejnou atmosférou v reportech IAEA.

K naší výzvě komunistické straně tak přidáváme závěr, že Agentura podrobuje specifickou, minoritní ale rozhodnou skupinu odběratelů závislých médií emocionální manipulaci.

A k diskusi navíc, že tento princip není čistě a bez výjímky uplatňován "po dohodě západních politiků s Agenturou a médii," nýbrž, že mezi západními politiky jsou právě tito lidé: kteří nemají dostatečnou kapacitu a potřebný zkušenostní vektor k tomu, aby si studiem reportů něco objektivně vyvrátili anebo doložili.

A právě na většinu iniciativnějších západních politiků je tato práce médií, agentury a meziložených lobby připravena. Tedy především ti po kapitulaci nad studiem reportů trpívají dojmem, že jsou "těmi, kdo reporty studovali," a nyní - ve shodě s médii - ví své, a podporují média v jejich závěrech. Které my ovšem poměrně objektivně na základě dlouhodobějšího studia parciální i rozsáhlejší příslušné historické problematiky hodnotíme jako vědomé manipulace vybavené přístupem k rýsovacím prknům jednání Agentury s signatářskými státy NPT (dohoda zemí o ztišení jaderných tenzí dobrovolnou transparencí, o vystavení svých průmyslově-vědeckých a specificky-vojenských objektů dohledu, a o podpoře jaderného odzbrojení a nezbrojení světa zastavení šíření jaderných zbraní, a konečně je ta dohoda i dohodou o solidární a organizované spolupráci mezi civilními jadernými programy).

A toto jednání je z našeho pohledu, který je jistě možno podkreslit skutečnostmi značně selektivní, a přinejmenším v koordinaci s mediální formulací a lépe impozicí problému.

Požadavek po KS ještě doplníme pohledem z poučené strany, že pro nás je mnohdy Írán podroben naší pochybnosti, v duševně-hygienické četnosti takových pochybností, zato USA z našeho hlediska nepožívají de fakto žádné důvěryhodnosti, a chování USA je převážně lživé, manipulativní, bezohledné, a v podstatě se ani neřídí zájmy USA, daleko spíše psychologickým přístupem politiky USA mají za cíl definovat zájmy svých voličů od stolu moci.

A především, jakmile máme před sebou technickou stránku celého mezinárodně-byrokraticky-mediálního rozporu, a značnou výbavu logické a funkční orientace v evidovaných systémech zpravodajských kauzalit, je pro nás Írán průkopníkem práva mírové jaderné energetiky pro země "třetího světa," jehož boj je vše, jen ne bezvýznamný anebo z říše chorobných ideologických představ. Čili nutnost přesně a důkladně rozšířit vnímání reality mezi občany imperialistických zemí o skutečnost, že Agentura nikdy neoznačila pohyb jaderných materiálů v sledovaných zařízeních za nekontrolovatelný, a naopak každý report v tomto smyslu Írán očišťoval. A pak to s tím předákem boje za lacinou a bezpečnou energii, konkurenceschopnou vědu, a pokročilé lékařství.

Ta poučka o emocionálním charakteru desinformačně-populační intervalence per lobby mezi mediálním monopolem Západu a Agenturou, forma koordinata, to je spolu s technicko-psychologickým náčrtem situace spíše vhodné k dopracování v samotném Íránu, a třetích zemích vůbec. Tím bych občany imperialistických zemí nezatěžoval, už tak nemají potuchy jak si z vrchovaté zásoby konspiračních teorií vybrat ty nejpodobnější přítomnému souboru nezapadajících skutečností a politických tvrzení. (pí)

Média také zřejmě využila, že Agentura "nalezla stopy Plutonia" určitého typu v jedné kauze, takže je podsouváno občanům, že "Agentura zjistila diverzi jaderného materiálu na neznámé účely" právě prokázáním stop určitého izotopu Plutonia. To ovšem je úplný nonsens, protože je možno odkázat čtenáře do všech anglických zpráv agentury na konkrétní stránku a paragraf, kde se řeší obecný ZÁVĚR - o prokázání či nikoli. A zde bude za číslem vždy tatáž věta o Íránském programu. No a je dosti zvláštní, že ani čtenáři sběhlí v Astrofyzice nemají přehled o tomto případu, a nechají si serverem idnes a novinky předkládat tvrzení, že prokázání stop Plutonia XYZ bylo důkazem zbrojního cyklu. Pokud vím, jednalo se o konkrétní body vzešlé nikoli z mezinárodně vytvořených kauz - jako jsou bagry a záchodky na Parčinské vojenské základně a pod - ale že v případě prokázání stop určitého plutonia se jednalo o bod zprávy Agentury vzešlý z rutinních kontrol a dohledů Agentury.

A tedy nakonec, že nález určitých izotopů byl v závěrečné zprávě jaderných inspektorů označen za předpokladatelný, a vznikající "běžně při servisních operacích s centrifugami a poruchách."

To média vytrhnou ze zprávy IAEA/MAAE (resp. mluví o "potvrzeném Plutoniu" = spíše desinformace než část informace), kde je to označeno za nezávadné, přiloží to k mezinárodně (USA,Francie) vytvořeným kauzám, kde "bagry co jsou vidět z družice zahrabávají stopy radioaktivní činnosti" tam, kde byly při poslední napínavé, družicově bondovské, mezinárodně vyžádané inspekci nalezeny dámské záchodky z plechu, no a tuto slepeninu vytrhanou z kontextu a už tak obsahující lež o zprávách IAEA nakonec média postaví proti realitě závěrečného posudku, proti jednomu krátkému bodu uprostřed každé zprávy, a už inspektoři najednou diverzi prokázali.

Na novinkách anebo idnes tak proběhly dvě lži o zprávách IAEA/MAAE a jejich konkrétních a jednoznačných bodech. Nález Plutonia byl přičten provozním odchylkám civilního a medicínského obohacovacího cyklu. A všechny zprávy (alespoň s velkým klidem věřím, že všechny) na svém nejvýznamnějším číslovaném bodě uvádějí "Agentura nenalezla prokazatelné stopy diverze jaderného materiálu na jiné než deklarované účely." Možná by "reforma Agentury" mohla spočívat v požadavku, aby zprávy začínaly a končily tímto bodem v učebnicovém černém rámečku.
 
"Zneužívání sociálních dávek" a zneužívání lidí 

Jistě, podpora v nezaměstnanosti a důchody jsou z velké části, a zvláště to první, v naší i v sousedních společnostech zneužívány. K tomu také patří to, že lidé, kteří si takto "přivydělávají" pokládají pracující - za parazity, za verbež, a často je s despektem i napadají.


To ovšem známe i od zlodějů - kterým je jejich dlouhodobá a psychicky racionalizovaná kriminalita dost malou na to, aby nalézali a poukazovali ve společnosti na "ještě horší jevy." Typické odvádění pozornosti známé z velké i malé politiky, vyplývající jak z psychologických komplexů, tak z prosté zištnosti a přímo hyenismu. Nicméně právě naši politici - alespoň ti, kteří o tom dosud nejvíce naplkali, a dokonce možná i opravdu se nauvažovali (viz Benda ml. a jeho derealizovaný a desocializovaný, společensky reálný aktivismus) - nejsou v pozici, aby jakkoli technicky proti onomu problému brojili.

Jsou to oni, kdo umožňují vznik takové nátury, aby pobírala s poměrně slušnými pracovními schopnostmi vydatný důchod, vše propila a ještě si na pití pod pláštíkem hladu dožebrala a dovydírala na přátelích, a pak pracující označila za flákače, a tvrdila, afektovaná svou alkoholickou hmotnou nouzí, že ji pracující lidé neživí a nikdy neživili, a že takové tvrzení patří nejvýš před soud.

Jsou to tito politikové, kdo umožňuje takto zanedbanou společnost - kde je vzdělání nekvalitní, studenti se živí prostitucí, do politiky jsou lidé motivováni leností a "lepšími výdělky," a tak dále.

Tyto patologické jevy v kontextu sociální podpory a zabezpečení jsou vytvořeny dlouhodobou prací se souborem kompletně nefunkčních politik, a umožněny politickou arogancí znechucenou samotnou společností počínaje jejím obecným principem.

Je to teprve produkt chátrání všech státních institucí, ba jejich zneužívání na úkor jejich původního smyslu.

A v takovém případě nemá politik právo přistoupit ke kritice "takových lidí," natož pak inkriminovat celou společnost sepsáním takových zákonů, že značný vzorek dotčených osob požívajících perfektní úcty a vyznačujících se nenápadnou slušností propadne sítem buzerace a neposkytování informací, takže je ve výsledku daleko spíše postaráno o ty zneužívající, pročež ti oprávnění jsou odkázáni k některému z rychlých konců člověka neuvyklého špatnému zacházení a ztrátě materiálního a společenského zabezpečení.

Politik, který by v našem státě měl právo zneužívání dávek adresovat v řeči, anebo dokonce kompenzovat zákony, by musel mít ohromný přehled o komplexní nutnosti reforem - zvláště těch, motivujících společnost k odstranění zlozvyků. Musel by namísto osočování, zastrašování a sprostých urážek občana vyléčit lékařství, poučit školství, zabezpečit důchody, vyprat z ringu populisty a rozvraceče společnosti argumentem, a tak dále. A až by toto bylo hotové, nemusel by se k zneužívání vyslovovat, protože by se zkažení museli čelem k zostuzení napravit, a většina lidí by si z vlastní slušnosti nedovolila pobírat to, co je jinými určeno jiným.

Naši dnešní politikové ovšem toto vše nevidí, a ještě si v roli "rozpočtářů" a "nezodpovědných zodpovědných" sociální rozpočty morálně přivlastňují, jako by byli snad zneužíváni sami, vedle vší své korupce, zahraničních loajalit, a prolobovaných zákoutí ducha.

Dodejme, že vedle toho všeho je už jen slabým argumentem - tak jako opravdová slova Agentury proti svému obrácení v ústech médií - že sociální finanční systém plně zohledňující všechny morálně platné varianty není problém "uživit." Je jen problém, když se k tak lacinému "přerozdělovacímu přístroji" pustí horda rozkradačů a autoritářských megalomanů s krátkým rozumem pro vše jiné, než pro vlastní majetek a pro tiché našlapování před zraky zákona.

Polopaticky poslední myšlenku předvedeme takto: "pouze banda zlodějů a nafrněných, líných bastlířů s přebujelým pocitem odpovědnosti je schopna ničit sociální systémy s proslovy o jejich neudržitelnosti. Bez jejich hladové iniciativy by takový systém přerozdělování udržela i cvičená opice či koncil švábů v krabičce od sirek." Realita je prostě taková, že sociální přerozdělování funguje jen potud, pokud převládá nad jeho ustanoveními dobrá vůle.

Pokud pak přes geopolitické rébusy společnost nevidí, co si to vlastně několik desítek let pro sebe volí, pak je jasné, že dojde k destrukci všech humanitních institucí společnosti a zneužití všech autorit, a jakmile se tím začne kazit společnost, je naprosto nutné, že volená i nevolená špína si vezme onu závislou část společnosti do huby tak jak je, a začne likvidovat všelijakou praseckou a lajdáckou činností i sociální mašinerii, která jinak snadno zbavuje jedince všech rozporů žebroty, a tuto svou pestrou destruktivně-egoistickou, a zvláště omezeneckou činnost cíleně přikrývají dalším rozvracením po hranici etnických rozdílů, a konečně totální fabrikací o "neudržitelnosti solidárního rozměru státu."

Tu pak ti nejsprostější a nejuvědomělejší psychopaté z vyšších echelonů moci a slova uzavřou fabulacemi o "moderních reformách," a kolapsu "starých teorií státního zřízení," a k tomuto teoretickému svinstvu ještě neváhají přidat velmi drahé mezinárodně byrokratické a úvěrové procesy, které celý tento pláštík vnitropolitické neschopnosti a protilidské ignorance ještě zavádějí jako typ interakce mezi národními institucemi různých zemí a společenstev států.

Co dnes ovšem není "lež jako věž," že? Na zakončovačce Americké agrese proti Sýrii jasně vidíme hloubku nutné desiluse. A rád bych vás ubezpečil, že velká většina těch "největších mezinárodních problémů," které jsou nám cejchovány do hroší kůže rostoucího strachu a světonázorové apatie, se naprosto od Syrské koncovky USA-Asád-Chemické konvence neliší.

V určitém stupni poznání příčinnosti světového dění disponuje názor již intuitivními prostředky proti celkům i částem takových lží, takže americké a podobná chování navenek přímo "holograficky" vystupují nad ostatní kresbou ve svých pohybech tak, že depeše a zprávy okolního světa jsou do značné míry přirozené a objektivní, zatímco depeše USA a podobných pozorovateli přímo vyplývají z trvalého diskurzu vyrvání a umlčení těchto sil.

A netrvá ani příliš dlouho (ovšem vyčerpávající čas) aby člověk začal spatřovat nad krajinou dialogu široko se rozmáhat ocelová ramena lží a agrese, která jsou médii akceptována jako moc, a vykreslována jako blankytná obloha.

Pro ilustraci, že jsme nijak nevybočili z původního nárysu si povšimněme, že nic z toho, čeho jsme byli svědky od USA v Sýrii nelze vydávat, natož pokládat za dialog, takže jediné, co mohl světový názor - ať už třeba manifestovaný v Ruské uniformě - učinit, aby "Americe zesílil názor Syrského regionu," bylo vykolejit Spojené Státy ocelovou, teatrální procedurou, nepoživatelnou pro média.

Přístup USA si z názorů světa ani z jeho "touhy po dialogu" nic nečiní, naopak, optimálně by dialog na Amerických universitách osadili elektrodami, a rozprodali by pak naše myšlení, vlády i umění (svému) "mezinárodnímu obchodu," aby ten "efektivněji dopravoval světové zboží do jeho destinací."

USA lze k strohému, kapitulačnímu dialogu pouze dotlačit, ale rozhodně nelze očekávat, že při zachování mocenské struktury bude "vynucená fasáda porozumění a dialogu" navíc jakkoli upřímnou. Takového není v Americké Zahraniční politice opravdu naprosto nic. Naopak, uvyklost upravovat si prostředí: vmanipulovat názory do spojeneckých národů, zahlazovat spolu s množstvím životů nelíbivé vlády, využívat stejné mezinárodní zákony jednou proti někomu, jindy v něčí prospěch, doplňovat nejednoznačné vývoje v světových regionech vlastními aktivitami, aby se misky názorů konečně převážily, a tak dále.

Po pravdě řečeno, Tlaky - Íránem dost často používané slovo - jsem ve světě ani kolem USA nepozoroval. Nejvýš si je dovolím domýšlet někde v teoriích hluboko daleko nad mou zkušenost, že snad mezi dvěma "teatrálně interferujícími megasilami" (Rusko-USA) nějaké tlaky jsou přítomny, jako již stabilizované vazby.

Ale ostatek daleko lépe řadíme mezi počerňování, odvádění pozornosti, vydírání, rozvracení, dvojitá podpora vítězů, lži opírající se o neinformovanost, podpora neinformovanosti rozvíjením zápletek hrajících pro logiku lži, a pak konečně i běžná agresivní msta, brutální experimenty, recyklování zámořských společností pro likvidaci munice, umořování zatvrzelých společností hladem a tyranií, ano - a tyranie ve své čiré podobě, opletená mezi svými vyhloupělými dobrosrdečnými spojenci nutnými lžemi a úplatky (viz. Izraelská lobby v ČR).

Vůbec všechny položky kriminality a deviace, které se hodí do nerovnoměrně vzrostlé společnosti národů, vrostlé do informačního aparátu tak, aby byla reakce nulová, a optimálně byla agresivní a svévolná velmoc "přijata" jako z vlastních nejmilejších končetina, aby byla hromada haraburdí, neschopnosti, nezodpovědnosti, nelidskosti, ilogičnosti a omezenecké agresivity přijata do rodiny lobotomických šimpanzů jako děťátko, které zaslouží největší lásku, péči a bezpečnost, protože se nadmíru podařilo, byť je cizí, a ne příliš srozumitelné, a byť tam, kde klejeme nad jediným "Terezínečkem" toto děťátko nadělalo již spoustu "drobečkovských hloupostí."

Což nelze snad vzít naši autentickou Evropskou náladu na tehdejší řádění USA v Iráku, a jako papírový řetěz tuto náladu zmnožit po celé době Amerického angažmá ve světě od II. sv. války, a v takto zmnoženém našem hněvu ještě chladně sečíst čísla, a pozastavit se nad tím, proč jsme vlastně schopni tohoto Terezínového megadrobečka krom Iráku vlastně odmítavě hájit?

No, snad právě proto, že již dávno poznal, že informace a myšlení mohou být také dost dobře jeho vlastním prostředím - abychom ocelové ožralecké monstrum, které se dekády let převaluje z boku na bok a sprostě pokřikuje - označovali za jednoho z nejpracovitějších členů ekologicko-mírové planety. Však odkud přišla myšlenka, že informace je nejen v prostředí člověka, ale že může být člověku prostředím proti lidstvu, anebo že může být naše sdílení informací podřízeno strojům?

Tedy původ Internetu jistě poukazuje i na důvody, proč my Evropané, kteří máme s vlastními Státy a jejich Válkami příliš dostačující zkušenost tak snadno přecházíme právě Válečnou megalomanii USA.

Nakonec věc Líbie a Sýrie, najmě ona Syrská koncovka, dost dobře ukazuje, že shromáždit v jedné myšlence - o řadě brutálních válek a lží - USA, Internet a Zpravodajství nebude asi úplně nereálná snaha, což?

Snad jen štěstí, že (- - pro náš stupeň společenské zhýralosti? - )"ultrakonzervativní" Muslimská civilizace je zároveň dostatečně dlouho nehnutou a také neporušenými generacemi navštěvovanou rozhlednou, ze které se k naší úvaze velmi snadno rozletí slovo o kolonialismu.

A to rozhodně do konspiračních teorií nepatří, byť je jako i jiné věci v OSN uznán jako fakt spíše z nutnosti, než s důsledky. Podobně jako se v OSN mluví o kolonialismu, a přihlíží, ba přizvukuje Americkým válkám, nejiným, tak se mnohde mluví o potravinové bezpečnosti, a nic pro ni nečiní, tak se leckde prosazuje "myšlenka spotřebních a výrobních družstev jako pilíře společnosti a rozvoje," zatímco společnostem je tato vymoženost zakazována, poškozována, a nakonec vymývána z hlavy i z paměti..
pianalyse-2013-09-23 

MIRROR1MIRROR2

Chameneího poznámky odrážejí pravého Mohamedánského ducha: pakistánský náboženský vůdce


Islamabád, 19. září, IRNA - Pakistánský náboženský vůdce ve Ťvrtek řekl, že poznámky Íránského Nejvyššího Vůdce Ajatuláha Sajída Alího Chameneího o zprávě Islámské revoluce reflektují správně Islámskou myšlenku.

Nejvyšší vůdce na setkání se skupinou Revolučních Gard (IRGC) řekl, že zpráva Islámské Revoluce je předejít nespravedlnosti a nedovolit jiným, aby činili bezpráví Muslimskému národu.

Mluvíc k IRNA, šéftajemník Sněmu Muslimské Jednoty (MWM) Alama Radža Násir Abás Džefery řekl, že co řekl Ajatuláh Chamení je založeno na Islámských učeních.

"Tyto poznámky jsou velmi důležité," řekl Džaferry.

Řekl, že dnes bezpráví a nespravedlnost ve světě převažují. "Zde ve světě vládnou tyrani a agresoři," řekl šéf Jednoty.

Řekl, že Sýrie je aktuální ukázkou západní nespravedlnosti. "Teroristům jsou strkány zbraně, aby poskvrnili mír Arabského státu," dodal orientální Islámský učenec.

Vyjadřujíce své náhledy řekl, že západní protekcionismus (2S) se zle ukazuje na situaci v Sýrii. "Ale, selhali ve svých snahách destabilizovat Syrskou vládu," řekl náboženský vůdce.

Pokračoval tím, že systém lží a nespravedlnosti vládne světem. Pevně věřil, že je potřeba dosáhnout nového společenského řádu (zjm. mezi národy), který by nahradil utlačovatelský západní systém. Řekl, že pravá víra je jediný systém, který může přinést stabilitu světu.

V pochvale vynikajícím výsledkům Revolučních Gard řekl Nejvyšší Vůdce Íránské Revoluce, že organizace (IRGC) představuje živoucí a zkušený národ, úspěšný v ochraně cílů Íránské Revoluce, a Islámské revoluce obecně.

Džafery řekl, že Islámská Revoluce je zdrojem inspirace pro utlačované národy. "Islámská Revoluce Íránu se stala konvergenčním modelem pro svět," řekl lídr Pakistánské Islámské Jednoty.

Řekl, že Islámská revoluce inspirovala hnutí napříč muslimským světem (tedy krom AlKajdy).

Přikládaje své postřehy k poznámkám Íránské a Islámské veřejné postavy řekl, že Írán silně odporuje jaderným zbraním a nemá to nic do činění s USA a dalšími státy, Džaffery řekl, že Írán je mírumilovný národ, a pokládá za "odporné Bohu" (haram) užití zbraní masového vraždění.

Řekl, že svět si musí dělat starosti s jaderným programem Izraelské bojůvky, která tvoří hrozbu světovému míru. (a nesmíme to brát jako "hádání se západu s východem," ale předně jako skutečný a převládající názor na bezpečnost v tomto regionu).

Dále řekl, že USA by si měly uvědomit, že svět nelze ovládat jadernými zbraněmi, ale jen mírem a harmonií. (zdroj IRNA, překlad, poznámky závorkou Pí)

Pakistán pozdvihl otázku dronů v OSN


Islamabád, 20. Září, IRNA -- Pakistán pozdvihl otázku Amerických dronových útoků na své kmenové oblasti v Bezpečnostním Koncilu Organizace Spojených Národů (BK OSN), volajíc po jejich ukončení a k hledání "urgentních" hovorů k vyřešení problému, uvedla Pakistánská čelní novinková agentura v Pátek.

"Dronové útoky narušují naši svrchovanost, porušují mezinárodní zákon, včetně mezinárodních lidských práv a humanitárního zákona, způsobují civilní oběti a škody, a jsou fatální pro kombinované snahy bojovat s terorismem," řekl Vyslanec Masúd Chan 15-členému koncilu během diskuse k situaci v Afghanistánu.

Pakistán zajišťuje anebo usnadňuje Afghánský rekonciliační proces, ale pokrok je dosažitelný pouze tehdy, když všichni ručitelé sdílejí své cíle v mírovém procesu, citovala APP jak říká Ambasador Masúd Chan.

"Potřebujeme usilovat o tento cíl společně, v jednotě účelů," řekl Pakistánský zmocněnec.

Poznamenavše, že Hlavní Tajemník OSN Ban Kimun zvolal po pozornosti k negativním důsledkům užití ozbrojených dronů, řekl Pakistánský vyslanec: "Voláme po ukončení dronových útoků. Urgentní a intenzivní hovory může pomoci vyřešit tuto otázku." Ve spojitosti s otázkou dronových útoků Vyslanec Zamir Akram, Permanentní Zástupce Pakistánu v OSN v Ženevě řekl, že Pakistán, první cíl a oběť dronových útoků utrpěl těžké ztráty na nevinných životech vedle rozšířených společenských a ekonomických postižení.

Zatímco Zamír mluvil k zahajovacímu kolu 24. Koncilu Lidských Práv řekl, že v posledních letech bylo mnoho poškození lidských práv po celém světě, jako výsledek neomezeného využívání síly v rámci proti-teroristických politik.

Akram řekl, že to zahrnovalo nelegální vazby, zásahy, a mimosoudní zabíjení včetně s zneužitím dronů k útokům. Americké dronové útoky jsou hluboce nepopulární v Pakistánu, ale Vošinkton je označuje za klíčový prostředek v boji proti militantům Talibanu a Al Kajdá v Pakistánských semi-autonomních kmenových oblastech podél hranice s Afghanistánem. (IRNA)
 1. Mír * Katolický Papež zvolal zejména na Západní státy, že jeho myšlenky jsou zejména se Syrskými lidmi, a že "tato lidská tragédie může být řešena a vyřešena pouze vyjednáváním." Tak nevím, co ještě potřebuje Francie a Británie slyšet? NATO říká, že jsou Francouzsko-Britsko-Americké plány nesmysl a hazard se Syrskými a dalšími životy, a Papež přitakává a vyzývá západ k zásadní změně. Papež navíc povzbudil úsilí pro diplomatické a politické řešení v tomto "horkém pelechu války" (NNA,pí) * Organizace pro Zákaz Chemických Zbraní v Hágu (OPCW) obdržela první zásilky soupisu chemických zbraní z Damašku. Vedle této mezinárodně-smluvní formálně-technické pošty organizace připravuje financování likvidace zbraní, hledá sponzory tohoto zjm. Americko-Ruského zájmu, který bude prý "dost drahý." Jednání OPCW k Sýrii se tak odsune na neurčito (NNA,pí) * Putin důvěřuje naplnění vstupu Damašku mezi ne-chemické země. Má prý "jasné známky," a je tím pádem "optimistický." Nemůžeme prý mít sice jistotu, ale to ovšem také nemáme nikdy, a i tu se domnívá, že "útok spáchali oponenti Bašara al Asáda." (NNA)
 2. Regiony * Egyptský vyslanec v Kuvajtu odmítl dezinformace namířené proti vztahům Kuvajtu a Egypta jako naprosté lži, zpráva KUNA bohužel neudává náturu těchto zpravodajských spekulací a dobře placených zlozvyků. Kuvajtské Financování Egyptského rozvoje je tak nezpochybnitelné, jako Egyptské bezpečnostní operace. Tu je Egyptská politika druhořadá, a nehodláme přihlížet Egyptu jak by eventuelně bez peněz byl cupován politickou krizí a terorismem Syrsko-Libijského submediálního typu. Zopakoval vděčnost Egyptské vlády a lidu za Kuvajtské pochopení a rozlišení zájmů a snah Egyptského lidu. Navíc slíbil, že Egyptský Prezident se velmi brzy zastaví v Kuvajtu aby podtrhnul Egyptské díky této Arabské zemi, která stojí mnohým světovým Arabům iniciátora Arabských myšlenek a průkopníka a vzor Arabské (islámské, panarabské i internacionalistické) solidarity (KUNA,pí)

 

Diskuse

 

 1. Pakistán by mohl být NAM tím, co bylo pro SSSR Rusko, tj. zemí, kde by svazek Nezávislých Zemí NAM pracoval na demonstrativním světovém mírovém kosmickém programu. Smysl tohoto programu totiž neplatí jen pro Studenou Válku, ale vůbec potírá v militarismem prolezlých končinách světa prostor k rétorickým manévrům vzhledem k voličům. A myslím že by přítomnost takového programu v Pakistánu znamenala pro zemi i jiné změny. Každopádně bych program dal sem, nejméně ze třech pádných a konkrétních důvodů.. (pí)
 2. Zátěž tzv. Durandovy linie, (kterou vnutily koloniální mocnosti jako hranici Afghanistánu a Pakistánu, a tyto k ní nejsou schopni dojít vzájemné shody,) na vztahy regionu a vůbec na jeho rovnováhu nelze pouze sklepnout mezi "politické neduhy" jako neschopnost Pakistánu, USA a Afghanistánu zřídit bezpečnou pohraniční spolupráci ve prospěch dvou zemí a světového míru, míru v Afghanistánu především. Zajímavá je totiž otázka, zda a jak se na problému podílí vnitřní rozpory mezi historickými etniky Afghanistánu, jejich mezinárodní důsledky a politické chyby jejich představitelů.
 3. Organizace pro Zákaz Chemických Zbraní v Hágu potvrdila, co řekl Syrský Prezident Asád o likvidaci Syrských chemických arzenálů, a to, že "je potřeba spousta peněz. Je třeba zhruba 20 miliard Kč. Je to velmi choulostivé na prostředí. Pokud je Americká vláda ochotná to zaplatit, a přijmout odpovědnost za převoz těch toxických materiálů do Spojených Států, tak proč to neudělají?" Prezident se pak také pokusil vyvrátit tvrzení třech západních států, že by byla za útok v Ghútě zodpovědná Syrská armáda: "Syrská Arabská Armáda zrovna v ten čas výrazně postupovala v této oblasti, a neměla čas ani potřebu v té oblasti používat rakety naplněné nervovým agentem Sarinem, jak tvrdí USA, že (Armáda) učinila. Celý příběh navíc ani nedrží pohromadě. Není realistický. Takže, ne, nebyli jsme to my. Jedním slovem, nepoužili jsme jakýchkoli chemických zbraní v Ghútě" - řekl `česky` v rozhovoru pro televizi Fox. Také v závěrečném čase vzkázal Americké vládě, "poslouchejte své lidi. Následujte sedlácký rozum svých lidí. To stačí," odkazujíc jistě na ankety v USA, které potvrdily velké otřesy v Americké propagandě militarismu a kolonialismu - 70% bylo ostře proti "zachraňování Syřanů raketami před Asádem, který na ně dští již deště raket." Zatímco k Libii se negativně vyjadřovalo něco mezi 17 - 30%, a obecně Američané před Libijským ternem byli s podobnými akcemi "nespokojení," ale laxně je přijímali, a pak především včetně desinformace a propagandy. (pí,NNA)
 4. Reuters tvrdí o Egyptě, že v pří-Káhirské Kerdase "armáda obnovuje kontrolu," poté, co tam "po útoku na policejní stanici týdny dominovali Islamisté" a nebyla tam "známka státní autority." Pak prý "oblohu pokrývaly helikoptéry," a prý "tv kanál Mihwar ukázal snímky obrněných vozů, policisty, vojáky v ulicích." Jak zde, tak v neustále přepíraném případu v Egyptě vyšetřovaného traviče dvou žen je velmi dobře znát, že otázka vojenské intervence a zbrojení teroristů v Egyptě Západem je pro mediální těžiště Západní politiky otevřenou otázkou. Egyptský Vyslanec do Německa vyzval na konferenci Německé novináře, aby prorazili do Západních médií pravdivý obraz událostí z Egypta poté, co se pohřbu v Kerdaských operacích zabitého vysokého důstojníka Nabila Faraga zúčastnili zástupci Islámské Autority v Azharu, generál Sisi, Ministr Vnitra, Premiér i Guvernér v Gíze, a tisíce lidí. Vyslanec do Německa Hegázi také mimo jiné rozvedl, že "Islamistický proud má svobodu účastnit se na politickém procesu dle tranziční mapy, pod podmínkou, že se zřekne násilí a odsoudí terorismus." Pro zajímavost přidáme, že v ústavodárné komisi jsou někteří ex-členové bratrstva, jistě jako pokus zatlačit zespodu na Muslimské Bratrstvo, a poměrně chvalitebný vedle všeho. Francouzská Agentura Reuters, ze které čerpají všechna připrašivělá česká papírová i webová komerční média navíc odsunují do pozadí touto "akční scénou," scénu z jiné lokality, z Mínie, kde za poslední měsíc bylo zabito nejméně 70 lidí, a vypáleno dvacet svatostánků (SIS,NNA,pí)
 5. Íránský Prezident nově doplnil Chameneího edikt (díru kterou si vykopala západní propaganda) prohlášením, že "Nejvyšší Vůdce má tuhle támhle poměrně velkou moc, ale celou jadernou politiku země svěřil vládě, a máme v ní 100% slovo. Nehodláme nikdy, ať se děje co se děje chemické zbraně vyrábět." Tím je argument (Islámského) ediktu dvojnásob silný, navíc s příhledem k tomu, že lídr umožnil novému Prezidentovi Rúhenýmu zcela změnit přístup k dialogu se Spojenými Státy - a tam, kde se Ahmedinižád striktně držel požadavku respektování práv obsažených v smlouvách NPT o dohledu OSN nad Íránskými zařízeními jaderného materiálu a zpracování, tam je Rúhenymu dovoleno přehlížet některé ohyzdnosti Americké zahraniční politiky a vyjednávacích technik, čili je mu dovoleno rétoricky ustupovat Íránská práva "nutným jednáním." No, je to jeho přístup, moc logiky to nemá, vyznat se v tom také dobře nelze, ale na Američany to zdá se zabírá. Je jenom škoda, že tímto přístupem nebude Agentura IAEA/MAAE a její mzn-zákonné vymezení připravena do budoucna sloužit své myšlence: protože, když se nevyřeší nedostatky Agentury vůči Íránu, octne se v jeho situaci příště někdo jiný. Zatímco Írán z toho vybruslí "přímými jednáními." (NNA,pí)
 6. Šéfredaktor Pakistánského deníku Národ M. A. Niazi si všimnul zajímavého faktu v průniku případů Rajmonda Dejvise - Amerického CIA vraha v ulicích Lahóru a vraždy Šazíba Chana v noci z 23. na 24. prosince 2012. Totiž před Islámským právem zavedeným prezidentem Zjaulem Hakem se stále vycházelo z regalských zákonů (zde tzv. Radž), takže vražda byla "narušením králova míru." Právo Radž znalo kompenzace pro různé zločiny, dle Autora, ale pro vraždu nikoli. A zvláštní právě je, že USA získaly zpět z Pakistánské vazby dvojnásobného vraha za denního světla na základě finanční kompenzace pozůstalým. Protože dle moderního, ale stále diskutovaného Pakistánského Islámského práva, jakmile zažádají poškození - v případě vraždy pozůstalí - o odpuštění viníkům, těm je odpuštěno, v Hakově šarije oproti královskému Radž a koloniálnímu Britskému zákonu PPC, který z Radže ještě čerpal. A tohoto stavu lze dosáhnout bezpochyby i kompenzací, což je případ dvojnásobného vraha Rejmonda Dejvise. No a autor poukazuje na dvě zajímavosti: USA kritizují Pakistán, že umožňuje kompenzovat vraždy penězi, ale svého vraha z ranků CIA si klidně vykoupí; a na druhou stranu se tvrdí, že je tato kompenzace vraždy "archaickou," přežitou vykopávkou z temné historie - zatímco vlastně vidíme, na případě Š Chana, že jde naopak o zákon dosti nový, a společností ještě ne úplně prověřený, který naprosto nemá v regalsko-kolonistické minulosti Pakistánu obdoby. (pí)
 7. "Pro nás je dokonalému ovládnutí palivového cyklu a výroby jaderné energie především o diverzifikaci našich energetických zdrojů, ale také o tom, kdo jsme jako Íránci, jaké jsou naše ctižádosti, jaký respekt, a následně jaké místo ve světě chceme našemu národu zajistit. Bez pochopení role identity zůstane většina otázek s kterými se potýkáme nevyřešena." - Íránský Prezident Rúheny. Také přidal, že v Sýrii a pod. se také projevuje národně-psychologický mechanismus hledání a docházení vlastní identity (v novém světě, a že tedy nejde pouze o "demokracii, dvě opozice a teroristy"). Také ukázal Americkou metodu síly jako již nefunkční, a odplácející se Spojeným státům vnitřním chaosem. (pí:IRNA)
 8. Byla prokázána mezinárodně zcela klíčová nutnost lidového boje za informace vůbec - tedy nejen za jakési "pravdivé informace." Druhý termín nestačí, a naopak - což jsou informace jako rohlíky, aby se média a politikové zaklínali jejich "kvalitou" - ve vztahu k pravdě? Nikoli! Jsou pevnou rukou médií řádně přiškrcované, a trvá, než se nátlakem, resp. mezinárodním předáváním zespod nějaký kanál z mnoha - v médiích - uvolní. Tedy nechybí zde "pravdivé informace," ale informace vůbec, a všechny hlasité deklarace na Západě, ať už politické, mediální a další jsou činěny ve zcela zvrácené logice. Ti, kteří o nich (o informacích) nejvíce mluví, těm je jejich umlčování a tabuizace nejpříjemnější. A informační ticho je zde vojensky pevné - všechna lživá prohlášení o zpravodajství se nesou jako zvon, a padají opět do informačního ticha. Zejména opakujeme, že zásadní roli v budoucnu na světový mír bude mít přítomnost neselektivní překladové služby v každé jazykové skupině národů. A mluvíme o zásadním, a chybějícím vlivu Úředních Státních Tiskových Agentur. Jistě, pro občana jedné země je jeho tisková agentura pramálo nezávislou, na druhou stranu však je prakticky neodchylně a bez výjímky taková tisková agentura nejobjektivnějším, nejpřesnějším a nejnezávislejším zdrojem informací pro občana jednoho státu o zájmech druhých národů, v jiných státech. Přínos stávajících médií a tiskových služeb na západě je absolutně mizivý, a daleko spíše u dostupných agentur a médií mluvíme o poškozování našich čtenářů. A to ať jde o konzumní média v rámci ČR, anebo o centralismus všech světových médií kolem dvou Francouzských tiskových agentur. Oproti spojité nádobě korupce, cenzury a médií jsou úřední zahraniční tiskové agentury co do obsahu obratem o 1060 stupňů pro informovanost a vlastní názor čtenáře, a jsou také mnohem populárnějším zdrojem. Boj za nezávislé médium anebo nezávislou domácí tiskovou agenturu nemůže v rozsahu problému v jaké míře jsme jej odhalili přinést žádné pořádné výsledky. Tedy politicky nezkreslený přísun z úředních agentur "zemí v ohnisku" (a tak dostupnost názoru na to, kde vlastně ohniska jsou) je jednou z prvních věcí, kterou je třeba zasadit korupci a světovému militarismu ránu. Nežádejte "pravdivé informace," žádejte informace vůbec, zejména ty "původní." Lze si to představit na regionální dotační politice, když vás jako rozhodující region budou krmit ústředními stranickými tisky, anebo když se dostanete k médiu přímo z místa, kde dochází k problémům, o kterých je vám podsouváno "rozhodnout svým hlasem." - "K Teplickým protestům proti ceně Trutnovské elektřiny Trutnovský starosta prohlásil, že většina Tepličáků s tím předtím souhlasila, a vůbec, že bylo prokázáno, že tam nejsou tak velké problémy přes zimu s topením, jak nyní demonstranti tvrdí." Plus minus to poslední, co k věci potřebujeme slyšet. Toto potřebujeme slyšet pouze pokud si chceme udělat obrázek o Trutnovské radnici, a stačí to slyšet jednou. A komerční média jsou mistry v klamání "že došlo k změnám," nebo, že "mají šířku informací," anebo, že svou selektivností "právě odpovídají velmi specifické potřebě masového čtenáře." Vůbec dnes většina konzumentů našich médií a jejich francouzských zpravodajců trpí představou, že mají "časem ožehnuté specifické potřeby." A ještě jednou opakujeme, že to, co tu popisujeme nemá řešení v "politické změně," nebo v "změně přístupu v médiích," a už vůbec ne ve zpětné vazbě médií. Potřebný reversní směr v médiích lze udržovat pouze nátlakem - a to přímo vyvíjením činnosti, kterou tato média zásadně a trpělivě odmítají za přijaté peníze vykonávat. Jakmile to přijmeme jako dlouhodobý cíl v podpoře samostatného názoru ve světě a v odbourávání korupčně-politicko-mediálních slepenců militarismu, pak mluvíme o revoluční změně, která v případě svého dosažení nese vlastní jméno, a tvoří většinu zájmu občanů v moment té změny. Nikoli o pokoutní sliby, a fasádové úpravy v médiích a politice: dosažená věc musí mít název "zavedení plošné překladové služby bez omezení komentátorských příměsí překladatele." Jde o státní podporu. Já se bez takové jistě obejdu, a mnoho dalších. Ale její zajištění má mnohem větší význam pro člověka a dopad na mezinárodní situace, než technicky potřebné zajištění této státní služby. A opět: drobné odchylky, které nutně vzniknou hlubšími rozpracováními myšlenky, zaváděním pravidel takové služby, nejsou a nesmějí být vydávány za překážku této myšlenky. Vidíme na úředních agenturách zahraničí, že i jejich ohromná závislost, pro zraky jejich občanů, není naprosto překážkou, aby pro zahraničí tyto služby byly nejzásadnějším zdrojem nezávislého názoru. A stejně masový důsledek má naše načrtnutá, z technických důvodů všelijak závislá, překladová agentura úřad-úřad: její vnitřní kompromisy a demokratické poklesky nic neznamenají proti zbrani, kterou tím získá společnost pro hájení svých zájmů míru a mzn. porozumění. No, snad pro to časem pár lidí nalezne srozumitelnější a ráznější slova. Já o tom píšu dost často, a pořád se text vine jak špageta, přestože má dělat reklamu na lejzry a pneumatická kladiva. (pí)

 

Podrobnosti k Syrské otázce

 

 1. Náměstek Syrského Ministerstva Zahraničí Fajsal Mikdad ve Středu řekl, že si je jistý, že BK OSN neschválí rezoluci pod Článkem VII - kde byl ještě, dost neprávem, do letoška Irák - a tedy rezoluci umožňující "vojenskou intervenci" za podmínky neplnění Syrských povinností v rámci mezinárodních smluv. Dle Mikdáda Americko-Ruská dohoda o Sýrii článek VII nezahrnuje (NNA)
 2. Bašar Asád, Syrský Prezident, vysoce ocenil "Ruskou podporu své zemi" proti "lítému útoku" a "Takfiri terorismu," uvedla Syrská Oficiální Novinková Agentura SANA (NNA)
 3. Ruský MZ Lavrov označil zprávu Selstromových inspektorů OSN v Ghútě za politicky pokřivenou a předpřipravenou. Řekl, že zpráva je rozhodně nekompletní bez přezkoumání evidence z dalších zdrojů - a označil tak informační zdroje inspektorů za selektivní. Přidejme, že Rusko obdrželo vyšetřovací podklady události v Ghútě navíc od Damašku, a tam asi bude hodně rozsáhlá literatura, která není v Selstrémově zprávě ani zmíněna co do existence, přesto, že ji vytvářely civilní bezpečnostní a úřední orgány na místě. Francouz pak Ruskou kritiku odmítl že "nejde o kritiku zprávy ale inspektorů." Zde se pozastavím: je totiž zřejmé, že času, který získaly elementy v ne-vládní části Ghúty zastrašením - střelbou do inspektorů - bylo tutově využito nejen pro zametení "důkazů po opozici," anebo po zahraničních expertech, kteří útok provedli, ale jistě bylo těchto 14 dní do realizace inspekce OSN využito i k "přípravě důkazů proti Damašku." A proto si Francie všímá, co je objektivně kritizováno, protože je na stejné stránce knihy, jako tato naše úvaha - je tedy dost pravděpodobné, že oněmi zametačemi a vytvařeči stop, a organizátory střelby do inspektorů byli Francouzi. Náš argument sice není "únik informace" - ale přeci jenom za jakýsi "odpar" to pokládat můžeme. A vedle všeho toho, opravdu Rusko zaslouží kritiku své kritiky, protože zpráva inspektorů, v podstatě i přes přítomnost proti-asadovské selekce (země-země, vhodné počasí), dvojznačná, a konečně v kombinaci s tím, že bylo jasně řečeno "co zpráva dělat bude a co nebude," je zřejmé, že dezinterpretace, které se ihned USA, Francie a Británie na zprávě dopustily (byť sofistikovaná, odvolatelná "upřesněním"), postavila tyto země do směšné pozice. Jedním slovem - zpráva přese vše očišťuje Damašek již tím, že její dezinterpretací se Američané opět v Sýrii kompletně zesměšnili. A tedy vedle tyjátru navíc šaškárna.. (NNA,pí)
 4. Dle našeho názoru v skladbě zpravodajství k Sýrii aktuálně vede Libanonská agentura NNA. Kuvajtská KUNA přináší leccos velmi potřebného. Irácké a Íránské NINA a IRNA drží standard. NNN by mohla hlouběji propracovat skladbu vstupního okna, tj. zvýšit počet kontaktních, výběrových zpráv ze čtyřech pomocí tematických panelů. (pí)
πα 25.9.: Podle informovaného zdroje se atmosféra jednání o Íránském jaderném programu v G5+1 absolutně změnila

Rúheny říká, že Západ musí přijmout právo Íránu k obohacování Uranu

MIRROR1MIRROR2

Neděle 22 Září 2013 * NNA * Prezident Hasan Rúheny řekl v Neděli, že Západní vlády musí rozeznat právo Íránu obohacovat Uran, a to vždy, jakmile chtějí vyřešit své starosti o íránský jaderný program, uvedla agentura AFP.

Rúheny řekl, že by se to mělo týkat "všech práv Íránského národa, především jaderných práv a práva obohacovat uran na svém území v rámci mezinárodních pravidel".

Jeho poznámky během výroční vojenské přehlídky, přišly v předvečer jeho odjezdu na Valnou Hromadu OSN v Nujoku, kde má naplánovánu schůzku s Francouzským Prezidentem Holandem na okraji akce.

"Pokud pak (Západní vlády) akceptují tato práva, Íránští lidé jsou racionální lidé, mírumilovní a přátelští. Jsme připraveni spolupracovat a společně můžeme usadit a vyřešit všechny problémy regionu, a dokonce i ty globální," řekl Rúheny.

"Íránští lidé chtějí rozvoj a nepokoušejí se vyrobit atomovou zbraň."

Írán si činí právo obohacovat uran pro mírové účely v rámi smluv s OSN o Dohledu a Spolupráci (NPT).

Každopádně Nejvyšší Koncil OSN uvrhl na Írán další a další embarga, protože Írán nepřistoupil na ultimáta k zastavení obohacování, které Západní vlády podezírají, že skrývá ještě jiné aktivity, ačkoli je pod dohledem Agentury, a ačkoli nemohou tato práva Íránu poškozovat. Pak ještě proti Íránu vnucují dalším zemím embarga Spojené Státy, a zvláště tato Írán nazývá "ilegálními."

Rúheny, umírněný na Íránské politické scéně provedl již několik diplomatických předeher od svého zvolení v Červnu, a spekuluje se také, že by se mohl setkat s Barakem Obamou, Prezidentem USA na okraji Valné Hromady, která se sešla v Úterý. (NNA,pí)

Fahmí: Egypt je totálně odhodlaný dokončit cestu podle mapy


Káhira, 22. Září, SIS - Ministr Zahraničí Nabil Fahmí řekl, že Egypt vítá Ruské pohyby vstříc řešení Syrské krize, a potýkání se s krizí chemických zbraní a pochválil zvolání po svolání konference Ženevy II, jelikož je to "řádný rámec pro řešení stávající krize."

Ve výrocích před odletem do Nujoku v Sobotu, kde povede Egyptskou delegaci na setkáních Valné Hromady OSN, uvedl, že bude vysvětlovat vývoje v Egyptě a ujišťovat o Egyptském odhodlání založit demokratický systém v souladu s "cestovním plánem" schváleným politickými silami Egypta..

Řekl, že zdůrazní, že Egypt je plně odhodlaný bojovat s terorismem a dosáhnout bezpečnosti a stability (SIS)

Armáda a policie udeřily na teroristické skrýše na SinajiNeděle, 22. 9., Káhira (SIS) - Spojená kampaň armády a policie proti ozbrojeným povstalcům a zbrojním zásobám na Sinaji probíhá.

Kampaň, která je od včerejška (21\9) posílená helikoptérami zahrnuje města Ariš, Šejch Zavíd a Rafáh.

Bezpečnostní zdroj uvedl, že bylo zatčeno 10 elementů, kteří jsou podezřelí z podílu na útocích na bezpečnostní stanoviště a bezpečnostní valy na Sinaji. Mezi zatčenými je Izmaíl Hamdán Abú Šíta, jeden z těžkých elementů Takfiri a Džihadi. Bezpečnostní zdroj řekl, že Abú Šíta je jeden z podezřelých z účasti na útoku na policii a další státní zařízení v Severní Sinaji, také žhářství v centrále milic v Aríš, a útoky na armádu a policisty. (SIS)

Počet obětí útoku na kostel v Pakistánu dosáhl 81Islamabád, 23. Září, IRNA - Počet obětí dvou sebevražedných útoků na kostel v Pakistánském Pešaváru dosáhl 81 protože další oběti podlehly zraněním v nemocnici, řekli doktoři v Pondělí.

Sedmdesátosm lidí bylo zabito a 106 zraněno ve dvou sebevražedných výbuších v nacpaném kostele v Neděli.

Náměstek Péšavarského Komisaře Zahírul Islám potvrdil, že dva sbv. útočníci vstoupili do kostela a odpálili se.

Vyšetřovací komise spustila svou práci a navštívila místo útoku v Pondělí aby sebrala důkazy.

Muslimové v Pešaváru prokázali solidaritu a pomohli Křesťanům v kopání hrobů a navštěvovali je v nemocnicích a po domech. Džamát e Islami (hnutí Hlas Islámu, JeI) poskytlo rakve pro ty zabité v nejhorším teroristickém útoku v Pakistánu.

Zakázaná skupina Junduláh se přihlásila k útoku. Ta je napojena na Pakistánskou Al Kajdu a Taliban (TTP).

Experti tvrdí, že bylo použito 16 kg výbušniny.

Rozhořčení Křesťané pokračovali protesty napříč Pakistánem v Pondělí a odsuzovali útoky.

V Islamabádu protestující zablokovali hlavní dálnici spojující hl. město s městem Ravalpindi. Stovky vozů se z dálnice IXH nikam nedostaly a lidé se nedostali do svých kanceláří včas.

Policie přispěchala na scénu aby přesvědčila organizátory k rozchodu a uvolnění cesty, nicméně ti to odmítli. (IRNA)

 1. Titulky * Hagská organizace pro Zákaz Chem. Zbraní potvrdila, že Rusy a Američany zaultimátovaná Sýrie v čele s Asádem dokončila zaslání kompletního soupisu chemických zbraní. Data nyní prochází, a pak organizace podá zprávu OSN, ohledně likvidace zbraní a pod. (NNA) * Superhurikán prošel Filipínami a Tajvanem, a zamířil k Hong Kongu. Evakuace prý byly včasné, komunikace a některé mosty byly poničeny. Minulý rok si hurikán Bofa vyžádal na Filipínách 1800 životů, a v roce 2009 Morakot a souvislé sesuvy zabily 600 lidí v Tajvanu. (NNA) * Egyptský generál Sisi odmítl účast na Prezidentských volbách, a označil tisíce petičnických hlasů z ulice na svoji hlavu za potěšující ale nemožné, a "sentimentální." Ujistil, že mnohem podstatnější je ochrana vůle lidu, než stání se Prezidentem. Ujasnil, že Generálové Anan a Šafík by klidně kandidovat mohli, ale jinak, že jsou kandidatury z lůna armády nepřijatelné a kontraproduktivní. (SIS) * Kuvajtský lídr Savah v telefonátu s egyptským místoprezidentem Mansúrem poukázal na sílu a hloubku vztahů obou zemí. Telefonát byl další dohrou onoho Egyptského poděkování Kuvajtu, a pozvánky Emíra do Káhiry, kterou ten bezpochyby s nadšeně přijal (SIS) * Podle informovaného zdroje se atmosféra jednání o Íránském jaderném programu v G5+1 absolutně změnila. Mnoho prý změnil nástup Rúhenýho, ale také vývoje na Středním Východě, zejména to, že si muslimské země uvědomily závažnost situace v Sýrii a Líbii, a přestaly přimhuřovat pro problémy jedné strany v Sýrii oči - a ovšem se sjednotily proti západním intervencím. Írán také přesunul svůj jaderný program z Nejvyššího Íránského Koncilu Bezpečnosti pod agendu Ministerstva Zahraničí - což koresponduje s oznámením Ruhényho, že nejen, že je výroba j. zbraní zakázána ediktem nejvyššího vůdce revoluce, ale také dostala vláda do vlastních rukou celý jaderný program. Už jsou k disposici přepisy jednání Rúhenyho a Evropské Eštunové, která je šéfem USA, Británie, Francie, Číny, Ruska a Německa, pokud jde o Íránský jaderný program. (IRNA) * Írán a Rusko se shodly na stavbě dalších jaderných elektráren (IRNA) * Šéf Kuvejtské státní tisklové agentury (KUNA) Šejk Mubarak al-Savah zdůraznil strategii zahraničních kanceláří, když adresoval novinářské dělníky před zahájením práce na pokrytí Valné Hromady OSN, kde právě podtrhl nutnost spolupráce místní kanceláře v Nujoku s Organizací S.N. Také poukázal na nutnost držet se profesionálních standardů a důvěryhodnosti v novinářské praxi, aby tyto vlastnosti charakterizovaly výkon agentury potýkající se se světovými událostmi a vývoji v politickém, ekonomickém a sociálním prostoru, a zvláště potvrdil, že zaměření KUNA na vědecké novinky ze Švýcarska bude pokračovat (KUNA)
 2. Mír * "Dosavadní dopisy mezi Obamou a Rúhenym ukazují, že stačí jenom využít persistující potenciály k řešení sporu mezi dvěma zeměmi, a jistě bude Íránská otázka vyřešena právě dvoustrannými jednáními, přímo mezi Obamou a jeho Íránským protějškem." řekl Indický mluvčí parlamentu a politický vůdce Amriš Singh Gautam. Dodal, že "Írán je míru-milovná země, a Íránská vláda vždy brojila za zajištění udržitelného míru v regionu a napříč světem." (IRNA) * Europrezident Rumpaj gratuloval Merkelové k Nedělnímu vítězství, a popsal roli Německa jako konstruktivní a obětavou, zvláště s hl. míru a prosperity v Evropě (KUNA)
 3. Regiony * V Neděli proběhly v Německu volby do zákonodárných orgánů. Očekává se opět vítězství Merkelové. Němci vstávali k urnám před šestou ranní (NNA) * Irácký Ministr Zahraničí Zebári v jednání s Francouzskou stranou ujistil tuto, že jeho země se postará v každém případě o bezpečnost zahraničních diplomatických misí (NINA)
 4. Líbí se * Lavrov a Kerry hovořili v Pátek 20. 9. o procesech v OSN ohledně Sýrie. Kerry žádá "silnou rezoluci," a poukazuje, že si v tomto USA, vedle jiného, dobře rozumí s Holandskem (NNA) * Kuvajtský finanční depozit bude k dispozici v Egyptské bance během několika dní. Smlouvy s Katarem o jistině pro jednání s MMF Egypt dodrží - Guvernér Egyptské Centrální (SIS) * Kuvajt uspořádal vojenskou konferenci vč. výstavy týkající se nových zkušeností ve vojenské logistice a spolupráci s humanitárními strukturami v poli. Zvláště by rád získal touto cestou zkušenosti od těch zemí, kde jsou (KUNA)

Diskuse

 

 1. Keňský Prezident Keňata řekl, že "už jsme několik teroristických útoků přežili," a že "konečně musíme militanty porazit." Somálští silně pro-Američtí populističtí teroristé totiž aktivovali své síly na Keňském území, aby "donutili Keňskou vládu stáhnout jednotky Africké Unie ze Somálska," a tak aby bylo Somálsko perfektně zranitelné, a potřebovalo optimálně nějakou další likvidační Západní okupaci, aka "intervenci." Al Šabáb napojený na Al Kajdu zajal desítky rukojmí v supermarketu v hlavním městě Najrobi, přičemž 68 rukojmí fyzicky zlikvidoval. Mezi mrtvými jsou Evropští i Američtí hosté, diplomaté, prezidentovi příbuzní, a děti i starci z různých tříd společnosti. Trapná neoislamistická skupinka zabila v r. 1998 200 lidí v útoku na vyslanectví v Najrobi, a pak líbivě a nesmyslně útočila též na "Izraelcem vlastněný hotel, a Izraelské letadlo." Aktuální útok též grupa doprovodila tiskovou zprávou končící "Aláhu Akbar!" U takové skupiny a podobných se Božím zadkem razítkuje tak těžko, jako při loupežných přepadeních banky v převleku. Zkuste si představit lupiče v bance, jak s rukojmími před hlavní prohlašují do televize, že je to ve jménu Aláha? Není 39 mrtvých v supermarketu podobně principielní činnost? V Keni mají teroristické útoky ještě silné sektářské dohry v chudinské sféře, a vůbec brzdí rozvoj společnosti (NNA,NNN)
 2. Spojené Státy nakonec pustily Venezuelské letadlo přes Portoriko do Číny. Spojeným Státům se vedle dalšího nelíbí, že Karakas ohlašuje lety jen den před jejich uskutečněním, zatímco obecně údajně vyžadují třídenní lhůtu pro ohlášení a schválení přeletu. I tento let s Prezidentem Madurem tak Spojené Státy nazvaly nejprve agresí, ale nakonec jej umožnily, a pochlubily se "mimořádnou spoluprací vyslanců," aby byl umožněn. Média také v souvislosti s Venezuelou tvrdí, že Írán vykřikuje až do Venezuely, což "Američané nesnesou." V tomto případě jde o to, že má Írán s Venezuelou přátelské vztahy: a to je to, co USA dosud odsuzovaly a označovaly za "Íránské zmocňování se Jižní Ameriky." Asi jako by Venezuela byla dosud připojené území USA. Minulý rok předchůdce a konkurent OSN - IPU, meziparlamentní organizace, zasedala v čele s Ekvádorem, a označila Íránskou věc, jménem Jižní Ameriky, za věc svoji. Čili Írán sem "nevykřikuje," nýbrž je zde pevně připoután, vč. nejbližších vztahů revolučního Íránu s revoluční Kubou. Obě země jsou vystaveny bratrovražedným a ilegálním Americkým sankcím. Írán ku př. dodává lékařské pomůcky a produkty i Americkým vojákům, zatímco USA blokují i lékařské produkty pro Kubánské děti. Krom toho Írán označil za jediné řešení v Izraeli a Palestyně všeobecné referendum. Takže kde je vykřikování? Daleko spíše vměšování. Ale nejspíš tomu bude ve věci Íránu a Venezuely brzy se strany USA konec. Tím lépe pro USA a pro svět.. (pí,NNA)
 3. Násilí v Indickém Mazefernagaru si vyžádalo 48 životů. Premiér upozornil na zjevné skryté motivy za řadou nepokojů, zvláště v jejich hustotě, a poukázal na snahu rozdělit Indickou společnost. Na druhou stranu je Indická politika v zahraničí poměrně "zařazená" mezi arogantní síly, ačkoli, nutno uznat, že v přesmořsky diplomatické sféře je politika Indie bezvadná, a poukazuje často na vměšování anebo militarismus. Každopádně přístup Indie k regionu bude mít svůj předobraz v přístupu k vlastním regionům a lidem. Násilí může být frekventované prostě také proto, že problémy tísnící širokou, zchudlou, deprimovanou a vykořisťovanou Indickou společnost jsou také rozsáhlé a těžké. USA a Indie by mohly zatočit se svými respektivními kastovními systémy společně. Bylo by to určitě působivé, a projevilo by se to na chudobě a tak i na bezpečnosti (pí,NNN)
 4. Světová Banka podpoří extranacionalizaci energetiky v Bahrajnu. Francouzi tak budou inkasovat, a Bahrajnci více šetřit, než vařit (NNN)
 5. Bolívie tvrdí, že většina obchodu s bílým masem směřuje do Brazílie. Ministerstvo Spravedlnosti napočítalo 240 Bolivijských případů obchodu s bílým masem, včetně komerčního znásilňování. Země zavádí komplexní infrastrukturu pro sociální odboj proti sítím obchodníků s lidmi (NNN)
 6. Italská Ministryně Zahraničí Ema Bonino probrala se svým Íránským protějškem vývoje v Sýrii, na kterou klade Itálie důraz. Označila Írán za vlivného hráče v regionu, a připomněla, že je nutno aby se účastnil jednání (zvl. v Ženevě) k Sýrii s tím, že je "hlavním hráčem," a vždy "je příležitost pálit všechny mosty za sebou." (IRNA)
 7. Při oslavách a připomínce "Týdne svatých obránců" Íránský Ministr Kultury připomněl, že Irák naházel přes 120 raket jen do jednoho města za osm let vnucené války, a zabil tak stovky lidí. Džanáty také odsoudil podporu, kterou Sadámovi (údajně, ale dle našeho názoru organizaci MKO) poskytovaly Spojené Státy, Francie a Německo. Připomněl, že Írán zvítězil nad Iráckou světovou agresí díky moudrému vedení pozdního Revolučního Vůdce Chomejnýho (IRNA)
 8. Irácký mluvčí Parlamentu odsoudil ohavný zločin teroristů ve městě Sadr, s 50 oběťmi a 150 raněnými v Sobotu 21.9., ale také jej označil za pochybení bezpečnostních sil, a vyzval tyto k přezkoumání bezpečnostních plánů, protože v opačném případě si "zahrávají se životy lidí." Nudžajfího výzva jistě platí i pro Keňské bezpečnostní síly.. (pí,NINA)
 9. Pět obětí si vyžádal bombový útok v Balučestánském okrese Pišin. Nálož byla přimontována pod policejním vozem, jehož osádka zrovna prováděla rutinní kontrolu řidičů. Vyšetřování má přinést bližší informace. Balučestán trpí mnoha problémy, zvláště pak vysokou chudobou vedle bohatých nevyužitých minerálních zdrojů, které jsou trnem v oku zvláště soudružce Klintonové, separatismem, terorismem, zahraničními agenty, únosy lidí, které ovšem provozují navíc i kastovní kulaci, aby si pomocí "separatismu a počerňování Islamabádu a zvláště policie" polepšili. Tato oblast hrozí pro Pakistán do budoucna, pokud se mu nepodaří rozmanité a hluboké problémy Balučestánu rozluštit a jeden po druhém adekvátně a kompletně vyřešit destabilizací a vrhnutím celého Pakistánu do zahraničím podporované občanské války. Protože přeci jenom je Pakistán Islámským Státem, a krom Socialistických a Islámských států neexistuje už žádný jiný typ státu, na který by USA za posledních padesát let zločinně a genocidně zaútočily. Autentické Islámské státy USA prodávají fanatickým teroristům, kteří za Islámem skrývají svou totální kriminalitu, a socialistické státy likvidují vůbec rozmanitými způsoby, ovšem včetně korupce a pak fyzické likvidace. Sýrie, Irák, Líbie, Jemen, Súdán, Jugoslávie jsou ku př. socialistické státy. A Trumanova doktrýna, která odstartovala cyklus rasově-ideologického vyhlazování ze vzduchu počínaje Korejí se nesnese ani s Islámskými demokraciemi, a ráda z nich násilím vytváří totality, monarchie anebo zkrachovalé země. To jsou pak ideální spojenci USA. Nezávislé demokracie, které jsou produktem svých vlastních národů jsou kolonistům trnem v oku. To platí i pro ČR, proto máme, co máme: to se zatím v zahraničí líbí, protože vyvěšujeme teroristům vlajky, oslavujeme Čínské ozbrojené separatisty a podepisujeme Izraeli blíže neurčené smlouvy, jistě kulturní spolupráce. Tj. propaganda, import-export z okupovaných území, tichá podpora atd. (KUNA)
 10. Kuvejtská strana se na oslavách Arménského dne nezávislosti (22 let) zavázala, že pokud by se Americká intervence anebo jiné negativní a neřízené vývoje v Sýrii začaly rozlévat do Kuvejtu, bude o Arménské občany na území Kuvejtu postaráno alespoň pokud jde o jejich životní minimum a jejich symbolicky zvýšenou bezpečnost.

 

USA - chvalitebné. Co víc?USA odsoudily teroristické útoky proti Ruským zařízením v Damašku, a přidaly, že je budou odsuzovat, ať už je učiní kterákoli strana, v jasném odkazu k Rebelům.

Od letošní Valné Hromady OSN, která začala v Úterý, se očekává zvýšený tlak na Syrskou opozici, zvláště tu Nujorskou, také se očekávají první konkrétní kroky k zamezení dronových útoků jako proti suverénním územím, tak proti pozemním cílům mimo standardní bitevní pole deklarované války, a také se očekává čerstvá iniciativa v Kašmíru a na Korejském poloostrově, kde je nutno aby OSN označilo USA za třetí, a ovšem přední stranu konfliktu.

Jednání o Libii se patrně také z Alžírské strany iniciují, nicméně v tom se toho asi na Valné Hromadě nenadělá.

A jistě se spolu s jednáním Holandeho, Obamy, Eštunové a Rúhenýho na okraji Hromady bude řádně přetřásat kolonialismus.

Z naší strany jsou zde jen dvě superobecné připomínky: nový řád by měl využít evidentní, otevřené příležitosti, a vyškrtnout vměšování daleko za hranice budoucího dění.

K tomu patří širší politika regionalizace a samosprávy, EU, AU, Rusko a USA toto musí podpořit a vzájemně se respektovat a podporovat.

A druhý náš bod: upřednostnění principu zodpovědnosti dvou sousedů před zodpovědnostmi přesmořskými za práva národů, států, skupin a jedinců. To znamená, že dvě sousedící země se zodpovídají ostatnímu světu a především regionu za své vztahy a spolupráci.

Naopak vnější, nadto mimoregionální vměšování nemůže sehrát absolutně kladnou roli, leda by si za mořem záštitu a mediaci hledaly obě sousední země.

Konečně zájmem ostatních zemí regionu a tedy světa je, aby sousední země měly dobré vztahy. V opačném případě je region poškozován, byť se tím může málokdo zaštiťovat, a vůbec to obvykle je to nejnevhodnější a nejnepotřebnější. A pokud je odpovědností dvou sousedských zemí, a žádné jiné, aby tyto měly výborné vztahy, a zajišťovaly regionu racionální ekonomickou soustavu v rámci kulturních možností, pak také soudíme, že jedna země může ovlivnit druhou pouze na základě zlepšení vztahů. A to je nutno ukázat zvláště na příkladu Korejského poloostrova, kde, když pomineme válku neustále oživující Spojené Státy, obě dotyčné Korejské země, jedna kolonizovaná, druhá ultra-konzervativní, se domnívají, že mohou tu druhou změnit z pozice handrkování a okřikování. A to je opravdu neřestí obou Koreí. A neřestí USA a tedy OSN potom je úplně totéž, ovšem nahlíženo z vykresleného principu sousedi vs. přesmořští, něco o stupeň jiného. USA a OSN si nesmějí na základě principu vybírat jednu stranu v Korey, a musejí podporovat ale i tlačit, vždy zároveň, v patřičné hrubosti a nedokonalosti formulací a proslovů, na obě strany, aby nejdříve nepravily své vztahy, a pak hledaly nějaké rozdíly.

A z úplně stejného principu musí OSN vyloučit z Korejského problému USA, které zde nejsou garanty, ale pouze celý proces přinejmenším poškozují a kalí.


Stejný princip lze aplikovat v Sýrii, kde je absolutně nutné, aby USA totálně zrušily podporu Opozici, a zemím regionu se ponechá, kam to v Sýrii nechají v tomto smyslu zajít. Je na zemích regionu, aby upravily své vztahy s Damaškem v tom smyslu, aby byla nastolena jednání patřičných stran, ukončeny ozbrojené potyčky, a aby eventuelně novou anebo upravenou vládu v Sýrii svými vztahy provedly čekajícími změnami.

Podpora USA není "nutností ochrany lidských práv" ozbrojené menšiny, naopak Americká a jakákoli jiná podpora stran v Sýrii pouze znemožňuje působení zemí regionu na vývoj v Sýrii. Díky USA jsou sousedé Sýrie jen potud sousedy, že se za jejich čáru vylévají běženci. A tím, že se USA vzdají této falešné a destruktivní "odpovědnosti," tím bude reálná odpovědnost rozdělena přirozeným způsobem mezi sousedy, a do bližšího regionu.

Po OSN nikdo z normálních lidí co je svět placatý a kulatý nežádá nějaké "silné rezoluce." To je úplně derealizovaný postoj, který může zastávat člověk, který svět viděl snad jen v televizi a mezi svými prolobovanými poradci, jejichž řeč obsahuje místo příběhu důvody, a místo dekorací předsudky.

Po OSN se všeobecně a i pro jiné případy žádá navrácení vývoje v Sýrii regionu, a také podržení regionu v této zodpovědnosti, zvláště pro veřejnost, aby ani jedno jméno neupadlo v zapomnění.

Doufám tedy, že Valná Hromada ocení nevymahatelný princip "odpovědnosti dvou sousedů," který anuluje přesmořská hájení v jejich jádru, efektivně odebere podporu oběma stranám v Sýrii v Evropě, Rusku a USA, pokud alespoň to možno, a přenechá dialog v Sýrii v Sýrii, a dialog o Sýrii mezi jejími sousedy, bez nároku na určování (OSN) kdo jsou a kdo nejsou sousedi Sýrie. To právě plyne z nevymahatelnosti, že neslušnost je hned znát.

A konečně že zajistí formální a důsledný dohled nad těmito dialogy, a v případě zhoršení může zvážit svolání BK OSN k Sýrii. V případě Sýrie očekávám, že region případné intervence bude řešit i rámcově, takže myslím, že OSN vůbec může přijmout jen technickou roli, a popř. zajišťovat dvojstranný dialog regionu a velmocí. Pouze s ukončením zámořské hmotné a politické asistence (mimo mediace) bude mít dialog v regionu vliv na vývoj v Sýrii.

V opačném případě, tedy pokud nebude mít region vliv na zhoršující se vývoj v Sýrii, pak je to situace proti-smyslná, umělá, destruktivní, a ty síly, které ji způsobují jsou za ni kriminálně zodpovědné.

Rusko a USA se musejí svých silových zájmů v Sýrii týkajících se krize vzdát, jinak Syrskou krizi region neasimiluje, a nutně bude zakončena silově, protože Rusko-Americká síla všechny regionální iniciativy v Sýrii kriminálně anuluje. Byl bych rád, kdyby někdo napojil teoreticky princip sousedů a přesmořských na principy vypořádání občanské války, protože jak se zdá, plynou z prvního i trestní odpovědnosti.

Rusko a USA nemají právo na silové řešení v Sýrii, a pokud neukončí své asistence některým stranám, je toto silové řešení ve skutečnosti Sýrii vnucováno. V opačném případě nechť se připraví sousedé Sýrie a ti, kteří se mezi ně počítají, a ti kteří se naopak řadí k regionu, protože řešení, a tak i krveprolití bude brzy jejich. Anebo Syřanů, pokud jim ho region dokáže předat, a tedy asi i vtlačit (pí,KUNA) 
 
 πα 27.9.: Inspektoři OSN v Sýrii potvrdili, že byl použit Sarin. V době útoku, 21. Srpna byli v Damašku, kde vyšetřovali tři předchozí případy údajného zneužití chemických zbraní

MIRROR1MIRROR2

 1. Titulky * Nejméně 210 lidí je zatím výsledkem zemětřesení v hornaté Pakistánské oblasti Avaran, v Balučistánu. Další stovky jsou raněné a počet lidí bez přístřeší ještě narůstá. Pakistánský Premiér již zřídil koordinační štáb, zasahuje nejen armáda, ale i další státní a krajské orgány. Na př. Francie oznámila připravenost jakékoli asistence "Pakistánským autoritám." Kuvejtský Korunní Princ také zaslal kondolence, a připravenost k podpoře je samozřejmostí.. (KUNA) * Inspektoři OSN v Sýrii potvrdili, že byl použit Sarin. V době útoku, 21. Srpna byli v Damašku, kde vyšetřovali tři předchozí případy údajného zneužití chemických zbraní. Nad neuspokojivou zprávou inspektorů se USA a jejich spojenci pohádali s Ruskem, zejména prostřednitcvím médií, kdo že je za útokem. Asádova vláda obvinění odmítla jako nesmyslné. Zatím Ban Kimun vyzval zejména USA a Rusko, aby přestali zbrojit kteroukoli stranu v Sýrii, což obě strany otevřeně činí (NNA) * Egypt zakázal veškeré aktivity Muslimského Bratrstva v Egyptě, a všech jeho souvisejících organizací v Egyptě (NNA) * Íránský Ministr Zahraničí Muhamed Džavád Zaríf řekl, že jsme před historickou příležitostí usadit jadernou otázku, a že "země skupiny P5+1 by měly změnit svou pozici aby se lépe setkala s Íránským přístupem." (NNA) * Mluvčí Íránského Ministerstva Zahraničí reagovala na Pondělní oznámení Bílého Domu, že přímé setkání Prezidentů dvou zemí "není zcela vyloučeno," s tím, že tedy patrně není na pořádku dne. Američany jistě láká další zastrašování "všemi možnostmi na stole," a "červenými čarami." Řeči, to ano, hlavně si svůj systém nepodložených tvrzení a výhrůžek nenechat narušit (urgentní?) výzvou Íránu k přímým jednáním (IRNA) * Ruští vyjednavači s USA ve svých poznámkách uvedli, že to vypadá, že USA opravdu stále plánují agresi proti Sýrii přes odpor celého světa a zejména přes bezpečnostní, apokalyptické obavy Syrských sousedů, dokončit. Experti také uvedli, že si jsou vědomi hrozby, že by mohla být nová rezoluce zneužita jako ta v Líbii, s totožně ohavnými důsledky, takže "pokud se čl. VII v rezoluci zmíní, pak rozhodně nikoli v tom smyslu, aby pro Sýrii v případě zádrhelů během implementace chemické konvence, z toho plynuly automatické sankce." Nejsme dle expertů v Sýrii v pozici, abychom něco řešili v rezoluci "automaticky." Sankce prý budou možné, bez ohledu na to, kdo přijatou chemickou konvenci poruší. To je jistě dost nesmysl, když novější výroky inspektorů prosakují podezření, že rebelové mají značné zásoby chemických zbraní. Protože jejich použití jistě nezastaví zablokované lékařství, obchod nebo zemědělství.. (pí:NNA) * Keňská Občanská Televize v úterý uvedla, že zbývajících 6 psychopatických teroristů a násilníků bylo zastřeleno, přičemž zasahující patnáctičlenné komando, které se do budouvy dostalo střechou ztratilo tři členy. Krátce po osvobození rukojmích se ještě ozvala v budově střelba, když policisté pročišťovali objekt (NNA) * Evropa postupně zvedne proti-Íránská embarga již v příštích měsících, pokud bude dosaženo dohody - Rakouský Prezident popsal vztahy s Íránem jako blízké a pozitivní, a poznamenal, že je v Íránské politice mnoho změn od převzetí prezidentury panem Rúhenym (IRNA)
 2. Mír * Kuvajtský Ministr Informací Salman se setkal s vyslanci USA, Mongolska, Arménie a Íránu. Probrali zvláště vzájemnou spolupráci v oblasti kultury a věcí mladých, rozvojový program OSN, ale také vývoje v regionech, nejen pak Sýrii. (KUNA) * Keňská armáda ohlásila 3 padlé při osvobozování rukojmí v Najrobi (NNA) * Egyptský MZ Fahmi se setkal s Britskými, Čínskými a Africkými protějšky. Ujistil je o dokončení přechodu v Egyptě podle "cestovního plánu." S šéfem Bezpečnostního Koncilu Africké Unie probral jak Egyptští říkají "nespravedlivé rozhodnutí" Africké Unie. (SIS) * Česká Republika zrušila zákaz komerčního cestování do Egypta, zjm. se obnovuje turismus do Šarm el-Šejk, Hurghady, Marsalámu, Nuvajby a Dahábu, které jsou i dle Čínských mluvčích, coby "region Rudého Moře" plně bezpečné. Ministr, který se o zdvižení zákazu postaral doufá, že také dojde k obnovení běžného objemu ČS tur. ruchu v oblasti (SIS)
 3. Regiony, Vzory * Náměstek Ministra pro Zahraničí a Vystěhovalce Kuvajtu Šejk Alí předal ve Středu osobně kondolence Kuvajtského Emíra Savaha a Premiéra Naváfe na Burkinafaské ambasádě k smrti bývalého Prezidenta Burkiny Faso Sájeho Zerba (KUNA) * Šéf Libanonské Lojality k Odboji náměstek Muhamed Rád přijal ve Středu nového Čínského vyslance v Libanonu Čjang Čjanga, probrali Čínsko-Libanonské vztahy, zvláště vzhledem k posilování číny revolucemi tzv. Muslimského Jara (NNA) * Rusko rozšířilo svou připravenost poskytovat asistenci Syrským uprchlíkům - Lavrov v rozhovoru s Vysokým Komisařem pro Uprchlíky OSN Guterézem (NNA) * Ománský Ministr Zahraničí poukázal na přítomnost Kerryho a Zarífa na Ťvrtečním setkání. Označil setkání a hovory mezi Íránem a G5+1 za "určitě pozitivní krok vpřed." (IRNA)
 4. Krimi * Množství lidí bylo zabito v úterý při výbuchu v Damašku, uvedla Syrská Státní Televize (NNA)
 5. Líbí se * Kuvajtský Premiér Džaber al-Savah se dohodl se svým Maltéským protějškem Josefem Muškátem na okraji valné hromady OSN ku posílení vz. vz. Také podepsali smlouvu o leteckých službách (KUNA) * Kuvajt probral s šéfem Amerického letectva otázky ze společných zájmů, také se dotkli možností jak rozvinout vztahy v obraně (KUNA) * Náměstek Emíra s Korunním Princem Kuvejtu přijali končícího vyslance Íránu do Kuvejtu Ruhaláha Kahramányho (IRNA) * al-Šabáb Džermejn Grant napojený na Londýnského podzemního teroristu Džermejna Lindsyho bude souzen v Najrobi. Svědčí proti němu pracovníci Skotlanjardu (NNN)


Diskuse

 

 1. Selstromův chemický tým OSN dorazil ve Středu do Damašku, hlavního města Sýrie, kde má šestice pokračovat ve vyšetřování chemického útoku v Ghútě, kde 21. srpna byly zabity stovky občanů vč. dětí. Selstrom řekl, že nevěří, že by bylo možno dohledat všechny chemické zbraně v Sýrii, a ty zničit (v jasném odkazu na chemické zbraně rebelů, státní jsou v do Hágu zaslaných seznamech), nicméně se tým "pokusí nejlepším způsobem dokončit svou misi." Selstrom také naznačil, že západní státy nejsou schopny sehnat dostatek peněz na likvidaci toxických materiálů, takže bude Selstromův tým "hledat nejlepší způsob, jak se jich zbavit." Tým sesbíral důkazy a vzorky v Ghútě, Mazamiji a Zamalce (KUNA)
 2. Americký Prezident Obama řekl, že je nutno diplomatickou cestu s Íránem "otestovat," a že je Íránský návrh přímých jednání "pouhými slovy, které je nutno doplnit konkrétními kroky." Zopakoval také, že nelze Tehránu dovolit vyvinout jaderné zbraně. Mezinárodně se již uznává, že se "čeká na zlepšení vzájemných vztahů mezi Íránem a USA." Íránem navržená přímá jednání s USA jsou v této realitě dost zásadním krokem, a slova Baraka Obamy nelze chápat jinak, než další snaha vykroutit se z přímých jednání. Tehrán by jistě mohl klást jako podmínku takovým jednáním alespoň omluvu za svržení první Íránské demokratické vlády, a nastolení Amerického diktatoriálního protektorátu trvajícího třicet let. Potřebné kroky rozhodně nejsou jen na Íránské straně, a Íránské kroky je nutné opětovat z Americké strany alespoň setkáním Obamy a Rúhenýho na okraji OSN. Svět má předpokládám pokryteckého Amerického strašení s Íránem plné zuby, a naopak od Tehránu, který má od revoluce 1979 naprosto čisté ruce: žádné anexe, invaze, okupace, útoky, agrese, svět nic špatného nečeká; spíše čím dál naopak. A v tom zatím politický názor světa poněkud předbíhá názor veřejný, který se nechal dost dlouho a hustě vymývat proti-Íránským strašením. Poté, co Írán svrhl z USA doveženého pučistu Šáha Pahlavího, se USA tímto jaderným sýčkováním pouze snaží udržet nový režim mezi svými spojenci v nelegitimitě, poté, co byla - pro USA bohužel - Tehránská revoluční vláda světem vůbec uznána jako legitimní. USA dost zaspaly, a promptní, hladká omluva, za Šáhovo panování a Amerikou podporované Irácké agrese by byla světovým názorem spolknuta bez zvláštního přežvykování. V rámci svých určení nefunkční agentura dobrovolného nukleárního dohledu a inspekce by měla též učinit značné kroky, aby plnila svou funkci, a nikoli propagandistickou funkci, kterou proti všem svým předpisům a vyhláškám OSN plní dodnes. Stokrát vyvrácené a v svých účelech a prostředcích příšerně osvětlené "pochybnosti" o Íránském jaderném programu jsou pouze lacinou náhražkou politiky pro Americké vlezdořiťky, aby nějak svým voličům zjm. v Evropě vysvětlili, proč neudržují s tak perspektivní a vlivnou zemí vůbec jaké vztahy. K Íránskému "vykřikování" a "nepříčetnosti" je třeba mít před sebou celý text problému. Jedním slovem Írán je utlačovaný Spojenými Státy, a pomluvy se svými tématy nijak neliší od pomluv, které se za asistence globálních západních médií vrší na hlavě Kuby. (NNA)
 3. Vyslanec OSN pro Somálsko Nikolas Kej řekl, že je třeba do Somálska poslat nějaké helikoptéry, protože prý útok v Keni dokazuje, že Somálský al-šabáb je hrozbou mezinárodní. To si nemyslím hned z několika pozic. Kejova reakce je navykle Americkou reakcí, která se ještě nikdy neosvědčila, a postrádá vůbec hloubku a zájem o problém. Že nějací zakomplexovaní mindráci přepadnou supermarket v Keni a povraždí velmi zvláštní nakupení lidí, až to skoro vypadá na nájemnou vraždu přes prostředníky v CIA, to přeci ještě není důvod, abychom nacistickou sektu vyznamenali "navýšením vojenských stavů." Naopak, reakce na událost v Keni nemůže být reakcí v Somálsku. Jistě, Keňa může učinit posílený zátah na tuto sektářskou havěť propojenou s kriminálními elementy. Naopak ale výzva Šabábu, aby Keňští vojáci opustili Africkou misi v Somálsku musí mít pouze tu odpověď, že Keňa zopakuje svou účast na osvobození Somálska od terorismu. Také pochybuji, k tomu, že vyslanec Kej navrhuje zápůjčku helikoptér, že to není příliš aktuální, vzhledem k povaze boje v Somálsku. Vždyť jak často použijí helikoptéry Pakistánci proti teroristům TTP? Zřídka. Daleko potřebnější jsou v tomto smyslu dobré informace, podpora lidu, kvalitní výcvik, dobrá morálka vojáků, a fungující služby, úřady, justice a infrastruktura, vč. civilní bezpečnosti. Dle mého názoru je cílem Šabábu učinit dojem, že jsou v nebývalé síle, zatímco v Somálsku ve skutečnosti jsou "na vymření." A konečně Al-Kajdá je pěstována všude, kde se imperialismu příliš nezamlouvá autentická demokracie. A pokud je Al-Šabáb větví, anebo "bokovkou" Al-Kajdy, pak myslím, že úvahy o povstávání anebo zanikání jeho hrozby světu na základě jednotlivých agresí proti civilistům absolutně nejsou na místě. Daleko lépe by bylo, kdyby Keňa učinila vhodná opatření v rámci své suverenity a Afrického boje s terorismem a sektářstvím, a konečně v Somálsku, kdyby byly učiněny takové kroky, aby plán Šabábu vyšel naprázdno, a jeho výzva byla ohodnocena jako nafouklá, a opětována preciznější proti-teroristickou politikou, formálním obnovením výzbroje, anebo jen uniforem vojsk Africké Unie, takže by Šabáb byl odpovědí demoralizován. Naprosto není třeba dělat v Somálsku kvůli incidentu v Keňi "druhou vojnu." Jedna už tam je, a útok v Najrobi byl jistě a bohužel, pro Keňské, překvapením, nicméně byl jedním z tisíce takových. Rutinním útokem, který nenasvědčuje změny pozic. Vůbec bych v Somálsku reagoval klidným pokračováním bezpečnostní, konciliační a rozvojové politiky, a s hl. OSN provedl konkrétní zaostření, spíše než navýšení asistence. Vnímáme útok v Keni především jako útok Západních médií na Keňu, a až sekundárně jako blamáž o síle Šabábu, reagující a snažící se ovlivnit nové dotace EU Somálsku, anebo jejich rozdělení a využití (pí:NNA)
 4. "Kapitola VII může být zmíněna pouze jako součást opatření proti narušitelům.. pokud odmítnou spolupracovat, plnit povinnosti, anebo pokud někdo, nezáleží kdo, použije chemické zbraně" - Ruský expert na Syrskou krizi a souvislou diplomacii Rjabkov. Také vyjádřil uspokojení, že inspektoři opět vyrazili do Sýrie, zvláště po kritice, že zpráva - loni typickým způsobem v komisích OSN - vynechala svědectví z celé půlky spektra. OSN takto vynechává byť jen zmínku o závěrech Syrských úřadů, policie, vyšetřovatelů, a vůbec čísla nějak napojená na Syrskou infrastrukturu. Loni OSN často vytvářelo "ostré a silné" závěry jen na základě tvrzení různých "Observatoří lidských práv," které mají mnohdy sídlo někde v obchodě s obnošeným prádlem Británii, a jednoho zaměstnance (NNA,pí)
 5. Obama oznámil, že USA uznává novou vládu v Egyptě, jako vládu z rozhodnutí lidu. Je to velice hezké, ale poněkud nestravitelné nám přijde, že USA dosud oficielně neuznávaly Mansúrovu vládu, v rámci snaživé hry na veřejné mínění, zatímco v pozadí, dokonce bez vědomí Egyptské armády uzavíraly Spojené Státy významné a velmi nebezpečné smlouvy mezi armádami USA a Egypta. Čili nyní USA "prohlédly," zatímco předtím by tajně vystačily i s diktatoriálním pučistickým protektorátem, který by přes nevoli Arabských vojáků hostil rozsáhlé vojenské základny proti Turecku a Íránu? (SIS,pí)
 6. Kuvejtských 40 miliard KČ pro Egypt již dorazilo do Egyptské banky - guvernér CBE Hešam Ramez. Katarská nabídka prý byla proti Kuvejtské nepřijatelná: Katar nabízel dvoumiliardový depozit s úrokem 4.25% ročně, Kuvejtská "investice" má úrok Čtvrt procenta, a ani ne za rok, ale čtvrt % za pět let. (SIS)
 7. Šéf Egyptské Státní tiskové agentury SIS probral se zahraničními novináři, patrně se západními, po zveřejnění Německého příkladu, vývoje v Egyptu. Popsal jim úlohu Agentury v Egyptě a její roli v současných změnách. Upozornil světové novináře, že jako akreditační Egyptský úřad se bude SIS snažit prostředkovat přímý kanál mezi zahraničními médii a vládou, zdůraznil, že je třeba o Egyptě světu mnoho vyjasnit. Jistě, vedle všech nejasností pramenících v samotném Egyptě si ještě západní média dala záležet, aby bylo nejasností dostatek pro jejich a jejich lobistů vlastní zájmy. (SIS,pí)
 8. Brazilská Dilma Rúsefová na začátku Valné Hromady OSN promluvila o mezinárodní špionáži na internetu: "Vměšování tímto způsobem do životů a věcí jiných zemí je porušením mezinárodního zákona a jako takové je urážkou principů, které by měly vést vztahy mezi zeměmi, a zvláště mezi těmi přátelskými." Brazílie totiž byla stejně jako Evropská Unie obšťastněna zakomplexovanci Americké tajné služby NSA zveřejněním informace, že "Brazílie je partnerem třetí kategorie, a veškeré její internetové komunikace, a zvláště ty státní jsou sledovány v USA." Brazilská šéfka státu sice v celé řeči neřekla, o kom mluví, ale všem to bylo údajně dost jasné. Dle našeho názoru a zvlášť po tomto objevu, se jedná o z větší části selektivní fabrikaci: USA nerespektují žádné zákony žádné jiné země, ani zákony o soukromí a suverenitě. Lze se o tom přesvědčit v historii i současnosti Amerického chování ve světě a zahraniční politice. Politikové USA dokonce určují, co je v které zemi narušením suverenity, a co nikoli. Čili sledovány jsou v USA do jisté míry všechny země, ale toto zveřejňování je šababovské blafování, které má hrát do ruky ovlivňování Brazilských anebo Evropských úředních korupčníků. Ti mají strach z odhalení, a jsou snáze kontaktováni, a předávají USA další ekonomicky rozhodné informace, na př. termíny a pod. Čili je to blafování s cílem ovlivnění ekonomicky významných globálních hráčů: Evropské Unie a Brics. U Indie do stejné agendy jako výmysly o "třetí kategorii," ke kterým se nikdo v USA nemusí vyjadřovat, patří znásilňování. A konečně i v Rusku a JAR bychom součásti této agendy našli. Pokud USA oslabují na všech stránkách, snaží se tedy nikoli konkurovat pevným světovým hráčům a blokům, ale jejich sílu podvracet, korumpovat a sabotovat. Podobný výsledek bude mít ničím nevýhodná zóna volného obchodu s USA. Minorita obchodníků jistě dostane svůj prostor, aby program pochválila (pí,NNN)
 9. Francouzský Prezident Holande veřejně přiznal Íránu "práva na mírový jaderný program." Nicméně zbytek jeho řeči byl již laciným doplňkem Obamovy výhýbací akci. Takže "Írán Ano, Írán Ano, Rúheny Super," ale velmi brzy následuje "ale čekali bychom také nějaké konkrétní kroky." Čili návrhy na přímá jednání nejsou ani pro Holandeho nic, co by zasloužilo protiakci typu "domluvení hovorů." Francie také preferuje ozbrojené hrozby Íránu, a vůbec Izraelskou politiku blafování, řečiček, mediální manipulace a zneužívání institucí OSN. (pí:NNN)
 10. Americká i Britská média údajně počerňují rozhodnutí Pakistánu jednat s teroristy TTP. A přitom jsou to Američané a Britové, kdo přišli dát "jasnou odpověď" terorismu do Afghanistánu, svrhli zde vládu, a jakmile počet obětí Angloamerického experimentu v regionu dostoupal téměř milionu, poražení germáni hledají "fíkový list" pro svou ostudu v jednáních s Talibanem "za každou cenu." A tedy i bez ladu a skladu. Je tedy zajímavé, že západní média a elementy působící v souhře s médii v Pakistánu dělají vše proto, aby k oběma jednáním s Talibanem nedošlo: ani v Pakistánu ani v Afghanistánu. Že by se USA nechaly svými rádci porazit v Afghanistánu ještě jednou, potřetí? (vyklofáno z článku S M Haliho v Pakistánském Národě, po víkendu snad přineseme celé, pozn.pí, :NiW:)
 11. Turecký Ministr Zahraničí Davutoglu na otázku Íránské agentury IRNA, zda by Ankara mohla spolupracovat s Íránem pro nalezení cesty ven ze Syrské krize řekl, "proč ne?" - na setkání se svým íránským protějškem Zarífem na okraji 68. VH OSN v Nujoku. Tak jistě: spolupracovat bychom měli s každým, kdo je ochotný pomoci k dobru věci: to u spojenců a zjm. u vlezdořiťků USA není možné. Ti mají "principelní nepřátele," a kdyby "principielní nepřítel" nalezl lék na rakovinu, chodili by bez zájmu velkým obloukem kolem. Na druhou stranu vidíme, že v regionu se hledá "cesta ze Syrské krize," a pak, kdyby eventuelně byla vz. spoluprací nalezena, ještě po ní nutno kráčet, nebo běžet. Zatímco v USA a Británii nic nehledají, natož teprve cestu. Ti již mají řešení. Je v hangáru, a stačí je jen každý den přeleštit a políbit. A přesně tak blízko, jak jsou angloamerická řešení skutečnosti, jsou výsledky angloamerických "intervencí" blízké vůbec smyslu "intervence." Afghanistán: prohra, rozklad. Irák: genocida, devastace, rozklad. Libie: cyklus genocidy, zkrachovalý stát. A původní etikety "nablýskaných řešení"? Irák: obnovení demokracie, Afghanistán: "aby teroristé pocítili důsledky svých akcí; je čas důsledků!"; Líbie: "kynetická akce." Tak pravda, když odmyslíme ostatní definice Angloamerických zločinů v Líbii, a ponecháme si "kynetickou akci," pak nám pojem žádné zázraky neslibuje (i průjem je k.a.), a také ani nepřináší. Takže USA v podstatě nemusí měnit svou agresivní a kontraproduktivní, sebevražednou mezinárodní agresi (nebo "politiku"?), ale postačí zrušit blýskavou propagandu, a nazývat všechnu tu špínu, kterou USA provozují a rozšiřují do světa nějakými prázdnými slovy. Jemen přepadnout se slovy "Tak jdem," Keňu rozbrabčit pod heslem "Vojensky posílit obraz na zemi," a Íránský lid by Spojené Státy mohly oblažit plánovaným jaderným "úderem" pod heslem "nahrazení systému." Člověku by se alespoň neobracel žaludek z líbivých cedulek "Ráj" pro hampajzy a "Kněží" na košilích násilnických úchylů. Desítky tisíc soukromých vězení v Líbii, které tiše doznalo a odsoudilo i OSN se nyní snaží Tripolská vládní osádka pacifikovat právě tím, že věznitele označuje za "Kněze," a vysílá za nimi "kulturní delegace," aby tito "duchovní" (provozovatelé soukromých věznic a obchodu s lidmi) přijali "ducha víry a dobrého zacházení." Je to odporné, ale pozici Libijské chunty chápeme, a možná že tímto způsobem opravdu soukromá vězení "časem" zmizí. Osobně bych tam poslal NATO a soukromá vězení uzavřel okamžitě, a s patřičnými důsledky. Jak pro vězněné, tak pro kriminálníky. Jenže to je NATO v Líbii: nemají-li v Líbii Spojené Státy žádné zájmy, pak ani NATO. Takže tichošlápství jako v OSN. VH OSN by měla stav v Libii rozmáznout; Libijskou vládu to nemůže nijak poškodit. Naopak, je třeba poškodit Západní vlády, s tím vším, co přinesly Libijským lidem - ano, i to existuje - a jenom tak bude mít jakákoli vláda v Líbii alespoň minimální podporu světa a OSN. Její izolace v regionu je zákonitá. A je proto povinností to rozmáznout tak, aby se materiálně a silově zodpovídala Evropa a Amerika. A tentokráte aby zodpovídali za objektivně ověřitelné parametry, které jsou nyní velmi, velmi nepěkné. A chunta s jakkoli dobrými úmysly nejen bezzubá, ale asi i bezústá. (z Turecka IRNA, k Líbii Pí)


Exploze vozů a přestřelky v Severním Íráku

Bahdád, 25. Září, KUNA - Exploze vozů a přestřelky v Severním Íráku zabily nejméně 14 lidí a zranily 22 dalších, řekly bezpečnostní zdroje ve Středu.

Velitel 12. armádní divize, Brigádní Generál Mohamed Chalaf řekl v prohlášení, že násilníci odpálili dvě výbušná auta poblíž místního národního výboru města Havíja ve Středu předtím, než se spustila řež mezi bezpečnostními silami a ozbrojenci. Chalaf řekl, že nejméně jedno z výbušných aut bylo řízeno sebevražedným útočníkem.

Armádní mluvčí ustálil počet obětí na osm občanů a tři vojáky. Dodal, že tři agresoři byli zabiti, zatímco zbytek se rozprchl.

Havíja je zhruba 240 kilometrů severně od Bahdádu. Útok přišel den poté, co bezpečnostní složky překazily pokus zakomplexovaných a podplacených ozbrojenců převzít město v blízkosti Syrské hranice.

Na druhou stranu neidentifikovaní střelci dnes (středa 25.) vraždili v 6-ti členné rodině v severním předměstí Bahdádu Šáb.

Irácký bezpečnostní zdroj řekl Kuvajtské Národní Tiskové Agentuře (KUNA), že střelci vtrhli do rodinného domu a otevřeli palbu na členy rodiny, s použitím tlumičů, předtím, než opustili scénu. (KUNA,NNA)

Pakistán, Norsko a Dánsko za udržitelnou energiiIslamabád, 25. Září, KUNA - Pakistán, Norsko a Dánsko se shodly, že tři země budou tlačit společně za cílem udržitelné energie pro všechny, což je součástkou Rozvojové Agendy po roce 2015, řeklo oficiální tiskové vydání ve Středu.

Podle tiskové zprávy tři země učinily společné prohlášení k svým urychleným snahám zajistit energii všem, poté co se Pakistánský Premiér Muhamed Naváz Šaríf připojil k svému Norskému protějšku Džensi Stoltenbergovi a Dánskému Ministru Rozvoje a Spolupráce Dánska Kristiánu Fríjsi Bakovi, kteří jsou spolu-přísedícími v 32-členné skupině Přátel Udržitelné Energie pro Všechny.

Lídři těchto třech zemí se setkali na okraji 68. Valné Hromady Spojených Národů a byli v doprovodu Kandýha Jumkely, Zvláštního Zástupce Hlavního Tajemníka a Výkonného Šéfa Udržitelné Energie pro Všechny.

Tři lídři nabídli veškerou podporu iniciativě Hlavního Tajemníka Udržitelné Energie pro Všechny (SE4ALL) jako globálnímu partnerství, které může posunout svět vpřed.

Dřívěji, Pakistánský Premiér Muhamed Naváz Šaríf dorazil do Nujoku aby vedl Pakistánskou delegaci na VH OSN, a všichni tři lídři se shodli, že vytvoří použitelný rámec pro dosažení udržitelné energie pro všechny, přičemž vzali na vědomí, že to bude vyžadovat aktivní podíl a účast všech ručitelů, včetně vlád, privátního sektoru, občanské společnosti, Systému OSN a integrovaných rozvojových bank, včetně skupiny "Světová Banka." (KUNA)

Humungus: Únos Ministra v LíbiiTripolis, Středa 25. Září, NNA

Muhamed Abdaláh Al-Sány, syn Libijského Ministra Obrany byl unesen v Úterý v noci neznámými násilníky v Libíském hlavním městě Tarábulis.

"Spojený Mezinárodní Tisk" (UPI) potvrdil, že Muhamed Abdaláh, 26 let starý byl unešen střelci zatímco řídil svůj v sousedství Sirej v Tripoli (NNA)

Po monstrech z grupy Junduláh v Pakistánu další střelba v MešitěNNA: Množství Palestynských věřících bylo zraněno ve Středu poté, co Izraelské okupační síly vtrhly do mešity Al-Aksa a střilely do shromáždění gumovými projektily.

Izraelské síly dnes také přepadly městečka Chalil a Neblúz na Západním Břehu, kde zatýkaly Palestinské občany.

Izrael pokračuje v kampani těžkých bezpečnostních opatření na Západním Břehu, zvláště po zabití Izraelského (okupanta, pozn. pí) v regionu Chalil minulý týden. (NNA)

Zemětřesení v Pákistánu z Libanonské Tiskovky

NNA

Počet obětí silného zemětřesení v Pakistánu vzrostl na nejméně 208 ve Středu poté, co se stovky blátěných domků zřítilo na lidi ve vzdálených příhraničních lokalitách Íránské hranice, řekl oficiálové, dle Reuters.

Zemětřesení zasáhlo řídce obydlenou Pakistánskou provincii Balučestán v Úterý, a bylo zaznamenáno napříč Jižní Asií.

Zničilo domy a přerušilo komunikace s nejhůře zasaženým okresem Avaránu, a bylo tak silné, že způsobilo vynoření malého ostrova na pobřeží Arabského moře.

"Začali jsme pohřbívat mrtvé," řekl Abdrášid Gogazaj, náměstek komisaře v Avaránu Reuters po telefonu ze zasažené oblasti.

Řekl, že nejméně 373 lidí bylo raněno.

Armáda používá helikoptéry a stovky vojáků aby státu pomohla vypořádat záchranné akce v ohromné, zemětřeseními stižené provincii rozdělenou náhodně mezi pouště a hory, která hraničí s Íránem a Afghanistánem.

Geologické ústavy USA zaznamenaly v oblasti záchvěvy nejméně 7.8 Richterova stupně.

Na břehu poblíž přístavu Gvadar se nakupily davy omráčených obyvatel aby mohli svědčit o vzácném jevu ostrůvku, který pohybující se zemské desky vytlačily nad hladinu moře. (NNA)

Ban Kimun a zahájení Valné Hromady OSNNNA - Hlavní Tajemník OSN Ban Kimun v Úterý zvolal na všechny Státy, aby zastavily přiživování krveprolití v Sýrii, a ukončily zbrojní asistenci veškerým stranám v Sýrii.

Zvolal pro "rychlé přijetí rezoluce Bezpečnostním Koncilem OSN k chemickým zbraním."

Během otevření 68. Valné Hromady OSN řekl: "a to by mělo být následováno okamžitou humanitární akcí." (tak doufejme, že za ní již nebude pokládáno vše, co je za ní vydáváno! pozn. pí) (NNA)

Společné vývoje v Íráku a Sýrii - Al-TimDamašek, Sýrie, 25. Září (NNN-SANA) - Syrská armáda znovuzískala kontrolu nad strategickým ropným polem ve Východní Sýrii, po lítých bojích s mezinárodními agresory v Dejr Ezzur.

Syrská armáda převzala do svého držení olejové pole Al-Tim od skupin Islámský Stát Íráku a Levantu (ISIL) v Dejr Ezur v Úterý.

Vládní vojáci zabily desítky teroristů a zranily mnohem více, a zničily množství DshK opatřených vozů militantů v Dejr Ezur (DshK - duška, snadno pašované, Spojenými Státy a Saudskou privátní sférou dotované těžké zbraně, které se snadno namontují na dvoumístné nákladní či terénní vozy: instantní zahraniční těžké zbraně, pozn. pí)

Ropné pole Al-Tim je pokládáno za nejdůležitější z ropných polí v Sýrii (NNN)

Bezpečnostní spolupráce Íránu a IrákuTehrán, Írán, 25. Září (NNN-IRNA) - Íránský Ministr Obrany, Brigádní Generál Husejn Dechkan a jeho host, Irácký protějšek Sádoun al-Dulajmi, zvolali v Úterý po posílení dvoustranné spolupráce v národní obraně, ohlásila zpravodajská sběrnice Press TV.

Dechkan řekl, že Írán a Irák by měly zlepšit spolupráci, založenou na vzájemné důvěře a společných zájmech, a Islámská Republika je připravena vybavit a posílit Iráckou armádu.

"Nezávislý, sjednocený, silný a bezpečný Irák zaručuje regionální bezpečnost a připravuje půdu pro pokrok země," bylo zachyceno, že Brigádní Generál Dechkan říká.

"Írán je připraven učinit své nejkrajnější aby dosáhl míru a stability v regionu ve spolupráci s Irákem a dalšími přátelskými a sousedskými zeměmi," řekl.

Země v Středním Východě jsou schopny obnovit regionální bezpečnost, řekl, dodávaje, že "stabilita a bezpečnost v regionu je dosažitelná jen kolektivní spoluprácí mezi regionálními zeměmi," a nikoli skrze intervence a přes-hraničními hráči, kteří se honí ve všem jen za vlastními zájmy.

Na svou stranu, Sádoun al-Dulajmi řekl, že jeho návštěva Íránu je zaměřena na další posilování obranné spolupráce mezi Tehránem a Bahřádem.

Adresujíc komentářem Syrskou krizi, Dulajmi řekl, že Tehrán a Bahdád "sdílejí pohledy na vývoje v Damašku."

V čele vysoké delegace, Irácký ministr dorazil do Tehránu v Pondělí, a to za účelem hovorů s Íránskými oficiály o dvoustranné spolupráci a regionálních otázkách (NNN) 
 

 


Posted by mattsatan at 9:59 AM EDT
Updated: Monday, 30 September 2013 10:11 AM EDT
Post Comment | Permalink

View Latest Entries